Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna Perła - Wymiana Doświadczeń


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 sezony temu mialem czarna perle z 160 kg mialem 2 pelne kible popiolu, raz chyba nawet zwazylem i 1 wiadro to bylo jakies 8 kg, wiec wychodzi jakies 10 % popiolu




Teraz mam inny wegiel i popiolu jest 2 razy mniej 1 wiadro na caly zasyp,


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach. Z jednego worka tj. 20 kg pozostało 2 kg popiołu, co daje wynik 10%. Objętościowo wychodzi gdzieś 1/5 worka. Mam mały popielnik, więc ta ilość popiołu w moim przypadku to już full i trzeba wywalać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio przez swoje gapiostwo wieczorem po czyszczeniu kotła nie przełączyłem z powrotem sterownika w tryb pracy. Zorientowałem się dopiero koło godz. 11 po wzięciu prysznica (woda była ciepła) i zejściu do piwnicy po kilka klamotów. Wiadomo kocioł wygasł. Rozpaliłem go na nowo z takimi samymi ustawieniami jak poprzednio tj. podawanie 10 sekund, pauza 27 sekund, wiatr 50%. Praca w dwustanie na ostro z mocą 9 KW.  Potencjał 5,2 kg/h, kaloryczność przyjąłem średnią z worka czyli 23 MJ/kg. O ile przy normalnej pracy problemu nie ma, tak przy rozpaleniu i grzaniu od temperatury wody 25 stopni do 55 stopni, przy 43 stopniach musiałem manualnie wyłączyć podawanie i pozwolić wypalić się trochę złożu (cały palnik mały SV 200 żaru i zaraz by zaczął wypadać). Wychodzi, więc, że ta partia którą posiadam ma lepszą kaloryczność niż założyłem. Już w marcu to zauważyłem, ale jakoś umknęło to później mojej uwadze. 

Na jakość popiołu nie narzekam, spieki w dalszym ciągu niewielkie, sporo sypkiego popiołu. Ilościowo trochę tego jest, ale za tę cenę nie będę narzekał. Brak jakichkolwiek kamieni, nic, null, zero (przepaliłem tego 1700 kg)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem czy nie zmniejszyć mocy, ale w sumie na dobę idzie około 4 kg towaru. Dużo w dół już pewnie nie zejdę ze spalaniem mając na względzie prostą instalację bez żadnych bajerów, pomp na CWU itd oraz fakt, że nie ma zapalarki, by nie utylizować węgla w podtrzymaniu. Długo kocioł stoi (nie mierzyłem, ale pewnie w okolicach 1-2 godzin i pracuje potem jakieś 7-9 minut). Chcę dać jeszcze jedną szansę algorytmowi PID, ale to jak skończę to co mam w zasobniku i zasypie taką samą ilość. Będę miał porównanie, choć sterownik słaby pod względem ustawień i instalacja też trochę skopana pod sprawne modulowanie.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.