Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A chyba że tak. To nie było tematu.

Kurde to temat nt spalania owsa....

W poprzednim sezonie spaliłeś 1.8T groszku 28MJ tj ok 2k zł na domek o powierzchni 140m2

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba że tak. To nie było tematu.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Tak jak pisałem wcześniej gdybym miał kupić owies to się to całkowicie nie opłaca jest to dobra opcja dla rolników (dopłaty rekompensują koszty paliwa itp). A tak pale trzeci sezon i jestem już ok 12 tyś do przodu na opale.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę iż jedyny koszt dla rolnika to sianie, kombajn, i belowanie... Z czego słomę można też sprzedać lub przerobić na nisko energetyczny pellet.

 

To faktycznie średnio się opłaca szukać innego opału.

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak czytamten temat i pojawia sie stwierdzenie, że palniki rynnowe nie nadaja sie do spalnia owsa, dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuje u siebie jak to tym sapalniem owsa bedzie. Narazie pale ekogroszkiem, ale w piecu po tygodniu mnóstwo sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepalam drzewem na ruszcie awaryjnym.
Wykręcam czujnik spalin żeby go nie uszkodzić wkładam pełna komorę i uchylam dolny lufcik. Pół dnia palenia i nalot sam odchodzi.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam takie pytanie odnośnie spalania owsa. Chcę przeprowadzić test spalania na moim palniku, jakie nastawy zrobic w stosunku do ekogroszku ?

Obecnie palę w pid, kaloryczność 27, czas podawania w auto 6s, nadmuch dla 100% modulacji 55, dla 10% 20 dmuvhawa wpa07 ekogroszek krzesimir. 

W jaki sposób zmienić te nastawy aby dało się palić owsem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsem palisz tak jak na pellecie
Z zasady więcej podaje niż groszku i jest mniejszy nadmuch żeby nie wydmuchiwało. Spróbuj dokonać zmiany ok 20 %

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.11.2019 o 17:45, Przemyslaw85 napisał:

Biorąc pod uwagę iż jedyny koszt dla rolnika to sianie, kombajn, i belowanie... Z czego słomę można też sprzedać lub przerobić na nisko energetyczny pellet.

 

To faktycznie średnio się opłaca szukać innego opału.

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Nie zapominaj o nawozach i opryskach ;) wtedy koszt znacznie wzrasta i wydaje mi się, że lepiej kupic owies niż samemu go uprawiac w celach opałowych. Lepiej zasiać np pszenice i za to kupić węgla ;)
Nie jest to takie pieknę jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty wejdą na konto nawozów i nasion. Jakość musi być dobra bo zachwaszczony sie nie spali. Będzie gnił, pleśniał. Gdyby to było takie opłacalne to każdy na wsi by palił.
Jak dasz małe nakłady to wyrośnie ci mało opału.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, jak w tym roku idzie ogrzewanie owsem ?

U mnie z racji dobrych zbiorów i braku zainteresowania zakupem, przeznaczyłem część owsa, a dokładniej mieszanki owsa i jęczmienia na opał. Po tygodniu obserwacji stwierdzam, że w porównaniu do węgla w piecu bardzo czysto, ładny zapach w piecu oraz bardzo płynna praca w pid. Spalanie około 40kg na dobę przy temperaturze około 0 stopni. Jedyna wada to duża objętość popiołu który trzeba częściej wybierać, choć wagowo, ze 120 kg opału wyszło 3,15 kg popiołu.

IMG_20201120_212945.thumb.jpg.e5c3b66a9d9e75dfa199dc89e76b398c.jpg

IMG_20201120_213313.thumb.jpg.e9c9a76b3edb21c4617838403066efe1.jpg

IMG_20201120_213231.thumb.jpg.85f584497db106b75acfc8ab19bf9937.jpg

IMG_20201121_073603.thumb.jpg.560f59eaa4538b881d3fb2f2d4c77e61.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już palę 3 rok owsem. Duża ilość popiołu to chyba największa wadą ale trochę go ubić w popielniku robi się mniej i do pudełka a później na pole. Jak to mówią coś za coś darmowy opał w zamian za częstsze wizyty w kotłowni. Trochę człowiek porusza się ale 3-4 tyś w kieszeni.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Erpolis

Mógłbyś zrobić zdjęcie jak wyglada u Ciebie popiół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuski wyglądają jakby były niedopalonym.

Próbowaliście palić groszkiem z domieszką owsa? Ma to w ogóle jakiś sens?

Czy na retorcie Defro w ogóle jest możliwość spalania owsa, czy zbyt dużo będzie wpadać przez koronę pod fajkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega palił na retorcie defro ok. 5 lat temu przez kilkanaście godzin, ale płomień cofnął mu sie do kosza, odpalił się alarm, wywaliło owies do popielnika i zgasło. Potem już nie miał odwagi próbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym owsem też bym się nie odważył ale jako domieszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.