Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałeś ster, że będziesz go testował na różne sposoby, to testuj a nie cuduj.

A że tatar jest dobry to już dawno wiadomo. Ale nigdy nie będzie miał neta, a to teraz dla klienta chyba ważniejsze, niż to czy umie spalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SPP można próbować to spalić dążąc do maksymalnie równej pracy kotła z niezbyt wielkim % mocy - tak koło 30%. Czasem się udaje. Trzeba dobrze pokombinować dawką, wiatrem i ogranicznikami mocy i spalin i zrównoważyć instalację tak żeby nie dostarczała niespodzianek. Jednak każde większe zawahanie które go wepchnie na moce rzędu 60 - 70% i każda odstawka spowoduje że spiek się zacznie tworzyć. I wtedy już dupa bo jak spiek w głębi palnika się urodzi to i urośnie a wtedy rozchwieje temperaturę kotła i moc tak że cała zabawa na nic. 

Kobra to Ciebie bolec dodaje w gratisie ze swoim sterem? :)

Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A że tatar jest dobry to już dawno wiadomo.

ca4ceeef0fdb88224b616aea672c633a.jpg

No baaaaa

Bawić się chłopaki

 

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nadchodzącym Nowym Roku idź do przodu krok po kroku niech cię nadmiar kasy męczy i niech fiskus cię nie dręczy. Niech rodzina żyje w kupie, resztę miej głęboko w d... . 

 

post-57460-0-93924800-1483224637_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty Bodzio, puste flaszki na fotce ? !

Ja się bawię... ein liter Jima konczę, i zaraz odkręcam zwei Takie kawalerskie życie... B)

Nie jest tak źle

053f0c16e2c7e0dec9302d8444fe12ae.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego "zboczeńcy kotłowi" ;).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm zboczeńcem powiadasz-lepsze takie jak chlanie piwska dziennie pod sklepem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zawsze gotów do pomocy. Parę osób skłoniłem do wyboru tego stera i czuję się wobec nich zobowiązany. To dobry ster jest.

Oki. A gdyby - podkreślam, gdyby się okazało, że IE jest też dobry, to napiszesz to ?

Bo jeśli chodzi o poszukiwanie rozwiązań, to bliżej mam do bolca :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, już się rozłączyłeś ? :( Jakieś podsumowanie wrzucisz ?

 

Tak, sterownik jest już odłączony i przygotowany do wysyłki.

Nie chciałbym się powtarzać. Chyba wszystko napisałem w swoich poprzednich wpisach.

Ja osobiście jestem zadowolony z przeprowadzonych testów i mogę tylko polecić wszystkim ten sterownik.

Bardzo dobrze radził sobie z trudnym, spiekającym miałem.

Na miśku, choćbym się zesrał to nie uzyskam tak stabilnej pracy i równych wykresów.

Żałuję trochę, że nie przetestowałem go z ustawieniami takimi, aby przechodził w tryb podtrzymania ale dopiero teraz przyszło mi to do głowy.

U mnie w lecie w ciągłym podtrzymaniu, dopóki nie włączy się pompa CWU, grzany jest 200l. baniak z wodą na zasadzie grawitacji.

Szkoda również, że za oknem nie było -20 stopni mrozu aby sprawdzić na wysokich mocach.

Ostatnie dwie doby sterownik prowadził kocioł na mocy min. 60% - max. 80%

Już w tym momencie nie mam żadnych zastrzeżeń a przecież sterownik jest jeszcze w fazie rozwojowej.

Na chwilę obecną mogę się tylko przyczepić za brak możliwości podglądu oraz sterowania przez Internet. Troszkę przestarzały wygląd w niczym mi nie przeszkadza. Do kotłowni pasuje :)

Jest wysokie prawdopodobieństwo, że gdyby sterownik z pełnym wyposażeniem (sterowanie przez Internet) mi się spodobał to zagościłby na stałe w mojej kotłowni i pracowałby zamiast sterownika eCoal.

Algorytm spalania jest SUPER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zbiorcze podsumowanie :P

Myślę, że niedługo będziesz miał okazję zobaczyć dostęp zdalny. Na razie nie mogę pokazać..

 

Co do podtrzymania; najlepiej mi wychodziło bez trybu podtrzymania, czyli max długi czas oczekiwania, tak by wcześniej odpalał tryb grzania z rozruchem i dopalaniem oraz ograniczeniem mocy do 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tak jak laikowi - czy jak zmieniacie ster to przepisujecie nastawy ze starego stera czy wszystkie są nowe, inne. :)

Dodatkowo jakie "zestawy palnika i dmuchawy " ten ster najlepiej obsługuje?-

to np ważne dla tych którzy chcą zmienić złe na "mniej złe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... nie da się "ot tak" wklepać nastaw z innego stera, tu trzeba trochę więcej opcji obsłużyć. Dlatego wg. mnie jest dość trudny na początku.

Powinien obsłużyć każdy zestaw, ale dotychczas sprawdzaliśmy na brucerowatych. Daje radę burnerowi, a to największy gniot w zestawieniu :>

Będę miał okazję rynnę sprawdzić, a i za jakąś fajką się trza rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze swoją konfigurację na jakiej pracował sterownik bo nie było wszystko jak w oryginale.
Kocioł OE+10kW
Z kotła wyrzucony ruszt i deflektor.
Palnik Burner-s z dodatkowymi nacięciami nadmuchującymi i ślimakiem pozbawionym zwojów w części palnika.
Dmuchawa DM32SF a nie jak wyposażony fabrycznie w WPA07
Dodatkowo w kotle dorobione dosuszanie zbiornika.
W miejscu drzwiczek rewizyjnych komina założony regulator ciągu kominowego. Ustawiona wartość 20Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem swego czasu projekt strony. Bardzo przejrzysta i dostępna. Bez zbędnych bajerów.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość edycji "głębszego" poziomu menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.