Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do Pawel24ng

ustawienia pracy i podtrzymania jest możliwy .Podmenu widoczne tylko w przypadku pracy według algorytmu pracy bez PID . Uaktywnia się w Menu głównym - Nastawy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RobikF!!! Tak wylaczylem pid i pojawilo mi sie w menu nastawy pracy:

Praca:

Czas podawania 4s

Czas przerwy 10s

Sila nadmuchu 39 %

 

Podtrzymanie:

Praca podtrzymania 2s

Przerwa podtrzymania 1min

Wentylator w podtrzymaniu :

Praca 10s

Przerwa 15 min

Bieg wentylatora w podtrzymaniu 50 %

 

Widze ze jestes w temacie mam zamiar kupic do domu termomet pokojowy rech st280 + st 260 to jest bezprzewodowe bedzie to wogole dzialalo bo u mnie z przeprowadzeniem kabli bedzie dosc duzy problem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RobikF!!! Tak wylaczylem pid i pojawilo mi sie w menu nastawy pracy:

Praca:

Czas podawania 4s

Czas przerwy 10s

Sila nadmuchu 39 %

 

Podtrzymanie:

Praca podtrzymania 2s

Przerwa podtrzymania 1min

Wentylator w podtrzymaniu :

Praca 10s

Przerwa 15 min

Bieg wentylatora w podtrzymaniu 50 %

 

Widze ze jestes w temacie mam zamiar kupic do domu termomet pokojowy rech st280 + st 260 to jest bezprzewodowe bedzie to wogole dzialalo bo u mnie z przeprowadzeniem kabli bedzie dosc duzy problem

Podtrzymanie bieg wentylatora chyba za wysoki? Jak będę coś ustawiał na 550-tce to sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie to zakupie.wiesz narazie jade z wlaczonym pid i wlasnie sie zastanawiam czy go wylaczyc jak uwazasz? Bo widze ze masz juz doswiadczenie w tych sprawach szkoda ze daleko mieszkasz to bys wpadl i poustawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Pobierz oprogramowanie ze strony recalartu - masz troszkę stare.

Zaworu 3D nie widzę.

Cieknie - popraw.

Czujnik zew. zabierz z tego wgłębienia na zewnątrz.

Witam mialem troche pracy i odpisuje dopiero teraz..

Czujnik juz wyciagniety

Wyciekow juz nie ma

Zawor mieszajacy mam taki jak na zdjeciu z termostatem na 55 stopni

A ta aktualizacje zrobie jutro ale z tego co widzialem na stronie to rozni sie bodajże jednym dniem.

pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie to zakupie.wiesz narazie jade z wlaczonym pid i wlasnie sie zastanawiam czy go wylaczyc jak uwazasz? Bo I widze ze masz juz doswiadczenie w tych sprawach szkoda ze daleko mieszkasz to bys wpadl i poustawial

I jak tam kolego ustawienia przez guru Robika?

Sam mam ten problem co Ty...wlasnie PID!!!

Czekam tylko na sterownik pokojowy i chyba bede eksperymentować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś instalował nową wersję oprogramowania ze strony Recalart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kolego ustawienia przez guru Robika?

Sam mam ten problem co Ty...wlasnie PID!!!

Czekam tylko na sterownik pokojowy i chyba bede eksperymentować...

Ja tez czekam na sterownik pokojowy bede mial go dopiero w wtorek albo srode a ustawienia nie zmienialem jeszcze na pid jade a masz podlaczony piec do internetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował - zaloguj się na platformę i dodaj kocioł na emodul.pl

Hehe tyloo mam maly problem bo router ma na 2 pietrze a piec na parterze a to trzeba przez kabel podlaczyc albo jakis modul wifi ale to kosztuje prawie 500 zl a narazie budzet mam wyczerpany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz w połowie 60-70 zeta a na dole tp-link lub edimax za 60-80  na parterze z wyjściem na RJ45 i już.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś instalował nową wersję oprogramowania ze strony Recalart ?

