Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Deflektor


stanislaw42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych.

 

Mam takie pytanie czy w piecach z podajnikiem mozna palic bez deflektora ?

 

Moze to szkodzi lub moze przegrzewc scianki pieca?

 

Moze juz ktos pali bez deflektora .

 

Prosze o jakies informacje i opinie .

 

 

Pozdrawiam Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pale bez i retorde mam tak ustawionoa ze odtaleza do kanału wodnego mam 13cm wiec ładnie płomien omywa kanał a dlaczego miałoby sie cos dziac z blacha ???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor spełnia pewną role w procesie spalania. Rozbija płomień wprowadzając zawirowania i przemieszczenia płomienia przez co uzyskuje się lepsze wymieszanie z powietrzem i następuje lepsze spalanie. Ponadto rozprowadza płomień po komorze spalania kierując na ściany boczne i równomierniej jest rozprowadzany przez płomieniówki, spowalnia też przepływ spalin przez co więcej ciepła zostaje odprowadzone, czyli jak pisał automatyk wzrasta sprawność ogólna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to znaczy, że projektant przewidział aby był. Ciepło przejmowane przez deflektor nie ginie tylko jest z powrotem oddawane. Można by się oczywiście pobawić zmieniając kształt i materiał (np. szamot). Ale to już zależy od właściciela czy chce mu się eksperymentować. Czasami takie zmiany dają ciekawe efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trudno odpowiedzieć na takie pytanie, za dużo jest czynników... zależy od kotła, stosowanego opału, kształtu palnika, itd...

U mnie jest prostokąt, lekko pochylony w kierunku wnętrza kotła, oryginalnie zawieszony około 35cm nad palnikiem. Jak eksperymentowałem z pelletem poradzono mi na tym forum obniżenie deflektora do 15 góra 20 cm. Efektem była znaczna równica w szybkości rozgrzewania kotła - zaskakujące, że taki drobiazg zmienił tak znacząco na korzyść wzrost temp. Niestety pochylenie deflektora powodowało również znaczne przegrzewanie drzwiczek kotła, wiec podniosłem na ponad 25cm. Warto z takimi drobiazgami eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu poeksperymentować. Widać z tego, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyby była wszystkie kotły wyglądały by tak samo, miały małe spalanie itp. A tu w każdym kotle indywidualnie można coś poprawić, ale nie każda poprawka tego samego w innym kotle da podobne rezultaty oraz poprawiając różne elementy można uzyskać podobne wyniki, łącząc je jednak nie zawsze uzyskujemy jeszcze większą poprawę, często nawet jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Na początku chciałem zaznaczyć ze jestem w tym temacie totalnie zielony. Posiadam piec Ling Combi 23kw. Oryginalny deflektor konczy swoj zywot. Chciałem zapytać czy bedzie mialo jakiekolwiek znaczenie jesli zakupie nieorginalny deflektor którego średnica jest 2 cm mniejsza. Oryginał ma eliptyczny kształt (20 cm w najszerszym miejscu a po bokach 18 cm). Zamiennik jest okrągły o średnicy 18 cm. Chciałem tylko zaznaczyć że zaminnik jest 70% tanszy niż oryginalny (powariowali chyba). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.