Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za, tylko na OE35, nie OEP.

 

Ten OE 35kW  wygląda "poważnie", kawał kotła i mocy. Nawet producent "chwali się", że to kocioł pod dom 200-380m^2.   Pytanie, tam jest napisane 25-38kW zakres pracy. Hmm, poniżej 25kW będzie pracował źle? Bietki dom jest duży z bardzo dużym zapotrzebowaniem nawet przy +10 co mogliśmy się przekonać,  ale w okresach przejściowych/ciepłych zapotrzebowanie będzie na pewno poniżej 25kW.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież powiedziała że przy -15 kocioł nawet nie dobija do zadanej, jaką może być jej decyzja? Wywalić 20k PLN na ocieplenie jak chałupa i tak będzie do sprzedania?

Czy przerabiać instalację i powrót z cwu wpiąć tam gdzie jego miejsce a nie w 3d - można znaleźć kogoś kto by to ogarnął jaki będzie tego efekt nie wiem - Zawijana odpowiedź znam - będzie wtedy wersja All inclusive co czasu przerobienia instalacji później jak zwykle opał nie ten, w instalacji jest jeszcze dziura w całym.

 

Bietka musi podjąć decyzję gdybym ja decydował - przerobienie instalacji (3d i cwu) weryfikacja, i dopiero odpowiednie pisemko do Ogniwa.

Karoka65 nie jest niczemu winien, bo zrobił wystarczająco dużo, a nawet więcej. Jego zadaniem było sprzedać kocioł po możliwie najlepszej cenie i jak najszybszej dostawie. Argumentem "za" wybraniem Mki były zapewnienia Zawijana i raczej on powinien zaproponować kompleksowe rozwiązanie. Inne niż pisanie dziesiątków postów o kotle i jego super właściwościach. 

 

Bitka marznie a Zawijan pisze że szarik to fajny gość - niestety żaden z niego fajny gość - kawał skurczybyka. Kupił OEP 10kW po przeczytaniu paru setek postów, a zamiast niego powinien stać SKAM/RBR. Moja decyzja którą już odżałowałem jednak OEP daje mi to czego bietce nie daje Mka - kuriozalnie napiszę że nawet przy -15oC dupa mi nie marznie.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podłapaliście teraz temat, każdy może się pomylić ,a czy Zawijan  widział ten durszlak do ogrzania ,on tylko znał powierzchnię  m2.

 

Jednak byłbym za wstawieniem 2 kotłów  mniejszej mocy niż jednego znowu dobranego na oko 35kW

Dwa kotły dają większe bezpieczeństwo w razie awarii jednego drugi zapobiegnie zamarznięciu instalacji i coś tam nagrzeje.

​Dwa kotły mają większą modulację mocy ,w okresach przejściowych będzie pracować tylko jeden ,latem może grzać wodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie szari

Cofnij się o kilka dni w czasie, to zobaczysz na wykresach, jak przy minus 17*C kocioł się odstawiał, co oznacza, że produkował więcej ciepła niż potrzebował ogrzewany obiekt.

Przyjmij też do wiadomości, że nie Ty będziesz tu decydował. O niczym nie będziesz decydował. Ani Ty, ani nikt z innych światłych dyskutantów. Decyzja zostanie podjęta przez dwie osoby, które "zawiniły", tzn. przez bietkę i zawijana.

 

I Ty, karoka, też się nie denerwuj. Spokojnie. Poczekaj trochę.

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus 

Oszalałeś? Trzeba jakimś cudem odzyskać kasę z Mki ile się da i kupić coś odpowiedniego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podłapaliście teraz temat, każdy może się pomylić ,a czy Zawijan  widział ten durszlak do ogrzania ,on tylko znał powierzchnię  m2.

 

Jednak byłbym za wstawieniem 2 kotłów  mniejszej mocy niż jednego znowu dobranego na oko 35kW

Dwa kotły dają większe bezpieczeństwo w razie awarii jednego drugi zapobiegnie zamarznięciu instalacji i coś tam nagrzeje.

​Dwa kotły mają większą modulację mocy ,w okresach przejściowych będzie pracować tylko jeden ,latem może grzać wodę .

Taka opcja też może być realnie brana pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus 

Oszalałeś? Trzeba ...... 

