Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektory Nie Działają.


wujku

Rekomendowane odpowiedzi

Brać dalej... czegoś jestem wstanie nie dowiedzieć. Jestem załamany że tak mało. Instalator zapewniał mnie że to bardzo bobry sprzęt i będę zadowolony... Na razie 8.8 kWh na 1/5 miesiaca to śmiech na sali

 

A ile kWh da si zrobić w tych samych warunkach z ogniw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 3kw foto  grudzien około 60kWh

styczen około 40kwh

luty około 100kwh a moze i wiecej bo słoneczka juz bywa wiecej a rocznie około 3,5MWh +/-300kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedajesz czy magazynujesz ? Jakie jezt porownanie do kolektorów?

co mam ochote ro robie

albo wysyłąm w sieć i teraz bede odbierał albo łasuje zasobnik a zasdniczo to bedzie chodzić pompa ciepła i to jest piorytet

w grudniu i styczniu miałem pompa nie grzac ale prawie do konca roku dojechałem na pomoei i tak od lutego słoneczko bedzie juz wyzej to tez pojdzie pompa ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze się uśmiechnę o pomiar w bezchmurnej pogodzie jak na kolektorze nie będzie śniegu. :) Tym czasem bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną i latem humor wróci jak zacznie dobrze grzać a na zimę trzeba psychicznie się nastawić, że wodę trzeba grzać albo kotłem albo prądem. Pretensję można mieć tylko tam do góry, że taka pogoda i klasycznie "taki mamy klimat". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Chciał bym wznowić temat., gdyż wyniki uzyskiwane z solarów cały czas mocno mnie niepokoją. Od grudnia 2015 do dzisiaj licznik pokazuje 146 kwh. Dzienny uzysk zazwyczaj nie przekracza 1 kwh, a średnia wynosi ok 0.6. Czy mogli byście potwierdzić moje obawy ? 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.