Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł przeszedł badania ale nie przeszedł pyłów na mocy minimalnej. Jest od tego odstępstwo ale z zapisem w dokumentacji.

W normie ani przepisach (mówimy o Polsce) nie ma wymogu badania pyłów na mocy obnizonej

Co nie oznacza,że dane Państwo czy gmina nie mogą tego dodatkowo wymagać.

 

Sprawdź sobie wiesz gdzie, jest tam podana wartość z 30%, ale też są gwiazdki i wyjaśnienie pod spodem

jak ktoś chce, może to dodatkowo zlecić.

 

Badania na 5klasę wymaga podania tylko sprawności i 3emisji:

konkretnie emisja CO, OGC oraz pył, przy czym pył tylko dla 100% pozostałe dla obu obciążeń

 

chcesz mieć więcej, z danymi paliwa itd. to znowu patrz wiesz gdzie.......

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma pyłów z mocy minimalnej czyli pewnie jest jakiś wpis , że np kocioł ma pracować z buforem?

 

Nie, takie chwyty robiło paru producentów, jest to już fest naciągane, ale wówczas na ateście masz tylko jedną sprawność, jedną emisję pyłu, OGC, CO

w raporcie idzie info o buforze i zalecenie zapisania tego w DTR kotła.

Takie maniany to jednak tylko u nas, za granica by to wyśmiali, u nas jednak durniaki urzędnicy takie ciekawostki akceptują

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coo?! Przecież kocioł klasy V dopali każdy rodzaj opału lepiej i czyściej. Po co to dodatkowo za ciężką kasę badać?

Nie ma znaczenia, że dopali lepiej, drugie badanie po to,

żeby określić przedział mocy kotła, na którym prawidłowo spala paliwo dostępne na rynku.

 

Certyfikat powinien zawierać dwa wpisy:

 

Klasyfikacja kotła pod względem emisji oraz jego sprawność na węglu do badań.

Przedział mocy kotła ustalony na węglu ogólnodostępnym.

 

Wtedy dobór kotła byłby z mniejszym błędem i bardziej przyjazny środowisku.

 

Sterownik oczywiście musiałby być parowany z kotłem i pracować tylko w tym przedziale mocy wydanym w certyfikacie, reszta zblokowana.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz tu: forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19584-zestawienie-kotłów-z-podajnikiem-klasy-5-według-normy-pn-en-303-52012/page-16 post ostatni na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, takie chwyty robiło paru producentów, jest to już fest naciągane, ale wówczas na ateście masz tylko jedną sprawność, jedną emisję pyłu, OGC, CO

w raporcie idzie info o buforze i zalecenie zapisania tego w DTR kotła.

Takie maniany to jednak tylko u nas, za granica by to wyśmiali, u nas jednak durniaki urzędnicy takie ciekawostki akceptują

Ale robili to producenci kotłów z podajnikiem czy tylko kotłów zasypowych.

Jeżeli tak, to który producent kotła z podajnikiem tak robił.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o kotłach z podajnikiem, widać to m.in. po treści atestu, swego czasu taki jeden wklejał Zawijan, nie wiem tylko, czy miał świadomość tego, co akurat wrzucił, nie mówię tu w żadnym wypadku o ogniwie.

Z zasypowym jest to całkowicie "legalne" tj badanie tylko 100% przy spięciu z buforem.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię bardzo... ale w dwóch instytutach, markowych instytutach, nie u Ujka Staska, osiągnięto i udokumentowano te moc. Uważasz, że kto tam pracuje? Wiem, wiem... nie kierowcy PKS-u, ale wierz mi, że oni znają się na tej robocie. Bo akredytacji dla instytutu nie dostaje się ot tak...

Zawijan Ty dobrze wiesz co ja myślę o tych instytutach, dla mnie najważniejszym instytutem jest kotłownia w której zamontowany jest dany kocioł i tylko ten "instytut" jest dla mnie ważny jako sprzedawcy ( jeśli wolisz handlarzyka :) ) na całą resztę sikam z góry gęstym moczem :) znaczy na tą fikcję z tych markowych instytutów.

Już był przykład instytutu i "instytutu", nie za dobrze na tym wyszedłem, znaczy na tych Twoich instytutach.

Tak samo kierowcy z PKSu znają się na swojej robocie ale mają też inne ukryte talenta, hehe

Prawo jazdy na autobus też nie dostaje się ot tak, niektórzy na osobówkę robią świstek przez dwa lata a nawet i dłużej :)

Masz coś do kierowców z PKSu?

Wiem że masz, ale tylko do jednego :)

To tak samo jak ja, tylko ja do dwóch, tych z instytutów.