 

Tak ja a  o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś ulepszenia w stosunku do starszej wersji? Czy warto wgrywać nową wersję i ponownie zmieniać ustawienia? Ja w tamtym sezonie miałem problem z podtrzymaniem więc może zmiana softu pomoże? Piec sas bio smart 10kW

Pytam bo jak mi w serwisie sas w tamtym roku podawali ustawienia do pieca to mało kominu nie wysadziło taka była dawka. Po nastawach z forum na podtrzymaniu potrafił zgasnąć a jak sam kombinowałem to za bardzo wzrastała temperatura na piecu i się wyłączał awaryjnie, Najlepiej działa w trybie wygaszanie eco, ale w zimę to się z pięć razy rozpala na dobę i grzałka dostaje po d...pie. Może w tym roku inny pellet to się da ustawić czas przerwy i podawania zeby nie gasł. Ogólnie przy małej mocy i małym odbiorze ciepła trudniej jest ustawić parametry kotła.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz w połowie 60-70 zeta a na dole tp-link lub edimax za 60-80 na parterze z wyjściem na RJ45 i już.

Właśnie myślałem nad tym rozwiązaniem mam nawet nie używany router TP linka będę coś kombinować w sobotę nad tym zobaczymy czy coś z tego wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś ulepszenia w stosunku do starszej wersji? Czy warto wgrywać nową wersję i ponownie zmieniać ustawienia? Ja w tamtym sezonie miałem problem z podtrzymaniem więc może zmiana softu pomoże? Piec sas bio smart 10kW

Pytam bo jak mi w serwisie sas w tamtym roku podawali ustawienia do pieca to mało kominu nie wysadziło taka była dawka. Po nastawach z forum na podtrzymaniu potrafił zgasnąć a jak sam kombinowałem to za bardzo wzrastała temperatura na piecu i się wyłączał awaryjnie, Najlepiej działa w trybie wygaszanie eco, ale w zimę to się z pięć razy rozpala na dobę i grzałka dostaje po d...pie. Może w tym roku inny pellet to się da ustawić czas przerwy i podawania zeby nie gasł. Ogólnie przy małej mocy i małym odbiorze ciepła trudniej jest ustawić parametry kotła.

Poprawiono dużo, łącznie z rozpalaniem i detekcją spalin. Śmiało wgrywaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad tym rozwiązaniem mam nawet nie używany router TP linka będę coś kombinować w sobotę nad tym zobaczymy czy coś z tego wyjdzie

proponuje cos takiego 

 

 

http://www.tp-link.com.pl/products/details/TL-WPA4220T-KIT.html

u mnie dziala smiga mozna kupic 150zl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;:;

Co to znaczy z "detekcją spalin"? Czy na ekranie głównym jest podana temp. powrotu i temp. podajnika?

Podaj maila  wyślę Ci trochę inny program.  :) Dlatego,że jesteś jeden z nielicznych bardzo dociekliwy, :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam pytanko, mam zadaną temperaturę w domu 22 stopnie, aktualnie jest 23, a kocioł mimo wszystko co jakiś czas dogrzewa instalacje, co wydaje mi sie że jest niepotrzebne skoro jest 1 stopień więcej od temperatury zadanej, ustawione na sterowanie "czujnik pokojowy+czujnik zewnętrzny", 

co zmienić w ustawieniach żeby kocioł "widział" że jest 23 stopnie i nie grzał. 

eksperymentuje z korektą czujnika pokojowego zmieniłem na 80% ale za bardzo nie widzę poprawy, nie jestem zresztą pewien czy ten parametr ma wpływ na to co chcę osiągnąć.

 

Może ktoś coś podpowie? Robik? :)

Edytowane przez CSant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol masz moją wersję , oficjalnie tego nie wystawili. Podaj maila na priv prześle Ci z lipca , ba ta z ich strony nie ma tych temp. wyświetlanych na panelu. A co do detekcji spalin - jest drugie meni serwisowe, gdzie ustawia się o ile stopni spada, temp. na kominie, żeby rozpocząć proces ponownego rozpalania.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam pytanko, mam zadaną temperaturę w domu 22 stopnie, aktualnie jest 23, a kocioł mimo wszystko co jakiś czas dogrzewa instalacje, co wydaje mi sie że jest niepotrzebne skoro jest 1 stopień więcej od temperatury zadanej, ustawione na sterowanie "czujnik pokojowy+czujnik zewnętrzny", 

co zmienić w ustawieniach żeby kocioł "widział" że jest 23 stopnie i nie grzał. 

eksperymentuje z korektą czujnika pokojowego zmieniłem na 80% ale za bardzo nie widzę poprawy, nie jestem zresztą pewien czy ten parametr ma wpływ na to co chcę osiągnąć.

 

Może ktoś coś podpowie? Robik? :)

Zmień krzywą grzewczą o 1-2 w dół.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.