blachaxxx Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1676 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Ok wiec zalozmy jesli kociol ma sprawnosc przy nominalnej ok 90% to ile ma przy 25% nominalnej np przy 5KW dla kotla 20KW? Cytuj
karoka65 Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1677 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Co wtedy ? Majki z golfem, kufajka i kapcie elektryczne :), wodę szybko spuścić z układu żeby nie zamarzła. Ważne że na świstku wszystko się zgadza. Cytuj
karoka65 Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1678 Opublikowano 27 Stycznia 2016 A co bym miał powiedzieć? Może tylko to, że wybrałbym sobie odpowiedni do takich warunków kocioł... Eeee no, nie bądź taki skromny, przecież pomagałeś, nawet zapewniałeś. Cytuj
sambor Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1679 Opublikowano 27 Stycznia 2016 (edytowane) Pisałeś nie raz, że osiągał moc max w trybie grupowym. Kłamałeś ? Po prostu to był "eksperyment", o czym z resztą pisał sam @zawijan. Tylko nie wiem dlaczego "eksperymentował" na cudzy koszt, psując opał, jednocześnie podnosząc ciśnienie właścicielce. Ale spytam się ponownie - dlaczego polecałeś ten kocioł w październiku na dwóch forach twierdząc z całą stanowczością, że na pewno wystarczy. A jednocześnie wczoraj napisałeś - "po prostu nie dał rady" - czyli jednym słowem był za mały, a instalacja nie ma tu nic do tego. Na dodatek pisanie o instalacji Koleżanki , że jest "prymitywna" ( oczywiście instalacja, nie Koleżanka) świadczy o tym jak się oddaliłeś od realiów i jest to po prostu zwykłe świństwo. Po prostu wykręt mało "naukowy" - w sam raz dla emeryta. Edytowane 27 Stycznia 2016 przez sambor Cytuj
Fidel24 Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1680 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Do tego zmierzam, że papier wszystko przyjmie, a jako mieszaniec gdzie prawie polowa ludzi robi na kopalniach mam jako taki pogląd na to co jest wydobywane itd. A mam możliwość kupna praktycznie węgla jaki sobie zamarzę od typu 31 po typ 34 nawet. I teraz opowiadanie komuś co wydał 8 czy 10 tyś za kocioł w którym się nie pali, i tłumaczenie że, a to węgiel nie taki, a to że to może jakiś ruski, a to że jakiś pomieszany to jakiś absurd. Cytuj
Gość verb Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1681 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Po prostu to był "eksperyment", o czym z resztą pisał sam @zawijan. Tylko nie wiem dlaczego "eksperymentował" na cudzy koszt, psując opał, jednocześnie podnosząc ciśnienie właścicielce. Chodziło mi o to, w jakim trybie osiągał moc max na badaniach. Twierdził kilka razy, że w trybie grupowym. A w "boju" wychodziło z zużytego opału, że wyciągał w tym trybie dużo mniej, połowę zaledwie. Staram się dowiedzieć co wart jest ten międzynarodowy certyfikat. To jak się zachowuje obecnie wobec użytkowniczki, wolę pominąć milczeniem. Ale mam podobne zdanie jak Ty... trochę dosadniej bym to nazwał... Cytuj
Animus Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1682 Opublikowano 27 Stycznia 2016 (edytowane) Staram się dowiedzieć co wart jest ten międzynarodowy certyfikat. Kocioł w laboratorium pracując na mocy maksymalnej chyba nie jest cały czas zalewany zimną wodą . Edytowane 27 Stycznia 2016 przez Animus Cytuj
