Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Piecem 38 Kw


Oli204

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oli204.

Czytam pobieżnie twój temat....ale chcę się podzielić moim doświadczeniem wprawdzie sprzed 10 lat:

miałem kocioł  ekogroszek  27 kW  podłączony do komina fi 13 cm. Nigdy nie było żadnych problemów ze spalaniem.

Czy twój dom jest nowy - w sensie ocieplenia ścian? jakie ma zapotrzebowania na ciepło?

Spróbuj podać opał w proporcji  1:2  /przerwa/ np. 10 sek. podawanie : 20 sek przerwa.  .  I tyle dać dmuchawy aby nie przelatywał opał z retorty.

Kocioł 38 kW to przecież kawał byka  /wprawdzie nie wiem czy nie za mały na 550 m2 domu.

Teraz trzeba przetrwac do remontu instalacji.  Jeśli 1 : 2  nie pomoże, to próbuj 1 : 1. Kociol musi się rozbujać,

Fakt ,że masz teraz duże zapotrzebowanie na ciepło, może to trochę potrwać...

Jaki węgiel stosujesz?

aktualnie moje 500 m2 zużywa ok. 20 kW  /dom z potrzebą 100W/m2/

Więc twój kocioł 38 kW  musi  teraz dać radę  dobrze ogrzac.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorecho dzięki za sugestie. 

Dwie godziny temu ustawiłam podawanie 15 s; przerwa 40 s; nadmuch 20%. Jak na razie zaczęło lepiej hulać - nigdy tak nisko nie ustawiałem nadmuchu ale zobaczymy do jutra

 

Zaległe info - układ CO obieg zamknięty

 

W załączeniu instalacja w jpg

 

post-66492-0-26447700-1453053923_thumb.jpg

post-66492-0-78654000-1453053931_thumb.jpg

post-66492-0-17074500-1453053943_thumb.jpg

post-66492-0-93283600-1453053953_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz sambor ja od urodzenia cierpię na dys.... cos tak i mam awersje do pisania .Dlatego piszę skrótowo .Uwierz mi ,ja czasami muszę się zmuszać aby cokolwiek napisać.

Dlatego wolę zadawać pytania ,choć na nie znam odpowiedz.I posługiwać  się innymi ,o których wiem że mają na konkretny temat wiedzę ,a ponadto pisanie sprawia im przyjemność.

Zwróciłem uwagę na problem ,Czy ja go mam rozwiązać?-pytanie ,czy muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk1953

Ja tam jestem laikiem ale to o czym piszesz to jest zamontowane w układzie - poprzednie zdjęcia

CO jest układem zamkniętym i chyba ten zbiornik służy do tego co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację

Poczytam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk1953

To co przesłałeś dotyczy układów otwartych CO

Ja mam CO w układzie zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kocioł który zamontowałeś moze pracować tylko w układzie otwartym.Tak masz napisane w instrukcji tego kotła.Są sposoby zabezpieczenia kotła w układzie zamkniętym.Ale to producent dopuszcza lub nie takie zabezpieczenie.?

Jak to się robi? wklep  w google:-

kotły na paliwo stałe w instalacjach zamkniętych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima zima zima a u mnie bez zmian

ustawiłem 1:2 i 35% zaczęło ładnie palić przez jakiś czas, zrobił się kopiec i oblepiona skorupa. Przy wyższych nastawach dmuchawy wypala się ekogroszek i piec chce zgasnąć.

Teraz mam 15 podawanie; 56 przerwa; powietrze 20%; Jakoś powoli wzrasta temperatura do 56 i spada (temp zał pomp 54). Inne nastawy powietrza lub przerwy powodują zbudowanie się kopca lub skorupy.

Dogrzewam wieczorami kominkiem i jakoś idzie. Od jutra ma być cieplej na dworze więc chyba przetrwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przypuszczam,że nastawa 15:56 to około 1/4 mocy kotla. Na mrozy na pewno za mała.

Firma Kostrzewa poleca  przerwę 10 sekund.

Zobacz podawanie 5 sek : przerwę 10. Jeśli węgiel się wypala, to trzeba skrócić przerwę.Powietrza tyle aby nie wypadał węgiel z palnika.Jeśli jest za dużo/ czyli za gorąco na Twój węgiel to masz spieki. To jest tam jakaś liczba. Może masz kiepski węgiel...który nie nadaje się dla podajnika.

Kocioł musi chodzić prawidłowo. Nadal nie potrafisz go ustawić. Ja też...... już 8 lat nie palę retortowym.

Aby uzyskać moc ok. 35 kW przypuszczam ,że  1 : 1,5    jest bardziej do zastosowania. 

Pozdro

ps   mając kocioł retortowy i dogrzewać się kominkiem to chyba przesada...........

poczytaj instrukcję kotła z ekogroszkiem Kostrzewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Postaram się coś poczytać

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być bo od nowego roku zmieniłem na inny tańszy ale niby dobry

Poprzednio miłej lepszy ale też mi słabo szło z ustawieniami

Po co przepłacać skoro efekt jest podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazić na priorytet cwu jakoś ciągnie

Conrada są przerwy na grzania kaloryferów ale w pomieszczeniach około 20 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.