Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Z hallotronem nic nie kombinuje jak na razie jest załączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nic nie kombinuje. Do dziś było super. Ale teraz mam na dole ponad 27 stopni a w łazienkach jeszcze więcej i pot płynie po ja....ch Byłem zmuszony zamknąć podłogowe. Zmieniłem jeszcze tylko moc na 60% i tak zostawię puki co.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na stronie Defro od dawna nie pojawiło się nowe oprogramowanie dla K1Pv3 a coś mi mówi, że niektórzy forumowicze mogą mieć dostęp do nowszego... Bardzo byłbym wdzięczny za info, jak nie oficjalnie to na priva. Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na nie u tego kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam Defro Eko Komfort 20KW z sterem K1Pv2 z pidem ... chcialem Was zapytać czy pompa podłogowa musi cały czas działać ? Jeśli tak to w tym sterowniku jak wymusić jej ciągłą pracę ? Pracuje wtedy gdy temp zaworu zadana jest niższa od temp podłogówki zadanej czyli na zaworze mam 25 stopni (i taką temperaturę podaje na zawór) i zadaną temp podłogówki 30 stopni (czyli nigdy jej nie osiągnie bo na zaworze jest 25 stopni). Mam zawór 4D automatyczny który tym steruje .... w ww. opisanej sytuacji pompa podłogowa działa caly czas - jednakże piec nie przechodzi w tryb nadzoru i ciągle spala węgiel a i wentylator działa non stop ! proszę o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach masz podpiętą podlogowke jako pompa dodatkowa 1? Jeżeli tak to ustaw temp podlogowki większą np 35 albo zmień temperaturę na zaworze na 31

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. wymieniłem sterwonik  z k1pvr2 na k1pvr4 w eko duo uni r i mam jeszcze stary wentylator

(hallotron) , narazie palę bez hallotronu jest ok bez spieków tylko tem. trochę skacze  57-67 stopni przy zadanej 60. czy orientuje się ktoś może jak jest z hallotronem?

post-66195-0-59167600-1479838006_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hallotronem tez skacze u mnie +- 3 stopnie nic na to nie poradzisz no ten typ tak ma...

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak spalanie z hallotronem? czy jest sens zakładać nowy wentylator (z przepływomierzem?)

Edytowane przez wiaderny007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma. U mnie wentylator chodzi szybciej a piec zużywa więcej węgla. Myślałem na początku, że to przez niższe temperatury na zewnątrz ale ocieplenie w tym tygodniu nie wiele zmienilo:/

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z turbinką na pewno lepiej dopala paliwo. Spalanie praktycznie bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma. U mnie wentylator chodzi szybciej a piec zużywa więcej węgla. Myślałem na początku, że to przez niższe temperatury na zewnątrz ale ocieplenie w tym tygodniu nie wiele zmienilo:/

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

tzn. z nowym wentylatorem spala ci wiecej węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak:/ w domu utrzymuje 21-22 stopnie. Przed zamontowaniem turbinki pełen zasyp (100kg) wystarczył mi na 10 - 11 dni przy temperaturach 6-10 stopni. Obecnie mam takie same temperatury a zasyp widzę ze wystarczy maksymalnie na 7-8 dni. Popiół faktycznie jest lepiej dopalony ale piec trzyma wyższą temperaturę spalin (ok. 130 stopni). Bez turbinki w podobnych warunkach utrzymywała się na poziomie 90-100 stopni. Jest to ponoć zdrowsze dla komina wiec jakoś się tym nie przejmuję

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy starym wentylatorze paliłeś z hallotronem czy bez?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem z hallotronem.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do falowania temperatury to można zmniejszyć moc, ale jak za bardzo się zjedzie w dół to przy grzaniu cwu nie wyrabia nie mówiąc juz o mrozach. Słabo to wszystko działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiałem różnie od 0-50 i nic się nie zmienia jedynie na 1 wywala błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach masz podpiętą podlogowke jako pompa dodatkowa 1? Jeżeli tak to ustaw temp podlogowki większą np 35 albo zmień temperaturę na zaworze na 31

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Erpolis ... jak zwiększe temp podłogi do 35 to nic nie da bo mam na zaworze ustawione na 25 ... tak pompa dodatkowa podłogówki jako nr 1 jest ustawiona.

Dziś Pan z Techa powiedział że nie może być czujnika temp zaworu i czujnika temp podłogi w 1 miejscu zaraz za pompą i mam źle ustawione ... a ze mi nie wchodzi w tryb nadzoru mowi ze za maly kociol 20 kW do ogrzania 240m2 domu ocieplonego 20cm styro ... a jak mu powiedzialem ze jest super ocieplony + 30 wełny i szczelne okna to sie rozlaczyl buc jeden. Proszę o pomoc dlaczego mi nie przechodzi w tryb nadzoru tylko ciagle pracuje i dmucha wiatrem na 1% lub wiecej. 

 

Temp zadana kotła 50 stopni i tak trzymie

Temp zadana zaworu 4d 25 stopni i tak trzymie

Temp zadana podłogi 30 stopni i trzymie to co na zaworze czyli 25 i nigdy nie dobija do 30 (jeśli wyrównam te wartości pompa cyrkulacyjna się wyłącza po osiagnieciu max podłogi) 

Temp powrotu 40 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to założyć sterownik pokojowy, który wyłączy pompę podłogową po osiągnieciu zadanej pomieszczenia tam gdzie jest podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wchodzi w nadzór bo to jest idea palenia z PID. Przy dwustanie jest praca-przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szala z tego co rozumiem za zaworem 4d masz rozejscie na grzejniki i podlogowke. Musisz zmienić temperaturę zaworu na 30 c a podlogowke na 31. Piec nie wchodzi w tryb nadzoru bo tak powinien działać utrzymuje minimalny nadmuch żeby nie było skoków temperatury. Mówimy o paleniu w pid. Ja próbuję zmienić ustawienia bo właśnie wchodzi w tryb nadzoru mam zadaną 65 a temperatura skacze mi do 75 a później spada do 56 i tak w kółko

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogowka nie musi cały czas działać jeżeli nie chcesz żeby działała bo masz za ciepło w domu to albo zmniejsz temperaturę lub ustaw max temperaturę podlogowki oczywiście osiagalna i histeze tylko w tym przypadku musiałbyś czujnik podlogowki wpiac w powrót z podłogi. Może pojawić się problem ze będzie cofalo powrót z grzejników i podnosić temperaturę na powrocie z podlogowki

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.