Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 czy 8mm? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie co do tego palnika multiflame. Czy jest on rzeczywiście samoczyszczący?

Czy nie zalega w nim popiół, jakieś zgorzeliny pelletu.

Czy może jednak trzeba ingerować w jego czyszczenie.

Czy w sas bio solid można palić np: żytem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie co do tego palnika multiflame. Czy jest on rzeczywiście samoczyszczący? Tak jest samoczyszczący.

Czy nie zalega w nim popiół, jakieś zgorzeliny pelletu. Nie zalega a zgorzeliny są zrzucane (chyba, że palisz pelletem z lepiszczem np z płyt OSB lub tworzywem)

Czy może jednak trzeba ingerować w jego czyszczenie. Pod spodem 2 nakrętki do wyczyszczenia palnika od spodu. Zalecane 1-2 razy na sezon.

Czy w sas bio solid można palić np: żytem itp. Żytem nie próbowałem ale kukurydza, pestki wiśni czereśni tak. W Agro można palić zbożami, inna konstrukcja paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robik :)

 

Pytanie do wszystkich: jakiej granulacji pelletem palicie? 6 czy 8mm ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robik - teraz rozumiem czemu masz ustawiony tak silny nadmuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fito1973 - trzeba było korekte ustawień pod nowy pelet zrobic i nic by nie wygasło ;)

wiem wiem, próbowałem różnych, czasami godzinami kombinując, zresztą wszyscy co tu zagladają przechodzili przez to, tak naprawde okaże się w tym roku jak wygląda to spalanie itd.. pierwszy rok to moja nauka przy pomcy tego forum:) (za co wszytkim wielkie dzieki)  a i dom nowy... wiec zobaczymy po sezonie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. mam pytanie co do tego palnika multiflame. Czy jest on rzeczywiście samoczyszczący? Tak jest samoczyszczący.

Czy nie zalega w nim popiół, jakieś zgorzeliny pelletu. Nie zalega a zgorzeliny są zrzucane (chyba, że palisz pelletem z lepiszczem np z płyt OSB lub tworzywem)

Czy może jednak trzeba ingerować w jego czyszczenie. Pod spodem 2 nakrętki do wyczyszczenia palnika od spodu. Zalecane 1-2 razy na sezon.

Czy w sas bio solid można palić np: żytem itp. Żytem nie próbowałem ale kukurydza, pestki wiśni czereśni tak. W Agro można palić zbożami, inna konstrukcja paleniska.

 

Dzięki RobikF za odpowiedź. Jestem właśnie na etapie kupna BIO Efekta i chciałem się dopytać co do tego palnika.

Zastanawiałem się jeszcze nad DEFRO, ale jakoś tamte palniki do mnie nie przemawiają. Wydaje się, że  sas ma lepsze rozwiązanie w tych palnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Mariusz i jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i kotła sas multi 23kw na pellet. Z racji ze wcześniej mieszkałem w bloku użytkowanie tego kotła jest dla mnie wielką zagadką. Przeczytałem prawie wszystkie odpowiedzi w tym poście i dalej nie wiem jak to wszystko ostawić. 

Mój dom jest stary 1920 rok mam 17 grzejników sterownik lecalart do tego mam bojler pionowy 220l  

Następnie jeden czujnik na zewnątrz a drugi bezprzewodowy będzie w pokoju...będzie, ponieważ dopiero kończę remonty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RobikF za odpowiedź. Jestem właśnie na etapie kupna BIO Efekta i chciałem się dopytać co do tego palnika.

Zastanawiałem się jeszcze nad DEFRO, ale jakoś tamte palniki do mnie nie przemawiają. Wydaje się, że  sas ma lepsze rozwiązanie w tych palnikach

Bierz Sasa ale tylko na Recalarcie. Dopracowane oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Mariusz i jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i kotła sas multi 23kw na pellet. Z racji ze wcześniej mieszkałem w bloku użytkowanie tego kotła jest dla mnie wielką zagadką. Przeczytałem prawie wszystkie odpowiedzi w tym poście i dalej nie wiem jak to wszystko ostawić. 