Czuję się dobrze ,chyba że lekarz mnie oszukuje. :)

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Zawijanie oczywiście ja nie mogę decydować, ale proponować rozwiązania korzystne myślę że tak... A skoro Ty z pełną odpowiedzialnością piszesz że kocioł spokojnie da radę i że tak powiem robisz z gęby tę no... maglownicę. Jako koleś który maczał palce przy kotle robisz w naszym gronie za "wykładnię". Skoro piszesz że kocioł da radę na podstawie tylko m2 OK.

Mam 300m2 do ogrzania biorę Mkę a później okazuje że że mam 300m2 tunelu foliowego do ogrzania ze zwaloną instalacją tu nawet 35kW nie ogarnęło by tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podłapaliście teraz temat, każdy może się pomylić ,a czy Zawijan  widział ten durszlak do ogrzania ,on tylko znał powierzchnię  m2.

Zaraz stracę do Ciebie sympatię... jak się nie wie, to się siedzi cicho, prawda ? Pomylić.. dobre sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na Twoim miejscu też bym starał się zamiatać temat pod dywan. Swoją drogą najpierw miał być ze mnie fajny gość na później że nie moja gęba... napisałem od razu że skurczybyk a Ty się nie zorientowałeś?

Zawijan weź no szybko zorganizuj wyprawę zmień ten nieszczęsny 3d na 4d podłącz jak być odpowiednio przypadkiem kup biedce 3t kwalifikowanego węgla i będzie w 100% po Twojej myśli. Bietka napisze jedno każdy czytający wątek ma już wyrobioną decyzję - To co piszesz to taki "łabędzi śpiew"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijanie mąci wodo

 

Twoje publikacje z lat ubiegłych byly takie:

Zrobiliśmy kocioł 7kW, który może pracować na mocy 26kW

 

Dalej kłociłeś się ze wszystkimi na około,że fizycznie niemożliwym jest zrobienie kotła <25kW spełniającego wymogi normy, mam Ci przypomnieć jak wówczas twierdziłeś jak należy badać a co twierdzisz od kilku miesięcy?

 

Extra palnik, tutaj zamiast ściemniac dalej i owijać w bawełnę powiedz krótko:

w palniku żeliwnym <7,5kW ciężko uzyskać odpowiednie emisje i sprawności, tym bardziej wobec stanu wiedzy z dnia badania.

 

Wsadziliście palnik o jeden segment mniejszy, otwór na wyjście na paliwo w przybliżeniu jest taki, jak w appmd-1 czy batory25, zatem to jest powód takiego a nie innego spalania, na dobrym i niespiekajacym węglu deko wyżej podejdzie i tyle.

 

U tej Pani lepiej by się spisywała wcześniejsza wersja o jeden człon większa, bo jest co grzać.

 

Po co ta cała ściema, nie można jasno i otwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zanim ukrzyżujecie zawijana  to przeczytajcie to co powyżej .Zwróćcie uwagę na post #1 w powyższym wątku.

Rozbierzcie go na czynniki pierwsze ,a zrozumiecie dlaczego ta moc- przypomnę wyliczona na ciepłowłaściwe-nijak się ma do rzeczywistości.

miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza „Ogniwo”

 

Witam ( ja Bietka),

 

chciałabym reklamować kocioł Ogniwo Eko Plus M, który wybrałam na podstawie zapewnień kolegi "Zawijana" współodpowiedzialnego za jego produkcję oraz opomiarowanie.

Kolega zapewniał nie tylko mnie ale i całe grono forumowiczów ( w załączniku wszelkie zapewnienia kolegi Zawijana, oraz jego polecenie kotła ) że kocioł do mojego domu sprawdzi się idealne a nawet nie będzie dochodził do swojej mocy nominalnej. Niestety tak się nie stało, powiem więcej wielu kolegów za forum próbowało doprowadzić kocioł do stanu używalności wraz z kolegom Zawijanem - niestety polegli.

W związku z tym wnoszę o reklamację zakupionego kotła ewentualnie wymianę na Ogniwo eko plus wersja 35kW.

 

Z poważaniem Bietka.

