Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa elektroniczna to pompa o obniżonym zużyciu en elektrycznej - może być z funkcją  adaptacji czyli sama dostosowuje się do parametrów instalacji lub bez funkcji autoadaptu.

Natomiast pompa z autoadaptem jest zawsze pompą elektroniczną o zmniejszonym zużyciu en el.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik służy do załączania i wyłączania pompy czyli steruje pompą.

Natomiast funkcja autoadapt jest przydatna do instalacji z grzejnikami wyposażonymi w głowice termostatyczne - jak się głowice na grzejnikach pozamykają,

to spada wydatek takiej pompy. czyli spada też pobór energii el.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Jeżeli pozamykają się głowice to spadnie odbiór ciepła przez instalację i zacznie rosnąć temperatura kotła, więc wydaność pompy powinna wzrosnąć.

W takim wypadku wydajność pompy musi być mniejsza, bo gdzie ta woda ma płynąć skoro głowice są zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie głowic nie ma, ale mogę pozakręcać grzejniki na maxa i kocioł może dalej pracować z włączoną pompką obiegową. Jedynie nie mogę zakręcić tzw. ostatniego, gdzie zawraca woda do kotła przez ostatni grzejnik. Wszystkie inne jakby są dołączone do magistrali zasilania i powrotu czy jak to nazwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę się nie irytować, ja dopiero zdobywam wiedzę więc moja pisanina jest trochę chaotyczna.Chciałbym dokładnie wiedzieć czym poszczególne pompy różnią się od siebie i dlatego pytam. Wolę polegać na Waszej wiedzy i doświadczeniu niż tylko czytać foldery reklamowe lub słuchać sprzedawców, którzy przeważnie nie mają o produktach zielonego pojęcia. Czy może ktoś sprawę pomp wyłożyć całościowo w jednym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja pompy ze zintegrowaną regulacją elektroniczną, regulacją parametrów dopasowujących się do rzeczywistych potrzeb instalacji.

Na silniku zamontowana jest przetwornica częstotliwości z przetwornikiem różnicy ciśnień.

Pompa działa na zasadzie pomiaru różnicy ciśnień. Utrzymuje stałą różnicę na wejściu do pompy i na wyjściu. Jeżeli zamykają się zawory termostatyczne to wzrasta opór hydrauliczny sieci i wzrasta ciśnienie na wyjściu z pompy, pompa "widząc" to zminiejsza obroty a tym samym moc pobieraną z sieci elektroenergetycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Waham się pomiędzy zakupem Yonos a Stratos z autoadaptem. Mam 2 obiegi, podłogówka i grzejniki i na każdym z obiegów będzie 1 pętla bez głowicy termo / siłownika. Czy w takim przypadku jest sens dopłacania 2 stówki/szt za autoadapt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.