Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zawsze kupę kasy za kocioł a teraz żeby wgrać v4 to trzeba sterownik nowy kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a teraz żeby wgrać v4 to trzeba sterownik nowy kupić...

Na tym polega postęp techniczny - nowe, nie kompatybilne wstecz modele i oprogramowanie tylko do nich.

Przecież nie opłaca się rozwijać oprogramowania do starych sterowników, które wychodzą lub wyszły ze sprzedaży.

 

Mentalność producenta jest przecież taka -

" kupiłeś, działa to OK, chcesz mieć nowe funkcje, lepszy ekran, lepszy algorytm to płać za następny sterownik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jakie zmiany są w nowym v4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wbudowany moduł internet !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie pale z zapalarka ale bez harmonogramu. W instrukcji jest opisane jak to funkcjonuje.

Witam

 

Na tą chwile pale w piecu cały czas ale tylko po to aby była ciepła CWU - zasobnik wody mam 300l. Myślałem o solarach ale to kosztuje i zwraca sie b. długo. Mam włączona w niektórych godzinach pomp cyrkulacyjna i widzę że wyciąga trochę ciepła z zasobnika wody.

Zasyp (100kg grochu + 50kg miału) starcza mi na ok. miesiąc.

Wiem, że wszystkie tryby palenia opisane są w instrukcji !

 

Pytam czy ktoś pali z zapalarką (może być w priorytecie wody lub harmonogram) aby dowiedzieć się jak to wychodzi finansowo ? Trochę grochu na pewno jest marnowane na rozpalenie i wygaszenie.

 

Czy ktoś ma doświadczenie w takim paleniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piec na ekogroszek chodzi cały czas tj 24h i 125kg czyli zasobnik wystarcza na 40dni. Spalanie 3kg/dobe ciepła woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 stopni zadana, powrót 50 - ponad 50. Węgiel pieklorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma perła i inne groszki do aktualizacji sterownika to nie na temat tu się pisze o sterownikach wentylatorach czujnikach itp.koledzy nie zaśmiecajcie tematu .

Edytowane przez krzymig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do Woytek.Czy zmieniając soft na k1pv3 muszę w menu serwisowym zmienić parametry na identyczne jakie miałem ustawione w menu serwisowym w k1pv2 czy wystarczą fabryczne.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak musisz zmienic wszystkie opcje, po zmianie na K1Pv3 wracaja wszystkie ustawienia do ustawien standardowych.

Pamietaj o dolozeniu przeplywomierza do aktualnego wentylatora (rozstaw srub chyba 100mm) lub zakupieniu calego zestawu wentylator + przeplywomierz, opcja dokupienia samego przeplywomierza (dmuchawki/ wentylatorka) jest tansza :-)

Co do zmiany softu z K1Pv2 na K1Pv3 naprawde warto zainwestowac w to rozwiazanie, osobiscie polecam sprawdzone na kotlach Komfort Eko 12kW i 15kW.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź,turbinka zamontowana soft wgrany,myślałem że muszę przenieść tylko ustawienia w zwykłym menu a serwisowego nie ruszać ale wolałem się upewnić. Mój kocioł to komfort eko 12kw, to będzie mój pierwszy sezon aż się boję jak to wszystko pójdzie. Mam jeszcze wątpliwości jaką najlepiej ustawić temperaturę na kaloryfery (temperatura zaworu) ,cwu i powrotu żeby kocioł nie wariował i pod jaką nazwą w nowym sofcie musi być pompa podłogówki(z tego co pamiętam teraz jest pompa dodatkowa 2 sprawdzając w pracy ręcznej).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do przerabiaczy K1Pv2 na K1Pv3 w Komfot Eko 12/15. Chciałem zamówić w Defro tę dodatkową turbinkę do zamontowania na WPA HL 120, ale dostałem odpowiedź, że jedyna opcja to wymiana na nową dmuchawę dedykowaną do K1Pv3 za ponad 300PLN z przesyłką. Nie mam tyle pieniędzy do wyrzucenia, skoro moja dmuchawa jest prawie nowa. Wiecie gdzie mógłbym taki wiatraczek pasujący do WPA HL 120 zakupić ?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do TECHa rozstaw srub chyba 100mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Napisałem maila z prośbą - mam nadzieję, że mnie nie oleją tak jak defro.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety techsterowniki w temacie przepływomierza "odbiły" mnie z powrotem do defro. Może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły ? Byłbym bardzo wdzięczny :)

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie defro wchodzisz zakładka serwis a potem w zapytanie o części piszesz "zamawiam turbinkę przepływomierz rozstaw otworów montażowych 100mm. Dziękuję. I to tyle czekasz na paczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.