Mój dom jest stary 1920 rok mam 17 grzejników sterownik lecalart do tego mam bojler pionowy 220l  

Następnie jeden czujnik na zewnątrz a drugi bezprzewodowy będzie w pokoju...będzie, ponieważ dopiero kończę remonty 

Podłącz czujnik w pokoju na kablu nie bezprzewodowy (chyba, że nie masz możliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaram soe poprowadzic kabel z piwnicy do pokoju.

A jakie ustawic wstepne parametry i co za tym idzie jak to pozniej korygowac? Widze ze Wy patrzycie na plomien itp.. szczerze mowiac jestem przerazony ze moga byc takie rozbieżności w spalaniu pelletu, myślałe że ustawie 22 w pokoju zasypie i na tym sie skoncze

Pocieszam sie faktem ze zalozyciel tego tematu Robert w 2014 pytał a teraz jego pytamy

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Właśnie jestem w trakcie wymiany pieca na SAS BIO EFEKT 17 KW ze sterownikiem TECH ST-550. Układ będzie miał dwie pompy.

1. CO (niestety powrót podłogówki jest wpięty na starej instalacji razem z grzejnikami i nie mam możliwości rozdzielenia układów)

2. CWU

Zamierzam zainstalować zawór 4-drogowy z siłownikiem (czy ilość sek. obrotu ma tu jakieś znaczenie?) ;)

Zastanawiam się nad tym czy jest sens kupowania sterownika/termostatu pokojowego. Bardzo proszę o opinie użytkowników.

Oczywiście czujnik pogodowy jest wyprowadzony na zewnątrz od strony wschodniej (jak Wy macie?)

Dodam, że dom ma 7 lat, podłogówki jest około 60 m, grzejników jest 9, parterówka, ocieplony wydaje mi się, że dobrze;), pow. użytkowa około 140 m. 

Dzięki za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaram soe poprowadzic kabel z piwnicy do pokoju.

A jakie ustawic wstepne parametry i co za tym idzie jak to pozniej korygowac? Widze ze Wy patrzycie na plomien itp.. szczerze mowiac jestem przerazony ze moga byc takie rozbieżności w spalaniu pelletu, myślałe że ustawie 22 w pokoju zasypie i na tym sie skoncze

Pocieszam sie faktem ze zalozyciel tego tematu Robert w 2014 pytał a teraz jego pytamy

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Hej. Jaki masz dokładnie model pieca, ile pomp czy zawór 3 lub 4D itd - sypnij informacjami, może coś pomożemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Pawel i jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i kotła sas bio efekt 23kw na pellet z sterownikiem tech st-550z pid (za puzno dowiedzialem sie ze lepszy jest multifan).Ekogroszek posiadam od lokalnego wytworcy mysle ze nie najgorszej jakosci.Dom jest z lat 90 ocieplony w tym roku do ogrzania ponad 200m2.Ustawienia mam na razie fabryczne czy mógl by mi ktos doradzic w tym temacie cos ? Bede bardzo wdzieczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sasa ale tylko na Recalarcie. Dopracowane oprogramowanie.

Tak też zrobię. SASik już zamówiony(17kw) i sterownik Recalart. Mam nadzieję że to będzie strzał w 10 :) . Pewnie będę miał do was duuuużo pytań, ale to dopiero za jakiś czas. Kociołek ma przyjść za 4 tygodnie, więc na razie nie będę wam zawracał głowy.

Powodzenia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor 3d

Pompy 2

W domu tylko grzejniki bez podlogowkic4da200945c01e3f24cbeee4a01b357c.jpg0eef6d12a82f273ab81dec00e678fa65.jpgfccd37d13224f7e05cad953283634d56.jpgd469fb32cecf0da93959a682b7b1b504.jpg7fc193d9b487c30800c3b66e7005800e.jpg4a362a163f749084a4ed62a75044228b.jpgac06ede04e224b63297114b3ee82c732.jpg103048a22a9abac00f26be3c2ece889b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

OK Pobierz oprogramowanie ze strony recalartu - masz troszkę stare.

Zaworu 3D nie widzę.

Cieknie - popraw.

Czujnik zew. zabierz z tego wgłębienia na zewnątrz.

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.