Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podciąganie Kapilarne Chudego Betonu


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Woda gruntowa to woda która jest pod powierzchnią gruntu. te dzielą się na podskórne i głębinowe. Wykonanie izolacji typu ciężkiego nie dopuści do dostawania się wód gruntowych w fundamenty (szczelna niecka). Może jednak taki budynek pływać Jak łódka. odprowadzenie takich ilości wód gruntowych (odwodnienie) mija się z celem. Lepiej nawieść gruntu i usadowić budynek wyżej. należy tez pamiętać, że poziom wód gruntowych jest zmienny w zależności od opadów. niestety nie znam warunków geologicznych tego terenu, ale wahania poziomu wód mogą być znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mi powiedziała Pani geolog. Nic nie da , żadne odprowadzanie, drenowanie wody w tym terenie.

Znalazłem na mapce , że w pasie drogowym , jakieś 5m od mojej działki jest zaznaczona kdB200. Czy mogę się w nią wpiąć , czy potrzeba jakieś zezwolenia i robi to ZGK?Na dodatek , że jest to w pasie drogowym sąsiedniej działki.  Trochę 20cm mała ta kanaliza burzowa, ciekawe czy to działa wogóle, w gminie nie wiedzą.

 

AdamGuitar , takim zjawiskiem jak podciąganie wilgoci przez chudy beton powinienem się przejmować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że powinieneś się przejmować.

Szczególnie jeśli zamierzasz zrobić "jak wszyscy" czyli przykryć folią budowlaną i rozłożyć styropian. 

 

P.S. Ja nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Nie wiem czy zrobienie izolacji przeciwwodnej w sytuacji kiedy fundament już stoi jest ekonomicznie uzasadnione.

Temat wielokrotnie i szeroko dyskutowany na muratorze. Zwykle wnioski były takie, że przed budową trzeba robić badania geotechniczne (i ewentualnie odpuścić taką działkę) bo "domu na jeziorze postawić się nie da" (za sensowne pieniądze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP79 to moje proste pytanie.

Skoro się nie znasz i nie wiesz to na jakiej podstawie możesz twierdzić i dlaczego mówisz , że powinienem się przejmować ?

A ja ci podam przykład z muratora osoby adam_mk , może wiesz czym on się zajmuje itd.

Powiedział, że chudy beton zawsze jest mokry lub wilgotny,

Przez takich jak ty co się nie znają ludzie na forach głupieją bo oczekują osoby od kogoś kto się zna a nie od kogoś komu się wydaje bo poczytał trochę internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...... że chudy beton zawsze jest mokry lub wilgotny,

 

Wiem, że szukasz klakierów na swoje poczynania, ale nie masz racji, ten beton powinien być suchy, gdyż to jest element twojego budynku.

Przez taki tok rozumowania wprowadzasz do swojego nowego domu początki wilgoci murów, grzyba i innych nie ciekawych rzeczy/

Folia tego nie usunie, ani nie zablokuje,  najwyżej oddali w czasie.

 

Jak już chcesz ten chudy beton zostawić, to potraktuj to jako warstwę zaporową dla wilgoci, posmaruj lepikiem na gorąco - ok 1cm grubości , na to 2x papę , na to drugi raz chudy beton i dopiero folię, styropian i wylewkę pod posadzkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam klakierów ? 

Czy to ja powiedziałem , że to jest normalne czy ktoś inny ? 

Dlaczego mam wierzyć tobie a nie jemu ? Zauważyłem, że niektórym nie wolno tutaj zwrócić uwagi bo zaraz naskakują i się oburzają.

Powtarzam , z tym chudym betonem powiedział to osoba która zajmuje się takimi rzeczami.

 

 

Druga kwestia , że nie zostawię tego tak sobie. 

Myślę o zastosowaniu krystalizatora betonu od izohanu.

A co mam go skuć bo nie rozumiem ? Twoje rozwiązanie jest co najmniej dziwne. Co mi to da ta druga warstwa chudziaka ? Zresztą i tak nie ma miejsca na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, że folia budowlana jest izolacją przeciw wilgoci to się grubo mylisz.

Połóż tą folię na styropian a po 1- msc zdejmij styro i sprawdź folię pod światło - będzie piękne sitko.

 

Najlepiej byłoby to zerwać, wybrać ok 30cm, dać tak jak pisałem w poście wyżej, lub nasypać 5 cm bentonitu lub ułożyć maty bentonitowe,

na to folię, piasek i dopiero chudy beton,

Wtedy beton będzie suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor a co myślisz o krystalizatorze betonu od izohanu ? 

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie. Skoro ma być suchy, nie ma prawa być wilgotny to po co się daje folię , papę?

 

Ty widziałeś taką folie po miesiącu ? Ja widziałem po 8 latach , jak w domu rodzinnym kładłem panele. Folia leżała na samym betonie, na nim wykładzina.

Folia pod wodą nie ciekła , ani dziurek na niej nie było. Co nie znaczy , że nie bedzie papy.

 

Nie rozumiem, dlaczego naskakujesz na mnie skoro zacytowałem to co powiedział ktoś inny a ja tylko pytam kogoś kto się zna, widział, wie a nie przeczytał w necie lub powtarza co mu się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie.

Wszystko jest np takie teksty:

"Pozioma izolacja przeciwwilgociowa parteru chroni dom nie tylko przed wilgocią gruntową, ale także przed przedostawaniem się do

wnętrza budynku rakotwórczego radonu. Wprawdzie w Polsce zagrożenie ze strony tego promieniotwórczego gazu nie jest duże,

ale jeśli tanim kosztem można nie dopuścić do gromadzenia się go w pomieszczeniach, to naprawdę warto to zrobić."  :)

 

Wg strony Izohana ich  WODOCHRON W jest roztworem żywicy silikonowej czyli mało co ma z prawdziwą iniekcją krystaliczną.

