Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro spaliny są na poziomie 90 st C to może niech kol @bietka dotknie rurę spalinową i sprawdzi czy faktycznie ma temp zbliżoną do szklanki gorącej herbaty? przy takich nastawach w komorze jest piekło a po spalinach tego nie widać.

tam jest zawór 3d otwarty na fuul, pompa 3fazowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka

Trzeba wyłączyć sterownik

-otworzyć zasobnik

-wzruszyć czymś węgiel w zasobniku (prętem, drągiem itp.)

-zobaczyć, czy nie ma jakiegoś zawisu paliwa

 

Wygląda na to, że paliwo nie schodzi do palnika.

 

P.S.

Przy okazji zobaczyć, ile paliwa jest w palniku.

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Kocioł jest diagnozowany. Z_2 odezwie się, jak dokona miarodajnej diagnozy.

 

Spektakl przedni, ale moje subiektywne odczucia są takie, jakbym niemy film oglądał.

Obraz w miarę wyraźny, lecz doskwiera brak dźwięku.

 

Można prosić, by reżyser spektaklu włączył mikrofon zacnego operatora kotła.

Takie bieżące informacje co operator kotła robi lub zamierza zrobić, były by bardzo ciekawe i podniosły rangę spektaklu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zbiegłam na dół bo przypomniałam sobie ze przed kąpielą o 18 ojciec/to chodząca zegarynka /opróznia i wynosi popiół co cadu nie znoszę.Był juz w trakcie.Widziałam nadl nie spalony czarny węgiel i na dół akurat spadły palące się ogniem wegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż OEPlusM w Polsce zaczęła się dopiero w tym roku, więc jeszcze nikt nie ma takich doświadczeń praktycznych, o jakie pytasz.

Ale już piąty rok sprzedawany jest jego poprzednik tzn. OEPlus i blisko 10 tysięcy tych OEPlusów w Polsce pracuje. Poszukaj opinii ich użytkowników.

Ja, jako współkonstruktor tego kotła (a także palnika i sterownika), jestem według konkurencji niewiarygodny w opiniach, więc się od nich wstrzymam. Powiem tylko, że zespół projektantów OEPlusM-a jest ten sam, co OEPlus-a. Wykonawca (producent) jest także ten sam. Bez fałszywej skromności powiem, że nie są ci ludzie tacy głupi, żeby zrobić kocioł gorszy od poprzednika, który - nawiasem mówiąc - sprzedawał się i sprzedaje znakomicie.

 

 

 

sambor, dnia 02 Paź 2015 - 11:45, napisał:

Ej @Zawijan - postępujesz zgodnie z przysłowiem "każda liszka swój ogonek chwali" - wiadomo produkt nowszy powinien mieć miej starych wad - są przecież testerzy w ilości kilku tysięcy, ale jak każdy nowy wyrób może mieć wady, które wyjdą w praniu ( grzaniu)

 

 

 

ZawiJan99, dnia 02 Paź 2015 - 16:09, napisał:

Odpowiem Ci trochę żartobliwie - to nie jest nowy wyrób, tylko udoskonalony stary  :) Udoskonalony dzięki tysiącom testerów, tak jest.

 

 

 

ZawiJan99, dnia 02 Paź 2015 - 06:53, napisał:

A ja uważam, że na 200m2 OEPM 26 kW jest całkiem odpowiedni. Jeśli chodzi o moc maksymalną - jest on odpowiednikiem kotłów 16 kW (projektowanych według obowiązującej do dziś jeszcze zasady, że kocioł powinien mieć ok. 30% rezerwy mocy w górę). OEPM nie projektowano z taką rezerwą.

A jak pracuje on na mocach małych? Proszę porównaj wyniki sprawności tego kotła na mocy 7,6 kW ze sprawnościami innych, mniejszych kotłów na takiej mocy. Możesz również porównać tę sprawność ze sprawnościami tych innych kotłów na ich mocach nominalnych.

Porównasz???

Napisz o wynikach tych porównań.

 

Teraz @ZawiJan99 będzie miał dużo doświadczenia praktycznego nad tym kotłem a sprzedawca tego cuda powinien swojej klientce zafundować wkład kominowy wg zaleceń producenta kotła, oraz 1000x napisać odręcznie

 

" Nie będę nigdy więcej sprzedawał kotła dla domu którego nie widziałem osobiście i do instalacji której parametrów nie znam"

 

A na serio to ten który namawiał do kupna tego cuda powinien ten szajs wymienić na kocioł prawidłowo pracujący i mogący modulować w takich warunkach swoją moc w dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam nadl nie spalony czarny węgiel i na dół akurat spadły palące się ogniem wegle.

