Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Nowa Pompa Alpha2


PrOgram

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro manualne ustawienia nic nie zmieniają to raczej nie wina pompy (chyba że uszkodzona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba punkty obalam zwrotny był sprawdzany jest ok podobnie jak zawory słychać je przy zamykaniu jak i otweiraniu

 

Na manualnych 3 bieg te same obiawy co na auto , 2 pompa pracuje na 30w i podobnie 3.4k3/h na 1 biegu jest 7 wat ale to już pompa za słabo tłoczy co dziwne przy 1 biegu również słychać prace pompy taki ciągły sygnał jakby pisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa pompa na biegu I proporcjonalnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy.

 

Założenia.

1. Naczynie zimne.

2. Bypass szczelny.

3. Zawory odcinające szczelne.

Tezy.

1. Pompa niesprawna.

lub

2. Założenie są fałszywe.

 

Ktoś ma inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założeń dodałbym jeszcze fakt, że stara pompa działała poprawnie. Albo coś oprócz wymiany pompy się zmieniło (bo powinna działać poprawnie przynajmniej na którymś ze stałych biegów) albo pompa jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec 2(letni) zawór zakrecony na niego pompa reaguje:

 

Jak zamknąłeś zawór na ten piec2, grzejniki zaczęły grzać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa na biegach stałych prędkości działa identycznie jak pompa bez autoadaptów i regulacji proporcjonalnej/stałej - tak więc jeżeli coś z pompą to raczej jakieś uszkodzenie.

 

Zastanawiają mnie te odgłosy pracy pompy (nawet na 1 biegu). Może ona faktycznie ma zapchany filtr. Nie wiem jak pompa mierzy przepływ, ale być może ten pomiar jest zafałszowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie w chwili obecnej.

post-12152-0-74338600-1446150232_thumb.jpg

Zawory otwarte AUTO 7W.

 

 

 

post-12152-0-93170500-1446150299_thumb.jpg

Ssanie samknięte AUTO 5W.

Tak samo jest jak zamknę tłoczenie

Tak samo jest jak zamknę ssanie i tłoczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej pompie bylo wszystko ok ,problem jest z aplha ,jak powiedziałem jestem sklonny poczekać ten tydzień na auto i zobaczymy czy coś sie naprawi czytałem jeszcze,że można załozyc zawor termostatyczny na cwu ,ale nie wiem czy to pomoze ?

Wydaje mi się, że jeżeli pompa nie pracuje poprawnie na trybie PP1, PP2 lub PP3 to czekanie nic nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-12152-0-70399300-1446151574_thumb.jpg

Bypass 2 cale na pompie otwarty. Moc z 7 W do 13 W wzrosła w ciągu około 6 minut. Dużej mi się nie chciało czekać, bo mi się skończyła substancja w butelce.

Po zamknięciu bypassu moc wróciła do 7 W w ciągu około 83 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej klasie energetycznej to będzie Ci ciężko jeżeli chodzi o "biegowe" pompy. Może po prostu pompa jest uszkodzona i trzeba uzyskać nowy egzemplarz. Generalnie teraz chyba takie proste pompy to się kupuje tylko na jakieś "myki" (bo nie wolno ich sprzedawać).

 

Alpha2 na biegach 1-3 działa identycznie jak pompy biegowe (stała prędkość wirnika). Jeżeli Alpha2 nie działa a UPS działa i na 100% nic innego się nie zmienia w instalacji przyczyną może być tylko uszkodzenie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie pompy elektronicznej np. z AUTOADAPT to nie wszystko.

 

Należy tak wyregulować przepływy w instalacji (bardzo trudne do wykonania!!!) aby:

1. Przy wszystkich grzejnikach otwartych moc była 1-2 W mniejsza od mocy maksymalnej.

2. Zamknięcie jednego grzejnika powodowało spadek mocy o 1-3 W w zależności od ilości grzejników i wielkości pompy.

3. Zamknięcie wszystkich grzejników powodowało ustawienie mocy na mocy minimalnej na przykład 5-6 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy wstępne na zaworach termostatycznych.

Oczywistym jest że jak coś zamkniesz to jest zamknięte, pompa sprawna i instalacja dobrze wykonana.

 

Kolego PrOgram.

Zobacz moje zdjęcie "Ssanie zamknięte AUTO 5W".

Czy masz możliwość zamknięcia ssania czy tłoczenie albo obu na raz bezpośrednio przy pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.