MIQ Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1683 Opublikowano 27 Stycznia 2016 (edytowane) Tylko się nie skalecz. Bezcenna rada, dzięki :D Ale niestety obnaża Twój problem z rozumieniem słowa pisanego. Musisz niestety wyćwiczyć tę umiejętność, bo inni przestaną z Tobą rozmawiać ;)---- A nie mowiłem, co się stanie, gdy zabraknie Ci argumentów? Edytowane 27 Stycznia 2016 przez MIQ Cytuj
karoka65 Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1684 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Zgodnie z normą sprzedawca deklaruje moc nominalną......................................................... Taaa, sprzedawca robi wszystko a uczeni kasę liczą. Zawijan proszę odpocznij już na tej emeryturze bo Tobie tylko jeden sprzedawca w głowie i już Ci się chyba powoli mieszać zaczyna. Cytuj
Gość verb Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1685 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Kocioł w laboratorium pracując na mocy maksymalnej chyba nie jest cały czas zalewany zimną wodą . A ja przypuszczam (nie wiem tego), że jest. Bo skąd tak niska spalina ? Bo czysty ? Cuda na kiju. Cytuj
Animus Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1686 Opublikowano 27 Stycznia 2016 (edytowane) Bezcenna rada, dzięki :D A nie mowiłem, co się stanie, gdy zabraknie Ci argumentów? Prorok jaki czy co? :D A ja przypuszczam (nie wiem tego), że jest. Bo skąd tak niska spalina ? Bo czysty ? Cuda na kiju. Niska spalina bo duże płuca,ale tu chyba ten węgiel "gra pierwsze skrzypce". Edytowane 27 Stycznia 2016 przez Animus Cytuj
grzeli Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1687 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Został zrobiony, jak należy. Zgodnie z normą sprzedawca deklaruje moc nominalną a jednostka badawcza bada zgłoszony kocioł na tej deklarowanej mocy i wystawia stosowne papiery. Jednostki badawczej nie obchodzi, czy ten kocioł ma nadwyżkę mocy ponad nominalną i jaka ona jest. Zawijan to jest zwykły szfindel.Tu i teraz napisz wszystkim na jakich ustawieniach OEPM osiągnął 26kW.Na jakich ustawieniach w spalaniu grupowym oczywiście.I nie pitol,że nie musisz tego robić bo to,że z wszystkiego się migasz to już wiemy. Poza tym,żądasz od innych rzetelnych odpowiedzi to zacznij sam na nie rzetelnie odpowiadać.Pitolisz jak potrzaskany i wszystko w temacie.Stajesz sie nudny.I nie myśl sobie,że przez narastającą ilość postów ,ktoś zapomni co bietce deklarowałeś.Robisz z siebie publicznego błazna. Cytuj
grzeli Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1688 Opublikowano 27 Stycznia 2016 To już są odtajnione? A inne - też? Zobaczymy je? :) A Ty co pijany jesteś.5 lat trabisz ,że przebadałeś jedynego RBR-a o mocy 23kW a teraz sie pytasz czy sa odtajnione? Cytuj
grzeli Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1689 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Nie kłamałem. Wiem, że był badany na "grupowym". Pewnie,że wiesz bo byłes przy tym. Cytuj
grzeli Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1690 Opublikowano 27 Stycznia 2016 A co bym miał powiedzieć? Może tylko to, że wybrałbym sobie odpowiedni do takich warunków kocioł... Przecież sam go bietce wybrałes i Cię posłuchała. Cytuj
grzeli Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1691 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Po prostu to był "eksperyment", o czym z resztą pisał sam @zawijan. Tylko nie wiem dlaczego "eksperymentował" na cudzy koszt, psując opał, jednocześnie podnosząc ciśnienie właścicielce. Ale spytam się ponownie - dlaczego polecałeś ten kocioł w październiku na dwóch forach twierdząc z całą stanowczością, że na pewno wystarczy. A jednocześnie wczoraj napisałeś - "po prostu nie dał rady" - czyli jednym słowem był za mały, a instalacja nie ma tu nic do tego. Na dodatek pisanie o instalacji Koleżanki , że jest "prymitywna" ( oczywiście instalacja, nie Koleżanka) świadczy o tym jak się oddaliłeś od realiów i jest to po prostu zwykłe świństwo. Po prostu wykręt mało "naukowy" - w sam raz dla emeryta. A co mi zrobisz jak mnie złapiesz? Cytuj
