Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Eko 25 Kw A Sterownik...


SolarSolar

Rekomendowane odpowiedzi

Zawleczka jest ok ,2 kamienie zablokowały podawanie musiałem sie troche pomeczyc aby je wyjąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem, wczoraj ide do kotlowni a tu dymilo sie z pieca,patrze na palenisko i prawie nie było węgla jak by nie podawało(a ślimak chodził) zdjalem pokrywke ze slimaka załączyłem piec i patrze a slimak chodzi ale nie popycha węgla..?? ponizej daje zdjecie na ktorym w popiole jest sruba z nakretna tylko ze złamana...  Help

post-59924-0-88248000-1415527692_thumb.jpg

post-59924-0-13120900-1415527716_thumb.jpg

post-59924-0-61396300-1415527736_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ślimak działa, obraca się, a jednocześnie nie zabiera paliwa z podajnika, to chyba jedyne wytłumaczenie to uszkodzenie zwojów??

 

Czy też ta połamana śruba to rodzaj zawleczki, i chodzi tylko silnik/motoredutkor, a nie przekazuje obrotów na ślimak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 2 posty wyżej zrobiłem zdjęcia gdzie dokładnie leżała"owa"złamana śruba(to chyba nie zawleczka...) silnik chodzi ale nie obraca się ślimak(wczesniej źle napisałem,przepraszam za wprowadzanie w błąd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta śruba pewnie robi za zawleczkę i stąd ślimak się nie obraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwało zawleczke (tudziez owa srube jak widac na zdjeciach ponizej) teraz moje pytanie: jak ją wymienić...????

post-59924-0-12234000-1416134825_thumb.jpg

post-59924-0-99197200-1416134845_thumb.jpg

post-59924-0-66714000-1416134865_thumb.jpg

post-59924-0-70292700-1416134883_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrócić tak silnikiem załączając w trybie ręcznym aby się otwory pokryły z tym w ślimaku i wsadzić nową śrubę, możesz też obrócić kluczem jak jest łatwy dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem a mianowicie zerwana śruba/zawleczka nie pokrywa sie w 100% z diura w wyniku czego nie moge jej wyjać/wymienić.. na załączonym zdjeciu opis co i jak...

post-59924-0-79716700-1416211691_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zerwanych śrub są wykrętaki takie z lewym gwintem, zestaw kupisz za ok. 20 zł, najpierw nawiercasz np. wiertłem 6 a potem wykrętakiem próbujesz, on sie wgryza w urwaną śrubę i ja wykręca, tylko musisz nasunąć żeby byla widoczna. Skoro dało sie przesunąć w prawo to i lewo powinno dać o te kilka mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować wybić najpierw to co ze śruby zostało w środku. potem pewnie trzeba będzie delikatnie naciągnąć- możliwe że luźny ślimak przesunął się trochę w stronę silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mogę przesunąć w strone podajnika czyli ja musze przesunąć w strone silnika żeby dziura pokrywała się w 100 procentach(dopiero wtedy bede mogl wyjac reszte sroby...)  niestety dzis nie dalem rady przesunac w strone silnika tylko podajnika..a to nic mi nie daje...moze uzyje wiecej wd 40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało :) musiałem opróżnić podajnik bo groszek przeszkadzał w manipulowaniu tudzież przesuwaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pogratulować i życzę bezproblemowego użytkowania

PS

jaką śrubę tam wsadziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.