Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Problemy, Zapowietrzanie Itd.


snajperusa

Rekomendowane odpowiedzi

Samo zwiększenie prędkości nic nie daje. Standardowo mam 2 bieg, ale jak nie chodzi to przełączenie na 3 bieg nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpują się pomysły.Spróbuj może solidnie odpowietrzyć instalację zaczynając o najdalszego grzejnika ,oczywiście przy wyłączonej pompie.Nawet w trakcie grzania na grawitacji.Jak dobijasz wody rób to powoli.

Ale mimo wszystko zamontuj odpowietrznik nad kotłem nie musisz teraz ,jak skończysz palenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak naprawdę jest zbudowana ta instalacja, najprościej będzie sprawdzić ja na zimno, na 1 biegu,

przy otwartych na max grzejnikach i zdemontowanym wkładzie filtra przed pompą

oczywiście najpierw trzeba odpowietrzyć pompę -  wtedy można wyeliminować brudne filtry, lub inne wąskie gardła, np zamknięte grzejniki

które powodują obniżenie ciśnienia napływu i kawitację lub suchobieg pompy.

Jak się nadal zapowietrza to zawór różnicowy do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeponowe mam w kotłowni, grzejniki są około 1-1,5 m nad pompą

Wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie.Otóż twój bojler wcale nie jest węzownicowy tylko płaszczowy i w związku z tym powinien być inaczej podłączony.Zasilanie ma być na dole a powrót na górze.Zmień to i powinno działać.  http://www.viessmann.com/web/poland/pdf-90.nsf/d11f2c49cc3ec42dc12571c00001f964/068328992b2a4d68c1257b4800751964/$FILE/DT%20HoriCell%20160-500L%20(02,1998)__DE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam pozornie głupie pytanie : czy pompa jest zamontowana zgodnie z kierunkiem przepływu ?

trafiiały mi się zawory zwrotne ze źle "nadrukowaną " strzałką

 

Pompa zamontowana prawidłowo, przed pompą CO nie ma już zaworu zwrotnego.

 

 

 

Wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie.Otóż twój bojler wcale nie jest węzownicowy tylko płaszczowy i w związku z tym powinien być inaczej podłączony.Zasilanie ma być na dole a powrót na górze.Zmień to i powinno działać.  http://www.viessmann.com/web/poland/pdf-90.nsf/d11f2c49cc3ec42dc12571c00001f964/068328992b2a4d68c1257b4800751964/$FILE/DT%20HoriCell%20160-500L%20(02,1998)__DE.pdf

 

Jesteś w błędzie. Mój bojler (jest to 350l na 100%)  ma wężownicę, wiem bo zaglądałem do środka, żeby dokładnie sprawdzić, jak wyglądają podłączenia. Dam fotę połączeń jak to wygląda u mnie w całości.

 

 

Sambor pompę CO sprawdziłem wczoraj, podłączyłem ją wczoraj na osobnym zasilaniu i chodziła dwukrotnie po około godzinie. W serwisie IBO powiedzieli mi, że odpowietrza się ona automatycznie i zalecili zostawienie jej na funkcji autoadapt.

Wszystkie grzejniki otwarte na max oraz 2 pętle podłogówki. Osłuchiwałem każdy grzejnik stetoskopem i przy tych dalszych słychać bardzo słaby przepływ wody, mimo pracy na 3 biegu, ale to już kwestia raczej kryzowania.

Układ dwa razy odpowietrzałem ale z odpowietrzników ręcznych lała się woda od razu z każdego grzejnika. Dziwi mnie jednak to, że ciśnienie mam ustawione na 1,4bar, a z niektórych odpowietrzników woda leciała bardzo wolno, a z niektórych prawie tryskała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka podłączeń zasobnika.

Czy nawet jakby zawór różnicowy puszczał to czy byłby powodem tego, że pompa się zapowietrza?

Raczej chyba nie. Niestety ale dalej jest problem, pompa wciąż się zapowietrza. 

Działa tylko kilkukrotne zamknięcie gwałtowne zaworu kulowego przed pompą, wtedy wyrzuci powietrze przez separator i pompa zaczyna normalnie działać. Jak widać dotychczasowe przeróbki i porady nie przyniosły póki co żadnego efektu. Gdzieś jest na pewno problem tylko pytanie gdzie.

 

post-67963-0-34601200-1461137126_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może tak być na logikę, bo innego wyjaśnienia raczej nie mam. Niestety ale będę to musiał rozebrać i zaopatrzyć się w nowy zawór. Roboty sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem z tym odcięciem bojlera. O co miałoby chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już, jest to samo. Wcześniejszy bojler był na tej samej pompie co cały układ i też się zapowietrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrza się, zapowietrza! Odpowietrzasz i odpowietrzasz i .......

Masz układ zamknięty to skąd masz tyle powietrza w instalacji.

Albo z kawitacji pompy albo z lokalnego podgotowania wody w kotle, albo gdzieś zaciąga to powietrze!

Może uszkodzone jest naczynie przeponowe ( przepona dziurawa) i stąd to powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrza się, zapowietrza! Odpowietrzasz i odpowietrzasz i .......

Masz układ zamknięty to skąd masz tyle powietrza w instalacji.

Albo z kawitacji pompy albo z lokalnego podgotowania wody w kotle, albo gdzieś zaciąga to powietrze!

Może uszkodzone jest naczynie przeponowe ( przepona dziurawa) i stąd to powietrze. 

 

 

Naczynie sprawdziłem w sobotę, membrana ok, ciśnienie jest. Pytanie tylko gdzie zaciąga to powietrze, bo gdzieś musi.

 

 

 

Wygląda to tak jakby pompa nie mogła przetłoczyć wody albo ten zawór. Próbowałes na jakiś czas usunąć siatkę filtra przed pompą?

 

Bez siatki sprawdzałem Wczoraj wezwałem jeszcze innego instalatora. Potwierdził uszkodzenie zaworu różnicowego.

Pompa mieli się na krótkim obiegu, ale skąd powietrze to nie ma również pojęcia. Temp utrzymuje raczej niskie to czy na tyle mogłoby gdzieś miejscowo wzrosnąć aby aż tyle pary się wytworzyło.  Bez siatki próbowałem, jest to samo.

 

Proponuje on wymianę różnicowego, za nim dołożenia zaworu kulowego aby w razie czego zamknąć ten obwód, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Oraz kilka małych przeróbek przy kotle. A także założenie zaworu zwrotnego na powrocie z grzejników przy samym kotle, bo jest tam włożony trójnik, którym wraca również woda z zasobnika. Pompa cwu ciśnie również powrotem i w kocioł i instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje on wymianę różnicowego, za nim dołożenia zaworu kulowego aby w razie czego zamknąć ten obwód---wiesz czym może grozić zamknięcie zaworu i zanik napięcia bo twoją nieobecność.?Wstawienie zwrotnego też nic nie da,bo jeżeli pompa cwu będzie tłoczyć mocniej to zamknie obieg co.Lepszym rozwiązanie jest ustawienie sterownika na priorytet cwu i na czas grzania cwu wyłączy się pompa co.Nie odpowiedziałeś jak masz zasilanie grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie dolne, rury prowadzone w posadzkach. Z tym priorytetem nie jest głupie. Z zaworem zwrotnym masz rację.

Zrobię zdjęcie jak wygląda powrót przy kotle. Może ktoś doradzi coś. Bo nie wiem czy ciepło z zasobnika nie wraca mi również powrotem do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.