szari Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1692 Opublikowano 27 Stycznia 2016 (edytowane) Temat kociołka OEPM jest spalony każdy chętny na ten kocioł znajdzie ten temat "przeczyta" i wyciągnie wnioski, że on też może mieć *** instalację (cokolwiek to znaczy ). Sam wybrał bym konkurencję ( o mniejszej mocy ) która bez problemu ogarnia 400m2 ;) Zawijan ręce opadają jakim ignorantem jesteś, a przez pryzmat twojej osoby w podobny sposób oceniamy instytut i jego papierki. Przeprosiłeś bietkę patrząc jej w oczy? Czy karoka podziękowałeś za rozwiązanie problemu waszej spychologii stosowanej? Wszystko co piszesz to bujda, a powiedz nam czy podczas testowania kociołków są obecne osoby "spoza" instytutu? Edytowane 28 Stycznia 2016 przez Ryszard Proszę nie używać wulgaryzmów Cytuj
ZawiJan99 Opublikowano 28 Stycznia 2016 #1693 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Eeee no, nie bądź taki skromny, przecież pomagałeś, nawet zapewniałeś. Czytaj, co inni piszą... i staraj się to zrozumieć. Pokażę Ci jeszcze jeden wpis: Zapomniałeś o nowym Ogniwo Eko PlusM :) Niestety też drogo ale za klasę się płaci. Jeszcze wtedy nie wiedziałem nawet, że bietka istnieje, a Ty... Na jakiej podstawie, powiedz, przyjąłeś, że u bietki wystarczy OEPM-ka 26kW? Czy na takiej: Z porządnej 17-tki wydusisz w razie potrzeby ze 22 czy 23kW. Jak Timom pisze najlepiej zlecić wykonanie OZC. Kontakt do profesjonalnej firmy znajdziesz na mojej stronie, będziesz wiedzieć dokładnie na czym stoisz. Czy dobry kocioł ta tylko taki, który ma rezerwę mocy ponad nominalną? Owszem, zwalnia on polecającego z obowiązku myślenia... Czy ktoś potrafi już podać jakie jest zapotrzebowanie cieplne obiektu bietki? Ja się pomyliłem. Przyznaję. Nie doceniłem tych "metrów kwadratowych u bietki". Metr metrowi nierówny. Ale Ty? Na jakiej podstawie przyjąłeś, że OEPM-ka ma nadwyżkę mocy nad nominalną, skoro ja cały czas, od roku, pisałem, że nie ma. Ciekawi mnie też, co będzie, kiedy bietka na wiosnę, jak pisze, odetnie część mieszkalną od części gospodarczej. Gdzie będzie ten RBR 23kW? Ile to on ma mocy ponad nominalną? Bo zapomniałem... :) Cytuj
Gość Opublikowano 28 Stycznia 2016 #1694 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Panowie, reasumują Wasze przepychanki - winny jest kocioł, coś z nim nie tak, zła konstrukcja? Czy winna jest tzw. "kreatywna certyfikacja" w całym tego słowa znaczeniu? Cytuj
Pieklorz Opublikowano 28 Stycznia 2016 #1695 Opublikowano 28 Stycznia 2016 (edytowane) Do tego budynku okazał się za mały. To jest w 100%pewne Jak sam konstruktor przyznał, jest on tak naprawdę kotłem do 16kW a na papierze napisali 26kW, tyle w laboratorium ponoć uzyskali, ale jednocześnie Zawijan zapewnia,że tyle w realu nie uzyska. Masło-maślane. Ilościowo spalał, tj przerzucał tyle, ile wg papieru powinien spalić, problem w tym,że taki Zawijan powinien być w gratisie do tego kotła, aby co 5godzin haczykiem spieka zwalać z palnika i raz na dobę go czyścić Inaczej mówiąc zrobili samochód Cadillaca STS i wsadzili do niego 1,0 ecoboost i Zawijan stara się nam wszystkim powiedzieć,że to 1,0 ma takie osiągi, przyspieszenie i prędkość maksymalną jak v6 3,2, który się powinien w takiej limuzynie znaleźć, tak im wyszło na pomiarach, ale w rzeczywistości tak nim nie pojedziesz. Zarzuca natomiast,że się o to wcześniej ktoś czepiał, tyle,że wcześniej to wyglądało tak, że zrobiono Fiestę (10kW) i władowano zdławione v6 3,2litra, zrobiono tez focusa (16kW) i też władowano zdławione v6 3,2litra. Ten nowszy palnik byłby do tego "Focusa" szyty na miarę a jest za mały do 26kW Teraz rozumiesz? Edytowane 28 Stycznia 2016 przez Pieklorz Cytuj
