Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Co wtedy ?

Majki z golfem, kufajka i kapcie elektryczne :), wodę szybko spuścić z układu żeby nie zamarzła.

Ważne że na świstku wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bym miał powiedzieć?

Może tylko to, że wybrałbym sobie odpowiedni do takich warunków kocioł...

Eeee no, nie bądź taki skromny, przecież pomagałeś, nawet zapewniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisałeś nie raz, że osiągał moc max w trybie grupowym. Kłamałeś ?

Po prostu to był "eksperyment", o czym z resztą pisał sam @zawijan.

 

Tylko nie wiem dlaczego "eksperymentował" na  cudzy koszt, psując opał,   jednocześnie podnosząc ciśnienie właścicielce.

 

Ale spytam się ponownie - dlaczego polecałeś ten kocioł w październiku na dwóch forach twierdząc z całą stanowczością,

że na pewno wystarczy. 

 

A jednocześnie wczoraj napisałeś - "po prostu nie dał rady"  - czyli jednym słowem był za mały, a instalacja nie ma tu nic do tego.

 

Na dodatek pisanie o instalacji Koleżanki , że jest "prymitywna" ( oczywiście instalacja, nie Koleżanka) świadczy o tym jak się oddaliłeś

od realiów i jest to po prostu zwykłe świństwo.

 

Po prostu wykręt mało "naukowy" - w sam raz dla emeryta.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zmierzam, że papier wszystko przyjmie, a jako mieszaniec gdzie prawie polowa ludzi robi na kopalniach mam jako taki pogląd na to co jest wydobywane itd. A mam możliwość kupna praktycznie węgla jaki sobie zamarzę od typu 31 po typ 34 nawet. I teraz opowiadanie komuś co wydał 8 czy 10 tyś za kocioł w którym się nie pali, i tłumaczenie że, a to węgiel nie taki, a to że to może jakiś ruski, a to że jakiś pomieszany to jakiś absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to był "eksperyment", o czym z resztą pisał sam @zawijan.

 

Tylko nie wiem dlaczego "eksperymentował" na  cudzy koszt, psując opał,   jednocześnie podnosząc ciśnienie właścicielce.

Chodziło mi o to, w jakim trybie osiągał moc max na badaniach. Twierdził kilka razy, że w trybie grupowym.

A w "boju" wychodziło z zużytego opału, że wyciągał w tym trybie dużo mniej, połowę zaledwie.

Staram się dowiedzieć co wart jest ten międzynarodowy certyfikat. To jak się zachowuje obecnie wobec użytkowniczki, wolę pominąć milczeniem. Ale mam podobne zdanie jak Ty... trochę dosadniej bym to nazwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się dowiedzieć co wart jest ten międzynarodowy certyfikat. 

Kocioł w laboratorium pracując na mocy maksymalnej chyba nie jest cały czas zalewany zimną wodą .

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się nie skalecz.

Bezcenna rada, dzięki :D Ale niestety obnaża Twój problem z rozumieniem słowa pisanego. Musisz niestety wyćwiczyć tę umiejętność, bo inni przestaną z Tobą rozmawiać ;)

----

A nie mowiłem, co się stanie, gdy zabraknie Ci argumentów?

Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z normą sprzedawca deklaruje moc nominalną.........................................................

Taaa, sprzedawca robi wszystko a uczeni kasę liczą.

Zawijan proszę odpocznij już na tej emeryturze bo Tobie tylko jeden sprzedawca w głowie i już Ci się chyba powoli mieszać zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezcenna rada, dzięki  :D 

A nie mowiłem, co się stanie, gdy zabraknie Ci argumentów?

Prorok jaki czy co? :D

A ja przypuszczam (nie wiem tego), że jest. Bo skąd tak niska spalina ? Bo czysty ? Cuda na kiju.

Niska spalina bo duże płuca,ale tu chyba ten węgiel "gra pierwsze skrzypce".

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został zrobiony, jak należy. Zgodnie z normą sprzedawca deklaruje moc nominalną a jednostka badawcza bada zgłoszony kocioł na tej deklarowanej mocy i wystawia stosowne papiery. Jednostki badawczej nie obchodzi, czy ten kocioł ma nadwyżkę mocy ponad nominalną i jaka ona jest.