 

Przeedytować wysłać do Ogniwa, myślę że sami wyciągną odpowiednie wnioski w stosunku do kotła i zapewnień naszego drogiego kolegi Zawijana.

Może ktoś zobaczy jak Zawijany kłapią dziobem robiąc Ogniwie antyreklame i skłonią instytut do zaprzestania ich działań.

Tu koleś ma 400m2 i kocioł 16kW-może mu to samo zaproponujesz?

https://esterownik.pl/device/8941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa prawda wyszła na jaw- nareszcie zszedłeś pare szczebli niżej powinieneś na taczkach zawiesć gratis kol Bietce takiego węgla jakim był badany ten NR 1 piec i z 5 klasą :lol:

Edytowane przez bernard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu koleś ma 400m2 i kocioł 16kW-może mu to samo zaproponujesz?

 

Takie porównanie  nic nie daje, a dobór kotła na podstawie innych jego użytkowników jest farsą, często tragiczną.

 

Dla bardziej rozbudowanych budynków wykonanie prawidłowego audytu OZC często jest niemożliwe, nawet dla profesjonalisty.

Nie wiem czy wiecie ale w Polskiej Izbie Inżynierów stawka obowiązkowego OC dla audytorów OZC jest najwyższa, przewyższa stawkę dla architekta. ;)

OZC "wychodzi" dobrze jak jest nowy budynek, o regularnym kształcie , spełniający wymogi obecnych przepisów.

 

Dobry audyt OZC powinien być wykonany z kamerą termowizyjną, to już są całkiem inne pieniądze a nie 250-400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa prawda wyszła na jaw- nareszcie zszedłeś pare szczebli niżej powinieneś na taczkach zawiesć gratis kol Bietce takiego węgla jakim był badany ten NR 1 piec i z 5 klasą :lol:

 

Zapomniałeś napisać do kogo kierujesz ten wpis...

Adresatów, jak widzę tutaj https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19292-wybór-kotła-z-podajnikiem-proszę-o-pomoc-was/

jest sporo :)

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie  nic nie daje, a dobór kotła na podstawie innych jego użytkowników jest farsą, często tragiczną.

 

Dla bardziej rozbudowanych budynków wykonanie prawidłowego audytu OZC często jest niemożliwe, nawet dla profesjonalisty.

Nie wiem czy wiecie ale w Polskiej Izbie Inżynierów stawka obowiązkowego OC dla audytorów OZC jest najwyższa, przewyższa stawkę dla architekta. ;)

OZC "wychodzi" dobrze jak jest nowy budynek, o regularnym kształcie , spełniający wymogi obecnych przepisów.

 

Dobry audyt OZC powinien być wykonany z kamerą termowizyjną, to już są całkiem inne pieniądze a nie 250-400zł.

Większą farsą jest pisanie takich listów.

Co do OZC też uważam ze powinno być zrobione.

Widzisz koleżanka policzyła 400m2 plus 10cm ocieplenie.I wyszło jej ,jak wyszło.

W poście #1 jest opis tego budynku - policz jaka to jest powierzchnia? ,czy to jest 400m2 ,czy znacznie więcej. 

Ciekawe ile ci wyjdzie? bo mnie wychodzi znacznie więcej.No chyba że ja zle liczę ,albo koleżanka dala zły opis tego budynku.

sambor -policz ,sam jestem ciekawy co ci wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że nawet na tym forum przysłowie znane szeroko w biznesie "sukces ma wielu ojców porażka jest sierotą" jest też aktualne.

 

Nie widzę tu żadnej porażki.

Popatrzcie na to, jak na eksperyment, który dostarczy wiedzy do podjęcia optymalnych decyzji.

Żonglowanie markami i mocami kotłów jest najgorszym wyborem. Jeśli nie pomierzysz - nie podejmiesz optymalnej decyzji. To stara prawda w technice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu żadnej porażki.

Popatrzcie na to, jak na eksperyment, który dostarczy wiedzy do podjęcia optymalnych decyzji.

 

Robisz sobie "jaja", eksperyment jest wtedy jak firma Ogniwo lub Instytut z Zabrza wstawia taki kocioł na próbę do rzeczonego budynku za darmo i jeszcze daje paliwo , a tak to jest zwykłe qrestwo, względem wyrozumiałej koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.