Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Internetu (Sterownik Multifun)


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jarrek napisał:

@Animus zanim kupiłeś bruli brałeś, któryś z powyższych pod uwagę?

Tak, ale ja kupuję ster nie dla wykresu, tylko oszczędnego zużycia paliwa. W bruli po zakupie tylko SMS-y są płatne, sterownik wtedy wysyła powiadomienia na smartphona.

12,30 zł Pakiet 10 punktów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym myślę, zastanawiam się nad skzp, bruli, spp v2.
[mention=42176]Animus[/mention] zanim kupiłeś bruli brałeś, któryś z powyższych pod uwagę?
Jeżeli się mylę to proszę poprawić; skzp chyba najlepiej prowadzi proces spalania w pid, tylko słabo wypada kątem netu (darmowego?); sppv2 ponoć równie dobrze moduluje, ma też fajnie ogarnięty net, ale tu też nie wiem czy full dostęp jest darmowy, bruli najmocnejszy od strony netu, ale moduluje słabiej niż powyższe dwa.
witam


ja nad wymiana sterownika zastanawialem sie ze 3 miesiace
fabrycznie byl ognik pid, ktory moim zdaniem dzialal w pid calkiem niezle

rozwazalem bruli, ecoal, skzp, sppv2, cobra 2, talos

wybor padl na sppv2, przemyslany sterownik, niezle moduluje, u mnie na kotle 25 kw, moduluje od 7kw do 17kw taka moc maksymalna ustawilem, strona www oki, obaluga pomy co, cwu, cyrkulacji, plus 2 wyjscia sterowane do 1 podlaczona jest pompa kotlowa, koszt roczny www 35 zeta

jego odpowiednikiem jest ecoal, bruli nie ma modulacji aczkolwiek przelanczanie miedzy mocami wg zapotrzebowania na cieplo jest w pewnym sensie modulacja,

pozostale sterowniki nie maja netu w ogole lub jak w przypadku skzp modul internetowy nie ma strony, cobra ma dostawke ale nie widzialem dema,

wykresy bardzo dobra rzecz dzieki temu widze jak kociol reaguje na zapotrzebowanie zglaszane przez co i cwu, bardzo duzy komfort, np. ide spac, za goraco, telefon do reki, kociol przechodzi na strefe nocna, lub wylanczam obieg co, o 5 co staruje o 7 cieplutko,
przy temp do 5 stopni wykorzystywalem strefy, zbiornik 140 kg ekogroszku wystarczal na tydzien,

na stronie ekotlownia.pl sterownik mkaczko
jesli ktos chcialby zobaczyc sppv2 w akcji

pozdrawiam



Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo-e-multifun.pngSzanowni Państwo, 

Wcześniejsze warunki techniczne były niedostateczne do poprawnego działania serwisu e-multifun. Aktualnie posiadamy łącze światłowodowe o bardzo dobrych parametrach technicznych. Prace nad uruchomieniem usługi w toku. Planowane włączenie usługi do 7.12.2018 r.

Zespół RecelArt Electronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. :) jeszcze  3 dni. Ale po tym wszystkim coś mi się wierzyć nie chce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie pisze " włączenie usługi do 7.12.2018 r ".

Ja mam na komputerze 07.12.2018, to chyba daty się nie zsynchronizowały :D

Taki mały żart :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba coś się pojawiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, włączyli znowu sam serwis, natomiast komunikacji ze sterownikami nie ma. Te ich buńczuczne  zapowiedzi o światłowodzie to też lipa, bo serwer e-multifun.pl stoi nadal na łączu xDSL - dla niewtajemniczonych to łącze ma upload max 4 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie recalart pojawiła się nowa informacja:

Szanowni Państwo, 

Wcześniejsze warunki techniczne były niedostateczne do poprawnego działania serwisu e-multifun. Aktualnie posiadamy łącze światłowodowe o bardzo dobrych parametrach technicznych. Serwer pracuje, ale mogą występować jeszcze problemy  z logowaniem, lub odbieraniem danych. W takim przypadku prosimy o wysyłanie wiadomości e-mail na adres  [email protected]  z podaniem loginu i opisem problemu.

Zespół RecelArt Electronic

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpiszą. Myślę, że oni szukają firm które kupią od nich ten nowy sterownik, a e-multifun odpalili, żeby potwierdzić, że niby działa dostęp do sterownika przez net. Robią z nas zwykłych baranów... a to że łącze zmieniali którego nie zmienili, a teraz walą ściemę że "niektórzy mogą mieć problem, wyślij maila".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rymol aż tak źle może nie jest. Jak rozmawiałem z recalart kiedyś, to pierwsze pytanie było jakiej firmy kocioł, więc to daje nadzieję, że działają z innymi. 

Ja również wysłałem, jak odpiszą dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robinet napisał:

Wysłałem maila do nich na ten adres. Zobaczymy, czy chociaż odpiszą.

Jak masz kocioł Sasa, to Ci nie uruchomią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie odpisali i nie uruchomili zdalnego dostępu. Jest jak jest, czyli od 9 miesięcy nie działa.

A ile poszkodowanych osób rzeczywiście jest, nie wiem. W szukajce pokazuje mi 9 użytkowników.

I teraz pytanie czy  tylko 9 osób, korzystało ze zdalnego dostępu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem zdalnie z e-multifuna. Obecnie jakoś radzę sobie przez IP sterownika w sieci lokalnej i aplikację eMultifunAnalyzer2 napisaną w Javie. Ale to mi działa tylko lokalnie w domu, nie bawiłem się w przekierowanie portów etc.

eMultiFunAnalyzer2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knedel możesz napisać coś bliżej? działa ci bezpośrednie połączenie po adresie sterownika? czy trzeba kopiować dumpa z karty SD?

EDIT: OK, już mam, trzeba odpalić z run.but a nie z pliku jar, a ścieżka  powinna wyglądać tak:

http://{ip-sterownika}/dump.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.