Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Dobór Odpowiedniego Kotła


LaGGera

Rekomendowane odpowiedzi

13kg na dobę na budynek 440mkw i kocioł 38kW. To ile to jest? Mniej, niż 10% mocy znamionowej kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest spalanie Gigara, sąsiad nie podłączył internetu a moc kot\la waha się najczęściej w przedziale 60% -0% czyli 60% to 22kW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem cały temat i zastanawiam się co będzie jak zabraknie prądu, zakładając, że ktoś ma instalację grawitacyjną czy da się palić w tym piecu w jakiś awaryjny sposób ?

np przez dodanie jakiejś blachy albo rusztu awaryjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sterownik multi fun  po moich testach 3 dniowych , już pierwszy wniosek jest bardziej inteligentny o ecoala, niestety bije go na głowę . :huh:

A szkoda bo przyzwyczaiłem się do stronki  esterownik lepiej mi leży . :) 

Jestem przed wyborem pieca z podajnikiem.

Zainteresował mnie ten temat z czujnikiem żaru. Do mojej kotłowni odpowiednim byłby piec SAS SLIM 17 kw z rusztem wodnym.

Animus, czy można skorzystać z Pana doświadczenia i prosić o ocenę tego kotła.

SAS w tym modelu instaluje tylko stałą retortę no ale ten Multifun mnie kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem zrozumieć  jak najwięcej przed zakupem i rozpoczęciem palenia.

 

Bądź tu mądry i pisz wiersze…

Od miesiąca nic innego nie robię tylko przeglądam fora związane z piecami podajnikowymi i rozmawiam z bezpośrednimi użytkownikami.

Na forach masa informacji pozytywnych o piecach SKAM, OGNIWO, WEBER HT i sterownikach eCoal, Bruli, Ekomax800 – same superlatywy związane z ich automatyką. Nie chcę być w okresie późniejszym uczestnikiem na forum w tematach „prześlijcie mi ustawienia”

W połączeniu z informacjami JONAIK-a mój wybór padł na WEBER-a gdyż zawsze mam trochę drewna do utylizacji.

Aż tu nagle ten temat – czujnik żaru i Multifun bijący eCoala na głowę.

Dlatego SAS SLIM z Multifun byłby odpowiednim piecem do moich wcześniejszych założeń.

 

Jakie choróbsko może mnie spotkać podczas palenia na ruszcie wodnym i czy warto iść w retortę stałą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem zrozumieć  jak najwięcej przed zakupem i rozpoczęciem palenia.

Jakie choróbsko może mnie spotkać podczas palenia na ruszcie wodnym i czy warto iść w retortę stałą?

Retorta tylko obrotowa,a paląc na ruszcie z dmuchawą nie dopalisz substancji smolistych ,wymiennik obłoży się syfem i ograniczysz wymianę .Lepiej sprzedaj drewno a kup węgiel.

Tego już się do końca nie oskrobie z wymiennika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobrą radę

Rezygnuję z tego „rewelacyjnego” pomysłu.

Jestem na etapie rozpoznawania tematu czy w SAS SLIM zamontują mi obrotową retortę,

Model ten byłby idealny do wymiarów mojej kotłowni - no i ten Multifun.

A jakie jest Twoje zdanie na temat stosowania rusztu wodnego i czy znasz innych producentów instalujących ten sterownik (czujnik żaru), bo ja jeszcze nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na czujnik żaru Sas ma wyłączność ,Multifun ,można kupić do każdego kotła ale bez czujnika żaru kosztuje tysiaka.

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-sterownik-kotla-multifun-i6017306609.html

Ruszt wodny zastosowany ostatecznie wysoko nad palnikiem ,pomiędzy tym rusztem musi zmieścić się jeszcze deflektor.

Wtedy to raczej są płomieniówki,  producent  ratuje się małymi wymiarami wymiennika, stosuje je dla zwiększenia powierzchni wymiany, ale dla mnie to zbędny gadżet.nie można bezkarnie podkradać ciepa z komory spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem parę dni temu z hydraulikiem i mówiłem że jak będzie u mnie ekogroch to kocioł będzie bez rusztu wodnego. Powiedział że to opinia internetowa ludzi którzy się nie znają. Ruszy wodny ma tylko znaczenie jeżeli pali się awaryjnie na nim, jeżeli ekogrochem automatycznie w palniku to nie ma znaczenia czy jest czy nie. To prawda?

 

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem parę dni temu z hydraulikiem i mówiłem że jak będzie u mnie ekogroch to kocioł będzie bez rusztu wodnego. Powiedział że to opinia internetowa ludzi którzy się nie znają. Ruszy wodny ma tylko znaczenie jeżeli pali się awaryjnie na nim, jeżeli ekogrochem automatycznie w palniku to nie ma znaczenia czy jest czy nie. To prawda?

 

Tapatalk

Radziłbym raczej poszukać innego hydraulika,o procesie spalania ma niewielkie pojęcie,ciekawe jak zbuduje Twoją instalację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.