Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wymianie Pompy


PrOgram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z pompa i postanowiłem ją wymienić wcześniej halm solar 2.5-7 na 3 biegu wszystko było prócz głośnej pracy i poboru mocy, wtedy zakupilem grundfos alpha2 25-60 i od tej pory nastały problemy grzejniki na dole letnie na każdym biegu autoadapt nie działa z racji cwu podłączonego z co wgl.z domu stało się zimniej. Dlatego rozważam wymianę pompy na inny model myślę nad halm hep plus może na tej pompie będzie ok i pytanie 25-60 czy /25-40. Ogrzewanie to 17grzejników i 2 podlogowki proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa o wysokości podnoszenia 7 metrów dawała radę dopiero na 3 biegu to albo masz spartolone średnice rur i instalację albo ogrzewasz halę przemysłową :) nie dziw się że jak dałeś alpha 2 o wysokości 6 m to masz chłodno w domu, a ty jeszcze planujesz zakupić mniejszą o wysokości podnoszenia 4 m :) W twoim przypadku należałoby się przyjrzeć instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja powinna być w porządku robiona 3 lata temu całość miedź na małych średnicach. Tu już nie chodzi o to że halm na 3 leciał bo i 2 bieg moze by wystarczył ale fakt faktem alpha2 czy to na 1 czy na 3 biegu nie daje rady chłodne są powroty na grzejnikach nie wiem jaką to przyczyną z racji że to mocną pompa i powinna spokojnie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem to co źle zrobiona instalacja ? Dobry hydraulik ją montował więc chyba widział co robić a co do pompy zakup mocniejszej rozwiąże problem z zimnym powrotem na grzejnikach ? Jeśli tak to jaką pompe polecasz ? Wiem ,że ludzie maja większe powierzchnię do ogrzania i u nich taka 25-60 alpha starczy ... Grundfos ma 3.4m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem, że u mnie pompa Grundfos 25/40 na 1 biegu zasila 10 grzejników na 2 kondygnacjach, które ogrzewają ponad 100 m2.

Hydraulik oszczędził u Ciebie na średnicach rur to teraz musisz używać wydajnej pompy aby pokonać opory instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widac ze dobry hydraulik robil instalacje. Jesli nowa pompa alpha2 ci tego nie dźwiga to chyba raczej problem nie tkwi w pompie. 17 grzejnikow to nic dla takiej pompy. Musisz celowac z pompa o podobnych parametrach jak hupa 7. Jak chcesz silna pompe to kup grundfos magna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widac ze dobry hydraulik robil instalacje. Jesli nowa pompa alpha2 ci tego nie dźwiga to chyba raczej problem nie tkwi w pompie. 17 grzejnikow to nic dla takiej pompy. Musisz celowac z pompa o podobnych parametrach jak hupa 7. Jak chcesz silna pompe to kup grundfos magna

Po drodze do Magny jest jeszcze Alfa 2 25-80 ) Ja dałem za taką 930 zł tylko nie najnowszy model )Najnowszy wszedł z końcem zeszłego roku podajże październik i ma dodatkowe bajery) ale zapewne jest jeszcze droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.