Raczej paliwo nie zawisło, tylko operator za szybko podaje węgiel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik wychładza spaliny i wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na serio to ten który namawiał do kupna tego cuda powinien ten szajs wymienić na kocioł prawidłowo pracujący i mogący modulować w takich warunkach swoją moc w dół 

 

Sambor jest przednia edukacyjna "zabawa", emocje zostaw na boku.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałam ale raczej nie był zawieszony. Lej był w środku. Opał jest. Spalił najmniej 1 worek od 14 dzisiaj polskiego grochu.

Nadal spada niespalony groszek do popielnika. Kalafiora nie wyprodukowaliśmy ale na palniku nasypana góra węgla.

 

O kurna awansowałam na doświadczonego forumowicza a ja nadal gamon jestem

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem techniczny z dostawą powietrza do spalania, co wymaga bezpośredniego oglądu.

Posłałem Ci na pocztę wewnętrzną adres mailowy, na który podaj swój adres zamieszkania i telefon.

W poniedziałek będą u Ciebie oba serwisy - z Elektro-Systemu i z Ogniwa.

 

Z_2 spróbuje jeszcze zrobić, co się da, abyś nie zmarzła do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bietka, ale ameno zadal bardzo trafne pytanie, czy jest naplyw swiezego powietrza bezposrednio do pomieszczenia w ktorym stoi kociol, lub czy mozna tam np uchylic okno w tym pomieszczeniu, proces spalania potrzebuje tlenu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bietka , złe mnie zrozumiałaś , nawet przez myśl mi nie przeszło  śmiać sie z Twojej sytuacji   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nerwy mam nadszarpnięte i 2 noce o 4 wstawałam do kotła. Myślałam że ja gamon jestem i nie umiem nic zrobić a tu wyszło jak zwykle. Bo ja mam takie szczęście. Kupiłam nowy samochód i zapłaciłam już 1 ratę a auto nadal stało w serwisie bo karta gdzieś się zapodział im..Nowy ekspres do kawy automat  wymieniałam kilka razy jezdząc po 70 km do Olsztyna.Po kilku latach kupując nowy nawet zażartowałam oby się sytuacja nie powtórzyła i co...jeździłam 2 razy po kolejny egzemplarz.Tak samo byłp z aparatem i telefonem.

Teraz kocioł znowu nerwy.Mam marudę ojca nad głową który szuflował do haitza 100 kg wegla na dzień a teraz nadmienia by zamontować na wszelki wypadek go ponownie.

 

A ubezpieczyć się od pecha nie ma jak

Edytowane przez bietka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zamontowaniem to bardzo dobry pomysł ja stare kotły zasypowe pozostawiłem w dwóch domach w jednym gdzie jest oep10kw jeszcze nie miał okazji się przydać ale w drugim wspomaga podajnikowiec który okazał się za mały /1.4m wymiennika ale darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy/ jak będę w domu to czeka mnie trochę pracy ślusarsko-spawalniczej. dospawam ok 0.7m wymiennika, blachę 5mn już mam zakupioną i wstępnie pocięto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nerwy mam nadszarpnięte i 2 noce o 4 wstawałam do kotła. Myślałam że ja gamon jestem i nie umiem nic zrobić a tu wyszło jak zwykle. Bo ja mam takie szczęście. Kupiłam nowy samochód i zapłaciłam już 1 ratę a auto nadal stało w serwisie bo karta gdzieś się zapodział im..Nowy ekspres do kawy automat  wymieniałam kilka razy jezdząc po 70 km do Olsztyna.Po kilku latach kupując nowy nawet zażartowałam oby się sytuacja nie powtórzyła i co...jeździłam 2 razy po kolejny egzemplarz.Tak samo byłp z aparatem i telefonem.

Teraz kocioł znowu nerwy.Mam marudę ojca nad głową który szuflował do haitza 100 kg wegla na dzień a teraz nadmienia by zamontować na wszelki wypadek go ponownie.

 

A ubezpieczyć się od pecha nie ma jak

Bietka nie Ty jedyna :)

Ja mam 3 telewizory Samsug , wyobraź sobie ze jeden model byl u mnie przez 1 rok i w tym czasie byl 4 razy w serwisie , w końcu oddali pieniądze , kupiłem nowy UHD , po 2 dniach sie zepsuł , wymienili od reki na nowy , i teraz  znów sie zepsuł  jest cienka kreska przez srodek matrycy , po świętach zgłaszam reklamacje

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.