Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Da Się Kupić Pompę +-10 Kw Do 10.000 Zł?


piop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Są u mnie w mieście jakieś dofinansowania, również na pompy ciepła, czy są jakieś sensowne pompy powietrze woda w okolicach 10 tyś zł?

Wyliczone zapotrzebowanie budynku to 10kw.

Na alledrogo występuje pompa o nazwie Meeting niby ze sprężarką panasonika, słyszał ktoś o czymś takim?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczasz sobie dotacje? Tak można wywnioskować z załączonego, uśmianego emotikona.  Jak dla mnie, mieć komin i go nieodwracalnie zamurować trąci ekopomrocznością umysłową.  

Sam mam w piwnicy kocioł olejowy, do niego dołożony kocioł na drewno, a teraz będzie też pompa ciepła, ale wszystkie trzy urządzenia będą mogły działać zależnie od potrzeb.

 

@Vlad24 - takie czasy. Nie ma ścisłych norm na podawanie mocy pomp ciepła. 18kw lepiej wygląda niż jakieś 12 czy 15, które ta pompa pewnie ma przy +2 czy +7 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Nie ma ścisłych norm na podawanie mocy pomp ciepła. 18kw lepiej wygląda niż jakieś 12 czy 15, które ta pompa pewnie ma przy +2 czy +7 stopniach.

 

Tymi normami są: stara norma  EN 255, podająca tylko COP i nowa  EN 14511 , która podaje już COP/moc dla danych parametrów 

np dla pomp powietrznych podaje się dla temp powietrza atmosferycznego A=2°C – A2/W35 (temperatura powietrza 2°C / temperatura wody grzewczej 35°C).

Dla innych temp są wykresy lub tabele z których można odczytać potrzebne dane

 

Więcej tutaj http://instalreporter.pl/ogolna/cop-dla-pomp-ciepla-wartosci-realne-i-te-%E2%80%9Eniezwykle-z-prospektow-reklamowych/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem na kolektory, pewnie i tak nie dostane bo w/g kolejności dają, a mam daleki numer.

 

"Dotacja" jest na:

-trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe, pompę ciepła,

-instalację kolektorów słonecznych.

 

Na liście kosztów kwalifikowanych, potrzebnym do rozliczenia jest zamurowanie komina, ale też montaż wkładu, więc w sumie nie wiadomo, jak na pompę, elektryczne to mogą wymagać zamurowania no bo inaczej by tego nie było przecież na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć pompę za około 10 tys netto taką 6kW samsunga jak znajdziej instalatora który ma jeszcze na stanie z poprzedniego roku  10kW to tak ze 13 netto

jak coś to na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z demobilu byla kiedyś 30 za 11tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tys za pompę 10kW ciężko w mojej opinii. inna sprawa, że nie ma co oszczędzać na pompie. nawet jak znajdziesz tką za 12tys, to zapewne z gwarancją 2 letnią, bez instalacji itp, a jednak skutecznoś działania potem takiej pompy jest niezmiernia ważna, szczególnie jak szukasz powietrznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To ja bym olał tą całą dotację tylko zawołał koparkowego i zakopał w ziemi ze 600mb rury pp fi 32 koszt nie większy niż 4 tys i kupił za 5 tys używaną gruntówkę , jest tego pełno teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze rozumuje tylko rujnacji działki to czasem odpada studnia zwykle jest to tylko chłonną wykopać ale o tym piszemy w innym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem używek chyba, że od znajomego o której wiem, że nie była robiona i nie pracowała 20h/dobę przez 6 lat. Za to jestem zwolennikiem przerabiania klimatyzacji. Jako,że miałem jednostkę 4,3kw na grzaniu spróbowałem przeróbki i jestem zadowolony. Dałem duży wymiennik i większej średnicy rury by mieć możliwość zmiany jednostki na większą. Jakie są tego zalety? 5500 zł. za nową pompę 7,5kw  nominalnie na grzaniu ( przy -7, 4800w ). Jak po 5-6 latach zacznie szwankować i będzie szykowała się grubsza naprawa po prostu idę do sklepu i za 3500 pln biorę nową klimę.

 

Wady: Można tak przerabiać klimatyzatory naścienne bo są tanie i stąd mała moc pomp. Większej mocy klimy kanałowe czy kasetowe tak z 10 kw kosztują więcej niż gotowe pompy ciepła.

 

Mam obecnie agregat 4,3kw i do CWU jest idealny ale do grzania domu niezbyt więc zmieniam na mocniejszy 24 000 btu

 

Jeśli chodzi o DZ to rury z glikolem są bardziej niezawodne niż studnie ale muszą być dobrze dobrane, żeby nie zamroziły gruntu w listopadzie :)

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.