ZawiJan99 Opublikowano 28 Stycznia 2016 #1696 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Do tego budynku okazał się za mały. To jest w 100%pewne Jak sam konstruktor przyznał, jest on tak naprawdę kotłem do 16kW a na papierze napisali 26kW, tyle w laboratorium ponoć uzyskali, ale jednocześnie Zawijan zapewnia,że tyle w realu nie uzyska. ... Nie, panie Pieklorz vel Jarecki79. Nie "na papierze napisali", tylko w laboratorium akredytowanym uzyskał... i nie posiada nadwyżki mocy ponad moc nominalną. Czy coś lub ktoś wymaga, aby kotły miały nadwyżkę mocy ponad nominalną? I nie jest to kocioł 16kW, tylko kocioł przewidziany dla domów, do których dotychczas stosowano kotły 16kW. Teraz rozumiesz? Cytuj
Vlad24 Opublikowano 28 Stycznia 2016 #1697 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Widzę, że "poszły" pierwsze ofiary żąglerki mocowoklasyfikacyjnej. Klasa 5, a nie grzeje? Za mało cukru w ...? Pal, Płacz i Płać. Cytuj
Pieklorz Opublikowano 28 Stycznia 2016 #1698 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Przestań pitolic farmazony gdyby nie ta zamiana kotła, nic by się nie wydało. Dalej byś pisał bajdy Miej chłopie cywilną odwagę na klatę przyjąć konsekwencje i przeproś za zamieszanie Powiem inaczej, jakbyś wcześniej zadziałał i zmienił Pani choćby sam palnik albo kocioł na ten 35kW, pewnie byłaby zadowolona. Osobiście z jednym się zgodzę, sam na chwile obecną widziałbym tam kocioł 35kW, po zmianach które sa planowane aktualne 23kw jest złotym środkiem. On tj ten 26kW nie uzyskuje mocy znamionowej i jak sam podajesz ma pracować do 16kW, więc jest naprawdę kotłem 16kW Chyba mi nie powiesz,że dźganie hakiem co 5h to jest normalna sprawa? Chcesz powiedzieć,że w labo też hakiem dźgali? Jak to wyszło,że tam spaliny 140 a tu pod 300? Skąd tyle dymu? Tyle dymu oznacza jakieś podwyższone emisje poza klasa V oraz IV, czy nie? Zdjęcie Verba pozwala na wątpliwości, czy to się w III mieściło? Fachowiec jesteś, potrafisz na te pytania odpowiedzieć Jak naprawde głupi nie jestem i w pełni rozumiem,że u Kowalskiego nie powtórzysz wyniku z lobo, autentycznie moge się zgodzić,że te spaliny można przewalic o 50-60st.C i emisje mogą zlecieć do granic IV czy nawet III klasy, ale moc ma być uzyskana i ma być ciepło bez dźgania haczykami i pilnowania tego niczym zwykłego kopciucha. Cytuj
ZawiJan99 Opublikowano 28 Stycznia 2016 #1699 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Głupi nie jesteś... ale czy rozumiesz? Cytuj
bigber Opublikowano 28 Stycznia 2016 #1700 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Kurde zamiast wyjść z klasą z sytuacji to teraz jeszcze motają jak to wydembić od sprzedawcy kociołek by go "przebadać" ale tylko w obecnośći producenta kotła i sterownika oraz oczywiść sprawcy zamieszania i nikogo wiecej nie chcą widzieć. Ciekawe jakie wyniki będą heheheheh. Trzeba kurna mieć tupet. Wiesiek zastanów się 100 razy znim sie zgodzisz bo ci z g.... zmieszają i wmówią że to czekolada. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.