 

Ja polecam Ceresit CR166 - przez to woda nie przechodzi, jak jeszcze wyjdziesz z tym na ścianę to masz szczelną wannę.

Oczywiście kąty i przejście poziom - pion  zabezpieczasz fizeliną aby była ciągłość

Lub papę podkładową termozgrzewalną 2x

 

 

Nie polecam ci preparatów Deitermana, gdyż na nie cię po prostu nie stać a dodatkowo aby zrobić tym dobrze trzeba mieć szkolenie lub praktykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o izohanie k6 ,on niby krystalizuje beton.

 

W necie już wszystko już przeczytałem :-) i wszędzie pisze, że izolacja przeciw wilgociowa jest między innymi przed podciaganiem kapilarnym. Zresztą sam wyrzuciłeś cytat gdzie jest ,że chroni przed wilgocią z gruntu i nie tylko. Gdyby nie było wilgoci to by nikt nie pchał papy tylko przed tym promieniowaniem dałby najtansza folię. Chociaż o promieniowaniu to pierwszy raz słyszę.

Nie mogę zrouzmiec dlaczego twierdzisz, ze podciaganie kapilarne chudziaka nie jest normalne i dalej nie wyjasniles. Przecież sama nazwa mówi izolacja przeciw wilgociowa a nie przeciw promieniowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem (no prawie ten sam, bo też teren gliniasty ale niski poziom wód gruntowych) dałem dwa razy papę na chudziak i mam swiety spokój. Też uważam że folia budowlana to tylko puder na pryszcza. A aproppo Adama_mk to czytalem też dużo jego postów i wyciągam wnioski odmienne od Twoich: że to właśnie kiedyś wszyscy stosowali papę i inne bitumy i było ok, a teraz każdy szuka kosmicznych technologii, tylko wykonanie dalej starodawne i wychodzi jak wychodzi. Także kolego @rustin nie złość się koledzy z forum chcą Ci doradzić, tylko teraz jest już przysłowiowa "musztarda po obiedzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moje wnioski? On akurat pisał ze papa, pewnie tak zrobię.

On mi powiedział, ze chudziak jest zawsze mokry i wilgotny. Na nikogo się nie zloszcze tylko chce aby ktoś to wytłumaczył o czym pisze.

 

Miałeś podobnie Tzn podciaganie kapilarne przez chudziak?

 

Dlaczeo musztarda po obiedzie? Jeżeli dam papę to chyba będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izohan K6 to gorszy substytut tego CR 166 co ci podawałem.

Co do podciągania to jak beton jest poniżej poziomu gruntu to jest to dopuszczalne np w piwnicy,

ale powyżej poziomu gruntu to rzecz niedopuszczalna.

Trzeba było pod ten chudziak dać nawet najtańszej papy ze 2x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto użyć tego izohanu k6 czy dać 2x dysperbit i papę?

 

Jeżeli nie dopuszczalne to po co się daje to izolację w domach nie podpiwniczonych? Większość teraz takich jest budowana i w takich nawet papę dają. Po co?

Nie chodzi o to aby wyszło, że się mylisz czy nie, tylko to jest dla mnie nie logiczne.

 

Ogólnie jestem w dupie z ta wilgocią czy nie ma tragedii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile wtedy kasy utopię w ogrzewanie, trochę kiepski pomysł :-) ma być 15 cm styro.

 

No nic, dalej nie wiem dlaczeco nie jest dopuszczalne w domu takie podciaganie skoro po cos dają ludzie izolację i tak jest w projektach. Nikt nie wspomina wtedy, ze tylko to robi jak ma piwnice ,zresztą skoro papa i tak zbytnio nie zda egzaminu w moim przypadku, tylko skuć chudziaka czy inne pomysły to co maja zrobić ludzie którzy maja piwnice? Wszystkie te teorie zaprzeczają same sobie.

 

Czy warto płacić 2 tyś za ten środek izohanu? Tez nie wiem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie wilgotnej ( mokrej) posadzki zabezpieczy to co będzie nad tą posadzką, ale przy szczelnym zabezpieczeniu np chemią lub klejoną papą , może się okazać, że wilgoć nie mająca ujścia wprost w górę , pójdzie w górę dłuższą drogą na przez mury i co wtedy?

 

Jak nie chcesz osuszać profesjonalnie to daj 2x jak najgrubszą folię i wydziel dylację przyścienną

tak aby wilgoć mogła nią przechodzić w górę.

Może po kilku latach poziom wody podskórnej/ zaskórnej opadnie i będzie spoko.

 

PS

Jak jest chudziak w stosunku do izolacji poziomej muru - wyżej ? niżej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie i piszecie a moze wystraczy zrobić odwiert i zobaczyć czy praypadkiem beton nie jest wylany na glinę ale na humus  skoro i tak bedzie robiłpodłogówke to beton wywalić ,wykopać 30cm gliny czy humusu nastepnie posypac piachem wylać chudziak na to folia nato styro wąz i betonik ,mysleze szybciej wyś to juz zrobił niż pisał

ja mam piwnice 2,5 m poniżej gruntu zadnych izolacji  na betonie i zucho jak pieprz

zasada co do budowania jest prosta z wodą sie nie walczy ,jesli jest woda w gruncie to sie wychodzi wyżej z chatą  a przy istniejacej sytuacji sprawdzić co pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.