Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Pellet Viessman


damianlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie 24 stopnie to zdecydowanie za duzo ja tez mam male dzieci jestem naprawde bardzo ciekaw ile bedzie palil ten piec z Viessmana jak to ten pan stwierdzil ze moj dom to termos i ten piec napewno mnie zadowoli!!!

Ale jakos niema tu żadnej opini fachowców z  Viessmana???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor może i chłodniej u mnie sąsiad powtarza że były takie lata nie tak dawno że na mojej wiosce -30 °C trzymało przez 3 tygodnie ..... Ale ostatnią zima nie była zła w styczniu było tylko -18 a tak to - 10 albo - 12 .....ale wszystko co złe to ze wschodu więc i zimno powinno też ze wschodu iść.......

 

fakt na północ to mieszkam ale Warszawa jest wysunięta na wschód tak jak Szczytno i Biskupiec nawet Bartoszyce bardziej na zachód niż Warszawa (nie wspominając o Olsztynie), a ja do Biskupca mam jakieś 70km jadąc w stronę wschodnią

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ damianlisek

Witam, tak sie składa że od paru dni użytkuję kocioł, o którym piszesz (Easypell). Zdecydowałem się na ten model po dosyć długim badaniu różnych możliwości i (przede wszystkim) stosunku jakości do ceny. Kocioł jest podłączony do instalacji CO (grzejniki Jaga) oraz na potrzeby CWU (zasobnik 220l). Konstrukcja urządzenia jest dosyć ciekawa, nie wymaga zabezpieczenia powrotu (już je ma), zupełnie inaczej niż w przypadku większości kotłów pelletowych rozwiązana jest kontrola temperatury komory spalania. Jedną rzeczą martwiłem się na początku, a mianowicie, jak kocioł do mnie przyjechał stwierdziłem że zasobnik na pellet jest strasznie mały. Po instalacji i zasypaniu go paliwem, okazało się że weszło do niego 120kg. Nieźle jak na kompaktową konstrukcję. Sterownik jest bardzo, ale to bardzo prosty. Ja uważam to za zaletę. Obecnie kocioł jest podłączony do instalacji bez mieszacza, ale zobaczymy. Po pierwszym sezonie będę decydował czy chcę mieszacz cz wystarcza mi regulacja on-off. Reasumując. Ja jestem zadowolony. Kocioł jest kompaktowy, cichy, prosty w obsłudze i instalacji, rozpala się błyskawicznie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej daj znać, postaram się pomóc.

Pozdr,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update po pewnym (jakkolwiek krótkim) czasie. Staram się okiełznać sterowanie, ale to ze względu na małą pojemność wodną mojego systemu CO (ok. 30 litrów w układzie). Chyba jednak będzie mi potrzebny mieszacz, ze względu na ustabilizowanie pracy systemu. Cóż...., jednakowoż kocioł sparwuje się świetnie. Nie przepuściłem jeszcze całego zabiornika pelletu, ale do tej pory pracuje bardzo stabilnie. Zasypałem 120kg pelletu Olimp. Następny będzie Pellet Gold od Pellet Energy. Zobaczymy.

 

T,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tom zdecydowałem sie na ten kociołek i juz jest podłączony teraz czekam na okablowanie i uruchomiecie mam dwa układy oba na podmieszaniu kociołek prezentuje sie świetnie!!!

Tak wygląda moja kotłownia!!!

Heh, skądś znam ten zasobnik :) Napisz proszę jak rozwiązałeś temat mieszaczy. Do tego musisz mieć zewn. sterownik i podawać "żądanie" na styki 7-8, czyli nie korzystasz ze sterownika wbudowanego. Nie żeby coś, ale nie obawiasz się o komin? Ja zaastosowałem izolowany i do pracy z mokrymi spalinami. Zauważyłem, że przy dużej modulacji spaliny rzeczywiście są ledwo ciepłe.

 

Witaj Tom zdecydowałem sie na ten kociołek i juz jest podłączony teraz czekam na okablowanie i uruchomiecie mam dwa układy oba na podmieszaniu kociołek prezentuje sie świetnie!!!

Tak wygląda moja kotłownia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabardzo nie rozumiem oco ci chodzi z tym kominem zawsze taki montujemy ewentualnie owine go wełną żeby sie wrazie czego nikt nie opazył i tyle. No ja bede mial osobno sterownik do tego kociołka bo ten co w nim jest nie obsuguje dwóch mieszaczy jutro przyjedzie mi to serwisant okablowac i uruchomic więc dam znać!!! Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nikt się nie oparzy. Temperatura spalin jest niska. Przy zbyt dużym wychłodzeniu komina może dojść do kondensacji, radziłbym Ci poobserwować. I zajrzeć po jakimś czasie do środka (rur) czy oby nie korodują. U mnie w kominie (głównym, nie łączącycm) jest mokro.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie. Nie można. Możesz ustawić tylko przedziały czasowe włączenia kotła. Podłączasz sterownik do zacisków 7-8 (zestyk palnika). Musisz ustawić temperaturę załączenia mieszaczy oraz pompy ładującej na 600C minimum. Po osiągnięciu temperatury wyłączenia (760C), kocioł przechodzi do wygaszania, jeśli temperatura na kotle spadnie o 11K poniżej tej wartości a styk 7-8 dalej będzie zwarty, palnik podejmuje pracę na nowo. 

 

W Twoim wariancie podłączasz tylko styk palnika. Nic więcej.Pewnie mógłbyś się wpiąć do zacisku KF (czujnik temperatury kotła). To jest zacisk 24V, ale musisz się zapytać serwisu jakie wartości są tam podawane i czy Twój sterwonik właściwie je będzie interpretował.

 

P.S. Dlatego pytałem wcześniej o to jak wymyśliłeś sobie to sterowanie :))

 

T,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. To nie jest wiedza tajemna. Ja kupowałem ten kocioł mając pełną świadomość możilwości konfiguracji i sterowania. Mi to pasuje. Przynajmniej nie muszę ustawiać kilkunastu parametrów po to, aby chciało to działać. Chciałem prosto i mam prosto :) A wynikami spalania oczywiście się pochwalę.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Tom paliłeś może pelletem 8mm? Jakim pelletem palisz? Mój piec działa teraz non stop od 7.10 i 10.10 bede musiał dosypac czyli 120kg w 3dni i rozgrzal mi 1km podłogówki do 36stopni. myśle ze to dobry wynik. Temperatura na dworze w dzien do 15 stopni noc -4 nawet było a w domu cały czas 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie nie paliłem 8mm. W specyfikacji jest pellet 6mm i taki stosuję. Aktualnie mam paletę Pellet Enegry Gold. Mam w ustawione w domu 21st. Pełen zasobnik wsypałem 30.09 i mam jeszcze ok. 1/3. Przez ten sezon postanowiłem używać tylko peletu z certyfikatem Din Plus. W przyszłym sezonie będę eksperymentował. Chcę mieć jakiś punkt odniesienia.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.