Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno nie ma jednej przyczyny, jest kilka i nakładająć się na siebie jest to co jest. Osobiście odłączył bym wogóle grzanie cwu, kominek ma zdecydowanie za małą moc na 300 l a może jeszcze gdzieś nieszczęśliwie podłączono czujniik to i ta pompa nigdy się nie wyłączy, a sterownik ma funkcję priorytetu cwu. Druga sprawa to temperatura powrotu. Kominek musi mieć ochronę powrotu i wymagają stosowania ochrony wszyscy producencji i  3D lub pompę mieszającą trzeba zastosować bezwzględnie (prostrze jest zastosowanie pompy mieszającej). Minimalna temperatura zasilania CO dla kominka to 50C i taką trzeba ustawić a wymaganą proponuję ustawić na 60C i powinno wszystko zadziałać. Kolejny problem jaki może być to średnice rur, to wydajność pompy, to paliwo o którym dyskutujecie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mak tak się o tą ochronę powrotu dopomina, więc ją dorysowałem- VTC 511/55C prod ESBE

Choć w wielu przypadkach sprzęgło jest wystarczającą ochroną powrotu.

I faktycznie trzeba też uwagę na rury zwrócić uwagę, może są za małe średnice.

post-18578-0-89414400-1421141900_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowane na wszystkie sposoby, mogę manualnie wszystkim sterować lub auto. Teraz mam usatwione CWU na 55*C i się nie wyłączy ale jak ustawie na 50*C to pompa się wyłącza, czyli auto działa.

 

W sumie jakieś "mieszadło" mogę zastosować bo są ku temu warunki, nawet teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mak tak się o tą ochronę powrotu dopomina, więc ją dorysowałem- VTC 511/55C prod ESBE

Choć w wielu przypadkach sprzęgło jest wystarczającą ochroną powrotu.

I faktycznie trzeba też uwagę na rury zwrócić uwagę, może są za małe średnice.

Schemat jest ok. Nie dopominam się, ale kominek to nic innego jak kocioł na paliwo stałe i producenci tej ochrony wymagają. Czy sprzęgło może być wystarczajacą ochroną powrotu? To zależy jaką temperaturę na tym powrocie uzyskamy. Podejrzewam że przy zasilaniu 50C nie da rady osiągnąc 40 C na powrocie, autor o czywiście może potestować i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65-75*C to bym usechł siedząc w salonie, zresztą u znajomego jak napali i utrzymuje 65*C to nie ma tragedi tylko że on ma 24kw, kominek gabarytowo jest jak moje dwa.

 

Może potestuję trochę i zobacze jakie są temp. Uruchomie tylko obieg kaloryferów i zobaczymy tylko poczekam aż temp. spadna za zewnątrz, bo dziś chyba nic z tego nie będzie, za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, czy sprzęgło powinno od razu na powrocie puszczać ciepłą wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj testy nie były wykonane w 100% ale mogę powiedzieć że sprzęgło działa, woda zasilajaca 60*C, wyjście ze sprzęgła gorące i powrót ciepły. Na 1 biegu obieg CO, zasilanie z kominka 2 bieg, kaloryfery do połowy gorące na dole ciepłe, wszystkie skręcone na 3. Nie paliłem regularnie bo późno wróciłem ale postaram się na dniach przetestować rzetelnie ale czasu mało a nauki pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych testach stwierdzam że:

- pompa zasilająca musi pracować min. na 2 biegu,

- deltę pomp zasilających ustawiłem na 3*C, wcześniej 5*C, mniejsze straty,

- kominek nie jest w stanie utrzymać stałej temperatury przy otwartym obiegu kaloryferów, one spręcone na 3, mimo że na zewnątrz jest na plusie,

- pompa kominka może pracować na każdym biegu, nie widzę różnicy,

- sprzęgło działa, więc nie potrzeba żadnych zaworów czy pompy mieszającej.

 

Kolejny test i tu powinno wyjść "szydło z worka" to palenie wyłącznie brykietem w tej samej ilości co polanami.

Jest też opcja na sterowniku gdzie można cyklicznie ustawić włączanie pomp, to tez przetestuję.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.