Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Zaworu 4D


hajtaler428

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowo to pierwszy odcinek powinien być w pionie, a reszta to jak najmniej zakrętów i spadek w stronę kotła nawet na poziomych odcinkach.

Jak najmniej kolanek, rura jest sztywna więc można ją wprost w górę postawić , nie powinna kleić się do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura do naczynie powinna się sama odpowietrzać przez naczynie i cała nadmiarowa woda ciepła musi iść w tą rurę, z tego co piszesz , ciepła woda znajduje prostszą drogę przez zaw 4-D i instalację a nie przez rurę wzbiorcą - jaką średnicę ma rura ?

Tam gdzie żoże powstawać korek powietrza, który nie puszcza ciepłej wody do naczynia i ciśnienie na kotle rośnie - warto też dać zaw bezpieczeństwa 1,5 bar na samym kotle.

Jak będziesz robił skosy rury  to zrób na kolankach lub łukach 45st, dałem 2 warianty , punkt zgięcia do skosu zależy tego jak wyda kolanko 45st.

Ten odpowietrznik wywal, on tam zbędny.

rura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek, w piątek pierwsze odpalenie kotła oep+  z modernizowaną instalacją c o, wstawiony zawór 4d z napędem ,plus pompa mieszająca na osobnej nitce, zasilenie powrót (majster chciał bez niej ,wręczyłem mu ją i powiedziałem ma być bo nie chcę problemów .) oraz regulator pokojowy plus pogodówka , wszystko pracuje bez problemu , powrót dogrzany  temp.ustawiona za zaworem jest taka jak ustawiona  ;wstaw pompę mieszającą i skończą się problemy.Mam tylko pytanie , paląc z pogodówką zadana na kotle temp.60 st nie jest osiągana bo pogodówka ustaliła 47st  i kocioł tej temp.pilnuje czy tak ma być ?czy nie jest przypadkiem za niska temp.dla kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ja mam obieg kotłowy na 6/4 cala...troche przeróbki by musiało być. Mam pytanie,wyjście z kotla na naczynie wzbiorcze mam na rurę 22 i tak samo mam w naczyniu.. Musze naczynie inne kupić czyli po 28 czy jakąś redukcje?

Moim zdaniem temp kotka powinna wynosić przynajmniej 60 a 65 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kotła do naczynia musi być rura metalowa o średnicy wewnętrznej 25 mm. Pasuje tu więc rura calowa lub miedziana 28. Mówi o tym prawo i zdrowy rozsądek. NIe ma prawa być żadnych redukcji i przewężeń poniżej 25 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek810316 napisał:

wyjście z kotla na naczynie wzbiorcze mam na rurę 22

To jest wyjście dla np. zaworu DBV Anię dla rury bezpieczeństwa systemu otwartego.

1 godzinę temu, janjan napisał:

.Mam tylko pytanie , paląc z pogodówką zadana na kotle temp.60 st nie jest osiągana bo pogodówka ustaliła 47st  i kocioł tej temp.pilnuje czy tak ma być ?czy nie jest przypadkiem za niska temp.dla kotła ?

Pogodówka ma pilnować temperatury za mieszaczem, a nie temperatury kotła.

Sprawdż w ustawieniach kotła i mieszacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyższa niż ustawione temp.minimalna kotła i temp. startu pomp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to instalatora pomysł? Nie masz argumentu dla niego? Pokaż mu normę PN-B 02413. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie  bo są za duże opory przepchania wody  przez tą rurę  - tam powinno wejść 2-3% całej objętości podgrzewanej instalacji - czyli sobie to policz i przelicz na metry rury.

Więcej będzie jak otworzysz inst na grzejniki i podgrzejesz całość wody w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinna byc prawie cala ciepla jak temp kotla,ale wtedy jak mam tylko obieg kotłowy z grzaniem CWU?....a w tej chwili nie jest... czyli wymiana na 28...

Według tego zdjęcia to gdzie lepiej wpiac ten ZZ zaraz za termometrem za pompa CO czy troche dalej pod pompa CWU co idzie rura od zasilania ale oczywiście przed jej rozgałęzieniem ? Nie chce żeby ten ZZ nie dzwonił jak pompa będzie pracować. ? Jak sprawdza mi sie ZZ za pompa CWU,nie dzwoni jest cicho to za CO tez powinno tak być?

WP_20190920_22_10_25_Rich_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.