Innych z resztą nigdy nie widziałem na żadnym forum budowlanym, oni po prostu są za poważni żeby się wykłócać z jakimiś kierowcami, hydraulikami itp

To po prostu ludzie na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskujac powyzsze wypowiedzi to wydaje sie ze  sprawa bietki nie była wyrezyserowana a autentyczna i Karoka uratował sytuacje .Badania zas na V klase wydaja sie naciagane a kto wie moze i przepłacane typowy klasyk  w PL ;)  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

W chwili obecnej użytkuję kocioł z podajnikiem rynnowym. Co ja z nim już nie robilem aby zaczął pracować bardziej wydajnie i czysto

Temperatura spalin wg zaleceń producenta była taka, iż nie można się było dotknąć do czopucha a kocioł potrafił wyłącznie nagrzać wodę w kotle i ją wypuścić bez utrzymania temperatury.

 

Po zamontowaniu dodatkowego wymiennika za kotłem oraz nasadki na palnik kocioł zacząl pracować stabilniej - tzn potrafił utrzymać temperaturę na kotle. Sadza odrobinę się zmniejszyla ale szału nie ma.

 

Teraz "strzeliła" automatyka  a ja zastanawiam się czy nie wykorzystać sytuację i wymienić całkowicie kocioł na np eko plus lub eko plus m.

Jednakże patrząc na doświadczenia jakie miała np "Bietka" to zastanawiam się czy warto wydawać kase gdy takie cyrki mogą być. 

 

Pisząc ten post mam nadzieję iż np odezwą się użytkownicy którzy kupili ten kocioł i są zadowoleni.  

 

Mam też pytanie do konstruktor kotła - skoro spalamy węgiel inny niż w trakcie testów to skąd wiadomo iż brak dostępu do częsci radiacyjnej kotła nie jest błędem - mogą tam być tony sadzy. 

 

 

 

Mam pytanie do konstruktor kotła i automatyki eko plus m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak w temacie kto ma doświadczenie z kotłem Ogniwo Eko Plus M?

Czy jest to kocioł godny polecenia?

Jak wygląda jego faktyczna praca w Waszych kotłowniach? (FOTKI INSTALACJI MILE WIDZIANE)

 

Czy 2 metry prześwitu w kotłowni wystarczy do jego montażu i bezproblemowej obsługi? 

 

 

Bardzo proszę użytkowników o opinie, bo zastanawiam się nad jego kupnem. Brałem wcześniej pod uwagę Stalmark'a, Defro i Heiztechnik'a.

 

Pozdrawiam - Adam

Cześć. Jak oceniasz teraz kocioł po zakupie - minął rok czasu. ? Zastanawiam się nad jego kupnem. Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

 Niestety -finansowo nie wydolę

 

 

Witajcie

 

 Niestety poddaliśmy się z modernizacją albowiem kosztorysy powalają z nóg.

Straciłam też dzierżawcę z 1 pietra a że u nas w obszarze przygranicznym poza przemytem nic się nie rozwija więc pewnie lokal będzie stał pusty długo i dlatego zostanie jak było.Popracujemy nad dociepleniem rur i zamontujemy zawory by pozamykać ciepło tam gdzie można. Musimy też wyczyścić i wkleić od nowa palnik bo przecież spalił z 9 ton i miałam wrażenie że po przeciwnej stronie podajnika gorzej się pali. Zbieram kasę na groszek extra by hurtem kupić w Energo.

 

Pozdrawiam z Mazur-też słonecznych.

Cześć. Mam pytanie - jak oceniasz ten kocioł po rocznym użytkowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Widzę iż ogrzewasz dom kotłem RBR jak go oceniasz ? W czym jest inny / lepszy od dyskutowanego tutaj ogniwa eko plus m

Z góry dziękuję za odpowiedź

Karoka podobnie jak ja użytkujejuż nowszy model RBR-K. Ekouniwersal po prostu jest wygodniejszy w obsłudze, czyszczeniu. Ma moim zdaniem dużo lepszy palnik. Ma 5 lat gwarancji na wymiennik. Więcej króćców zasilania i powrotu. Inny obieg spalin bo i konstrukcja inna. To tak w skrócie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Mam też pytanie do konstruktor kotła - skoro spalamy węgiel inny niż w trakcie testów to skąd wiadomo iż brak dostępu do częsci radiacyjnej kotła nie jest błędem - mogą tam być tony sadzy.  ,,,,

 

To może ograniczmy ilość tego węgla bezpostaciowego, nagromadzonego na ściankach komory dopalania gazów spalinowych  do 1 tony

 

Ciężar właściwy sadzy, to około 1,8 g / cm3 .

 

Przeliczając 1 tona sadzy ,

-  to 555,55 dm3

-  to 2,41 zbiorniki paliwa kotła EKO PLUS M 26

-  to 3,08 zbiorniki paliwa kotła EKO PLUS M 14 i EKO PLUS M 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast wymądrzać się na temat ciężaru właściwego sadzy (która to odpowiedź nic nie wnosi)  odpowiesz na pytanie ( rzeczowo) które brzmi : - skoro spalamy węgiel inny niż w trakcie testów to skąd wiadomo iż brak dostępu do częsci radiacyjnej kotła nie jest błędem ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.