Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Problemy, Zapowietrzanie Itd.


snajperusa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko włącza się pompa cwu zasialnie i powrót zasobnika od razu robią się ciepłe, przy 70 na kotle nawet gorące, jednak zasobnik przestaje już wtedy jakby sprawnie odbierać ciepło, a na kotle temp rośnie znacznie. Zasilanie i powrót CU22. Schemat sensowny. Na razie nie myślałem o przerzuceniu tego na powrót bo za dużo pracy włożyłem w przeróbkę zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor stanu wężownicy nie znam na tyle dokładnie, zasobnik jest z 1988. Jak go kupiłem to włożyłem tylko wąż ogrodowy w mufę od zasilania i sprawdziłem czy woda leci powrotem bez problemu. Od strony muf nie było widać kamienia ale w środku nie mam pojęcia. Chyba jeszcze powietrze tam goni, bo czasem je słychać. Cyrkulacja włączana czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojler stoi prosto, sam go wypoziomowałem, wężownica wisi w nim luźno, w końcu chyba musi jakoś wypchać z niej to powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może być kamień na wężownicy od strony zewnętrznej , tam gdzie jest kontakt z wodą grzaną,

jak masz wodę za studni to mogą być w niej związki wapnia, które osadzają się na wierzch wężownicy

i izolują ją od grzanej wody.

 

Czy sprawdzałeś  stan zasobnika przez otwór rewizyjny przed jego podłączeniem? 

 

Zasobnik powinien mieć spadek w stronę odwrotną niż króćce podłączeniowe -  one powinny być wyżej, wtedy powietrze ma gdzie ujść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zewnątrz na 100% nie ma kamienia, woda z wodociągów. Sprawdzałem ją przez otwór rewizyjny i wyglądała jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem wczoraj na noc tylko zawór na powrocie z zasobnika i eureka zasobnik nie wychłodził się. Jak myślicie czy lepiej zamontować tam zawór zwrotny (powinienem mieć jeszcze jeden klapowy czy koniecznie ze sprężyną?) czy takie U z odpowietrznikiem jak w poście #147?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klapowy myślisz, że otworzy? może na razie spróbuję bez kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, że nie lubię. Napisz mi czy sprężynowy z mosiężnym grzybkiem czy może być ze zwykłym, właśnie dwa razy nie chcę tego robić więc pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dokładnie przeczytałeś ale napisałem wyżej, że ZZ muszę wstawić na powrocie, bo tamtędy mi się wychładza.

ZZ klapowy mam przed pompą (wczoraj sprawdziłem i działa ok) i nie puszcza ciepła. Powrotem mi się wychładza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może i masz rację, ale w praktyce widzę jest inaczej. Zawór ZZ na zasilaniu cwu jest i działa prawidłowo. Jak zamknę tylko jeden zawór kulowy na powrocie tak jak dziś, to zasobnik nie wychłodził się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację. Kupię cały mosiężny ze sprężynką i zamontuję. Chodzi Ci o powietrze w instalacji czy w zasobniku.

W instalacji dalej jest ale na razie pracuje tylko sama pompa cwu, ta pomarańczowa IBO (ustawiłem tryb lato tylko grzaniu cwu) i startuje bez problemu, choć słychać jak mieli powietrze w obiegu cwu. Popuszczałem śrubunek przy powrocie zasobnika ale nie słychać aby leciało samo powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik automat zakręcony. Odkręcam go na chwilę na zimnym kotle, ale nie słychać aby uchodziło powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ZZ miałem, jest na pewno sprawny, kupiłem go może z 2 miesiące temu, jak otworzyłem kulowy to woda nie cofa się przez niego więc działać działa.

 

Tamtego bypassu nie używam, mam to odcięte zaworem kulowym. Woda krąży jak narysowałem czerwonymi strzałkami. Cofa mi się powrotem z cwu. Powroty od grzejników robią się ciepłe.

attachicon.gif20160510_065353.jpg

 

 

Największym problem jest pchanie wody nie w kocioł a w powrót grzejników i to mam pytanie jak przerobić przy samym kotle.

Czy na tym zdjęciu jest tylko jeden zawór kulowy ,czy tez drugi z pokrętłem?Jeżeli z pokrętłem masz na lini CO ,to jak go zamkniesz to nie powinno być cofania wody na powrotach grzejników .Jeżeli zawor ten będzie otwarty to taki przeplyw jest możliwy nie przez zawór ZZ   przy pompce ,ale przez zawór różnicowy.Jeżeli pompka CO  nie pracuje to masz otwarty obieg CO  grawitacyjny..Zawór ZR otwarty, aby ten obieg zamknąć musi być odpowiednia siła ssąca na pompie CWU lub odpowiednia siła na powrocie grzejniki.Jezeli tak nie będzie to zawór ZR się nie domknie i i woda w ograniczony sposób będzie krążyła w jedną lub drugą stronę. Jezeli chcesz mieć grawitację przy braku napięcia to nic nie kombinuj  .Zostaw tak jak masz .W lecie zamkniesz ten zawor i nie będzie ci podgrzewało grzejników. Jezeli ci nie zależy na grawitacji to wywal ten zawór różnicowy.A jeżeli chcesz jedno i drugie To zamontuj ZZ klapowy tak jak ci radził fachowiec na powrocie(zdjęcie).Wtedy zawór ZZ  bezpośrednio za pompką jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.