Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Zaworu 4D


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego rura zasilającą robi mi sie do pompy mocno ciepła i ok 2 m za pompę lekko ciepła skoro zawór 4 D jest zamknięty na dom jest tzw tryb LATO .Jak załączam tryb ZIMA czyli zawór mi sie otwira na dom to ta rura zasilającą do pompy i kawałek za nią robi sie zimna zanim zawór sie otworzy przynajmniej na połowę wtedy zaczynają pomału robić sie cieple rury... Tak ma być czy czos da jak dołożę ZZ za pompę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompę na obiegu kotłowym masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem..tylko,że nie wiem czy w mojej instalacji bez tej pompy to normalne zachowanie? Pompy kotlowej nie będę zakladal,obieg kotlowy na rurach 6/4 cala spisuje sie ok. Przed ta przeróbka tak sie nie działo... Kiedyś nawet pisaliśmy nawet na temat ZZ ,ze hałasuje i go wyrzuciłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wstawić ZZ na obieg CO to można zaraz za pompą lub trochę dalej, ale przed rozdzieleniem  na 2 obiegi.

Tu jeszcze jest 1 problem - masz czujnik temp na grzejniki, więc sterownik robi wszystko aby była temp zadana, na powrocie z 4-D do kotła zostaje reszta , powinieneś po za tym ZZ spróbować zmienić lokalizację czujnika  na rurę powrotu do kotła + przestawienie sterownika , lub przynajmniej podnieść temp zadaną na kotle.

Po za tym ustaw grzanie CW w priorytecie lub pompę od grzania CW na niższy bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sambor napisał:

Jak masz wstawić ZZ na obieg CO to można zaraz za pompą lub trochę dalej, ale przed rozdzieleniem  na 2 obiegi.

Tu jeszcze jest 1 problem - masz czujnik temp na grzejniki, więc sterownik robi wszystko aby była temp zadana, na powrocie z 4-D do kotła zostaje reszta , powinieneś po za tym ZZ spróbować zmienić lokalizację czujnika  na rurę powrotu do kotła + przestawienie sterownika , lub przynajmniej podnieść temp zadaną na kotle.

Ok tylko jak chce przepalić to robię tryb zima  i wtedy otwiera mi sie 4D na dom,mam na kotle ustawione 65 stopniu na mieszaczu 40 i to idzie na dom bo tak mam czujke założoną za pompa. Jak robię tryb lato czyli zamyka sie 4D na dom to rury za pompa powinny być zimne a tak nie jest ,przedtem cos takiego nie wystepowalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego jak chce przepalić na dom i włączam tryb zima to wiadomo załącza sie pompa CO i zanim zawór 4D sie otworzy i w miedzy czasie pracuje pompa to rury na zasilaniu przed pompa robią sie zimne dopiero jak zawór 4 D zauważyłem się otworzy na 7 to zaczynają robić sie cieple rury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. Tylko troche mnie dziwi jak naczynia wzbiorczego nie miałem to cos takiego nie miało miejsca. Jak wina zaworu to może oddać na gwarancje? Jak ręcznie zawór domkne to i tak nic to nie zmienia... A może przerobic rury w kotłowni do naczynia wzbiorczego na bardziej żeby miały prosta drogę? Czy zostawić?A odpowietrznik automatyczny kotka zaraz nad 4D zostawić czy usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.