Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Głębinowa + 2 Zbiorniki Hydroforowe Czy Jest Możliwość Połączenia?


tsa78

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem do rozwiązania.

 Dwa budynki i 1 studnia.

 

Od 2 lat mam podłączony budynek w takiej kolejności

-Pompa głębinowa skm 100 zanurzona w studni kręgowej (17 kręgów)

-rura Pe25 na długości 27 m

- w piwnicy - zbiornik hydroforowy 100 l + wyłącznik ciśnieniowy+sterownik od pompy

 

 

 

Czy jest możliwość abym wpiął się trójnikiem jeszcze w studni i mógł podpiąć dodatkowy zbiornik na budynek nr2?

czy potrzebuje drugiego wyłącznika ciśnieniowego i jakoś go połączyć do sterowania pompy?

 

Będę wdzięczny za każdą rade?post-50867-0-79790100-1421090232_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i troche mnie ucieszyłeś że się da.

Sambor czy jesteś wstanie opisać co dokładnie potrzebuje i jak to połączyć. W którym miejscu wpiąć  wyłącznik ciśnieniowy  z budynku 2?

Edytowane przez tsa78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 1 wyłącznik ciśnieniowy, tak jak u ciebie w bud nr1, drugi jest zbędny.

Potrzeba ci tylko zbiornik ciśnieniowy + inst odbiorczą, na wejściu do budynku nr2 potrzebny jest ZZ, aby woda się nie cofała.

 

Instalację robisz tak że na rurę od pompy wstawiasz trójnik, doprowadzasz do drugiego budynku,rurę,  w budynku wstawiasz zawór kulowy np 1", ZZ 1" ,

 podłączasz na trójniku zbiornik ciśnieniowy + instalację odbiorczą i to wsio.

Oba zbiorniki ciśnieniowe muszą być membranowe., ale przy pojemności rzędu 100l to raczej oczywiste.

W obu zbiornikach takie samo ciśnienie wstępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Czyli oba zbiorniki można traktować jaki "jeden system" i jeżeli zacznie się pobór wody z zbiornika  nr 2 to wyłącznik ciśnieniowy i tak załączy pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdyż jak w instalacji zw budynku nr 2 będzie pobór, to w tej inst spadnie ciśnienie, jak spadnie to otworzy się ZZ i  napłynie woda z pozostałej części, jednocześnie spadnie ciśnienie w tej pozostałej części i wył ciśnieniowy zareaguje włączając pompę.

Po nabiciu obu zbiorników do zadanego ciśnienia , pompa zostanie wyłączona.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby kopiowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam mam problem z instalacja wodna w domu. 

Jak instalatorzy robili mi wodę w domu to umiejscowili zbiornik przeponowy z wyłącznikiem grudziądzkim za dwoma filtrami sznurkowymi i stacja uzdatniania wody oraz wodomierzem. Ten sposób steruje poborem wody w domu. Jednak od pompy głębinowej zrobiłem trójnikiem druga linię na podlewanie ogrodu i w efekcie jest błąd logiczny gdyż zbiornik przeponowy nie zapewnia wody w kranie na zewnątrz domu, no chyba że właśnie laduje wodę w środku. Jeżeli teraz na instalacji zrobię modyfikacje, że woda będzie najpierw płynąć przez zbiornik przeponowy a później filtrami do instalacji wewnętrznej to czy ten zbiornik przed filtrami i wodomierzem dalej będzie zapewniał wodę wewnątrz budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ok. Na rysunku 1 namalowałem jak jest obecnie +czerwony kolor jak chciałbym zrobić

Na rysunku 2 jakby to wyglądało po przeróbce. Pytanie, czy jeżeli zbiornik przeponowy jest przed zaworem głównym, filtrami, stacja uzdatniania wody oraz licznikiem czy będzie trzymał ciśnienie wody w domu ?

IMG_20200712_143330.jpg

IMG_20200712_143337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta instalacja - ja mam pompę na 28m, 130m od domu i nie mam żadnych elektrozaworów, mam tylko zaw zwrotny na wejściu do każdego z budynków ( mam 2 budynki z osobnymi  zbiornikami).

Takie podłączenie nie będzie prawidłowo działać, musiałbyś kran zewnętrzny podłączyć za zbiornikiem przeponowym a przed filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest wyłącznik ciśnieniowy, mnie się pozajaczkowalo, sorry.

No wlasnie, instalator nie założył na pompie zaworu zwrotnego. Z resztą ja byłem jego prekursorem gdy woda dochodzi ze studni a nie z wodociągu...

Zbiornik przeponowy 150 l

Edytowane przez Grzesiuk80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zawór musi mieć pompa albo jest zaraz za pompę w studni - jak nie ma ZZ na odcinku naziemnym to powinno się go tam dodać, ale najważniejsze jest to że dodanie trójnika na rurę i dodanie dodatkowej nitki może być tylko na odcinku między ZZ a naczyniem przeponowym, ja bym jednak dał to wyjście na ogród za naczyniem - będzie ono kompensowało skoki ciśnienia i przepływ w rurze od pompy do naczynia i domu  będzie jednokierunkowy, co nie będzie zakłócać wypływów wody w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.