Zawijan to jest zwykły szfindel.Tu i teraz napisz wszystkim na jakich ustawieniach OEPM osiągnął 26kW.Na jakich ustawieniach w spalaniu grupowym oczywiście.I nie pitol,że nie musisz tego robić bo to,że z wszystkiego się migasz to już wiemy.

Poza tym,żądasz od innych rzetelnych odpowiedzi to zacznij sam na nie rzetelnie odpowiadać.Pitolisz jak potrzaskany i wszystko w temacie.Stajesz sie nudny.I nie myśl sobie,że przez narastającą ilość postów ,ktoś zapomni co bietce deklarowałeś.Robisz z siebie publicznego błazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to był "eksperyment", o czym z resztą pisał sam @zawijan.

 

Tylko nie wiem dlaczego "eksperymentował" na  cudzy koszt, psując opał,   jednocześnie podnosząc ciśnienie właścicielce.

 

Ale spytam się ponownie - dlaczego polecałeś ten kocioł w październiku na dwóch forach twierdząc z całą stanowczością,

że na pewno wystarczy. 

 

A jednocześnie wczoraj napisałeś - "po prostu nie dał rady"  - czyli jednym słowem był za mały, a instalacja nie ma tu nic do tego.

 

Na dodatek pisanie o instalacji Koleżanki , że jest "prymitywna" ( oczywiście instalacja, nie Koleżanka) świadczy o tym jak się oddaliłeś

od realiów i jest to po prostu zwykłe świństwo.

 

Po prostu wykręt mało "naukowy" - w sam raz dla emeryta.

 

A co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kociołka OEPM jest spalony każdy chętny na ten kocioł znajdzie ten temat "przeczyta" i wyciągnie wnioski, że on też może mieć *** instalację (cokolwiek to znaczy ).

Sam wybrał bym konkurencję ( o mniejszej mocy ) która bez problemu ogarnia 400m2 ;)

 

Zawijan ręce opadają jakim ignorantem jesteś, a przez pryzmat twojej osoby w podobny sposób oceniamy instytut i jego papierki.

Przeprosiłeś bietkę patrząc jej w oczy? Czy karoka podziękowałeś za rozwiązanie problemu waszej spychologii stosowanej?

Wszystko co piszesz to bujda, a powiedz nam czy podczas testowania kociołków są obecne osoby "spoza" instytutu?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no, nie bądź taki skromny, przecież pomagałeś, nawet zapewniałeś.

 

Czytaj, co inni piszą... i staraj się to zrozumieć. 

Pokażę Ci jeszcze jeden wpis:

Zapomniałeś o nowym Ogniwo Eko PlusM  :)

Niestety też drogo ale za klasę się płaci.

 

Jeszcze wtedy nie wiedziałem nawet, że bietka istnieje, a Ty...

Na jakiej podstawie, powiedz, przyjąłeś, że u bietki wystarczy OEPM-ka 26kW?

Czy na takiej:

 

Z porządnej 17-tki wydusisz w razie potrzeby ze 22 czy 23kW.

Jak Timom pisze najlepiej zlecić wykonanie OZC.

Kontakt do profesjonalnej firmy znajdziesz na mojej stronie, będziesz wiedzieć dokładnie na czym stoisz.

 

Czy dobry kocioł ta tylko taki, który ma rezerwę mocy ponad nominalną?

Owszem, zwalnia on polecającego z obowiązku myślenia...

 

Czy ktoś potrafi już podać jakie jest zapotrzebowanie cieplne obiektu bietki?

Ja się pomyliłem. Przyznaję. Nie doceniłem tych "metrów kwadratowych u bietki". 

Metr metrowi nierówny.

Ale Ty? Na jakiej podstawie przyjąłeś, że OEPM-ka ma nadwyżkę mocy nad nominalną, skoro ja cały czas, od roku, pisałem, że nie ma.

 

Ciekawi mnie też, co będzie, kiedy bietka na wiosnę, jak pisze, odetnie część mieszkalną od części gospodarczej. Gdzie będzie ten RBR 23kW? Ile to on ma mocy ponad nominalną? Bo zapomniałem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego budynku okazał się za mały. To jest w 100%pewne

Jak sam konstruktor przyznał, jest on tak naprawdę kotłem do 16kW a na papierze napisali 26kW, tyle w laboratorium ponoć uzyskali, ale jednocześnie Zawijan zapewnia,że tyle w realu nie uzyska. Masło-maślane.

 

Ilościowo spalał, tj przerzucał tyle, ile wg papieru powinien spalić, problem w tym,że taki Zawijan powinien być w gratisie do tego kotła, aby co 5godzin haczykiem spieka zwalać z palnika i raz na dobę go czyścić

 

Inaczej mówiąc zrobili samochód Cadillaca STS i wsadzili do niego 1,0 ecoboost i Zawijan stara się nam wszystkim powiedzieć,że to 1,0 ma takie osiągi, przyspieszenie i prędkość maksymalną jak v6 3,2, który się powinien w takiej limuzynie znaleźć, tak im wyszło na pomiarach, ale w rzeczywistości tak nim nie pojedziesz.

Zarzuca natomiast,że się o to wcześniej ktoś czepiał, tyle,że wcześniej to wyglądało tak, że zrobiono Fiestę (10kW) i władowano zdławione v6 3,2litra, zrobiono tez focusa (16kW) i też władowano zdławione v6 3,2litra.

Ten nowszy palnik byłby do tego "Focusa" szyty na miarę a jest za mały do 26kW

 

Teraz rozumiesz?

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego budynku okazał się za mały. To jest w 100%pewne

Jak sam konstruktor przyznał, jest on tak naprawdę kotłem do 16kW a na papierze napisali 26kW, tyle w laboratorium ponoć uzyskali, ale jednocześnie Zawijan zapewnia,że tyle w realu nie uzyska. ...

 

Nie, panie Pieklorz vel Jarecki79.

Nie "na papierze napisali", tylko w laboratorium akredytowanym uzyskał... i nie posiada nadwyżki mocy ponad moc nominalną. Czy coś lub ktoś wymaga, aby kotły miały nadwyżkę mocy ponad nominalną?

I nie jest to kocioł 16kW, tylko kocioł przewidziany dla domów, do których dotychczas stosowano kotły 16kW.

Teraz rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pitolic farmazony  gdyby nie ta zamiana kotła, nic by się nie wydało. Dalej byś pisał bajdy

Miej chłopie cywilną odwagę na klatę przyjąć konsekwencje i przeproś za zamieszanie

 

Powiem inaczej, jakbyś wcześniej zadziałał i zmienił Pani choćby sam palnik albo kocioł na ten 35kW, pewnie byłaby zadowolona.

Osobiście z jednym się zgodzę, sam na chwile obecną widziałbym tam kocioł 35kW, po zmianach które sa planowane aktualne 23kw jest złotym środkiem.

 

On tj ten 26kW nie uzyskuje mocy znamionowej i jak sam podajesz ma pracować do 16kW, więc jest naprawdę kotłem 16kW

 

Chyba mi nie powiesz,że dźganie hakiem co 5h to jest normalna sprawa? Chcesz powiedzieć,że w labo też hakiem dźgali? Jak to wyszło,że tam spaliny 140 a tu pod 300?

Skąd tyle dymu? Tyle dymu oznacza jakieś podwyższone emisje poza klasa V oraz IV, czy nie? Zdjęcie Verba pozwala na wątpliwości, czy to się w III mieściło?

Fachowiec jesteś, potrafisz na te pytania odpowiedzieć

 

Jak naprawde głupi nie jestem i w pełni rozumiem,że u Kowalskiego nie powtórzysz wyniku z lobo, autentycznie moge się zgodzić,że te spaliny można przewalic o 50-60st.C i emisje mogą zlecieć do granic IV czy nawet III klasy, ale moc ma być uzyskana i ma być ciepło bez dźgania haczykami i pilnowania tego niczym zwykłego kopciucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zamiast wyjść z klasą z sytuacji to teraz jeszcze motają jak to wydembić od sprzedawcy kociołek by go "przebadać" ale tylko w obecnośći producenta kotła i sterownika oraz oczywiść sprawcy zamieszania i nikogo wiecej nie chcą widzieć. Ciekawe jakie wyniki będą heheheheh. Trzeba kurna mieć tupet.

 

Wiesiek zastanów się 100 razy znim sie zgodzisz bo ci z g.... zmieszają i wmówią że to czekolada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.