Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Do Spalania Dymu?! - Wasze Opinie


odi69

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w takim razie do tych definicji pasuje spalanie węgla w kotłach popularnie zwanych automatycznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

może z powodu niżu jakoś ciężko mi zatrybić ale ? czy typowego górniaka (defro optima comfort) da się w ten sposób przerobić na swego rodzaju dolniaka tu opisywanego ? i już więcej nie męczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


może z powodu niżu jakoś ciężko mi zatrybić ale ? czy typowego górniaka (defro optima comfort) da się w ten sposób przerobić na swego rodzaju dolniaka tu opisywanego ? i już więcej nie męczę

 


Mam podobna konstrukcje swojego kotla Dworek mzn29kw, ktorego przerabialem na ds. Takze jak chcesz to podesle jakies fotki jak to u mnie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

po łepetynie różne myśli chodzą ale raczej odpuszczę sobie przeróbki bo poza mankamentem codziennego rozpalania nie mam żadnych problemów kociołek oszczędny i wydajny jak diabli , na wiosnę albo bufor albo podajnikowiec 8-10kw ,  obecny 20kw -tak mi fachmany doradzali a w między czasie poszło docieplenie ścian oraz dachu 30 cm wełny i wg ciepło właściwe to aż wstyd podać ale co tam http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1u59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na dobę odpalić, ale wysiłek. Na twoim miejscu nic bym nie kombinował, ewentualnie zmniejszył szamotem komorę zasypową. Przerobisz na ds i bedziesz biegał do kotłowni i rusztował jak tu inni opisują. W Gs na węglu to i przedszkolak bedzie palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam . Pan  Marian Strzelczyk w filmie na you Tube https://www.youtube.com/watch?v=YZLjS_bdg9M w 12 min 20m sekundzie mówi że palnik jest pochylony. Ile cm. pochylony i w którą stronę ? W kierunku tylnej ścianki czy przodu kotła.Ktoś zna odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam co tam słychac odnośnie palnika czy po takim czasie użytkowania nadal są efekty głównie chcę zapytac o dopalanie sadzy.

Witam . Zrobiłem palnik z cegły szamotowej.Przez tydzięń grzania  dym prawie całkowicie dopalał  się, ale kocioł stracił powierzchnię ogrzewalną i przez to moc. Z trudem osiągałem 58 C i to przy grzaniu 1/2 domu.Dzisiaj palnik rozebrałem i mógłbym wodę zagotowąć. Niestety w moim typie kotła palnik nie sprawdził się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie jest to wina palnika tylko kociołka.Ja kombinowałe z moim gniotem górno-dolnym w kierunku DS i w końcu doszedłem do jednego słusznego wniosku.Mam źle zrobiony wymiennik.W Dakonie pierwszy kanał ma ok.10 cm szerokości,drugi 8 cm a trzeci ok.4,5cm.U mnie jest odwrotnie pierszy -5cm a pozostałe 10 cm.To jest autostrada dla spalin które zamiast podgrzewać blachy ulatują do komina.Po większych i mniejszych kombinacjach odpuściłem dolne spalanie,dorobiłem KPW,zaślepiłem pierwszy kanał i palę od góry węglem.Dymu nie ma prawie wcale,pali się powoli i czy chcę czy nie muszę używać przesłony na czopuchu.Inaczej większość ciepła idzie w komin.W twoim przypadku może być podobnie.Spaliny szybko przelatują przez wymiennik i nie zdążą go ogrzać.Trochę śledziłem różne tematy na tym i innych forach i z tego co widzę to najlepszym wymiennikiem do DS-a to wymiennik opłonkowy gdzie płomienie omiatają z zewnątrz rurki z wodą.Rurki wg.mnie powinny być ustawione nie w równych rzędach tylko naprzemiennie albo jak kto woli w szachownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zdjęcia z mojego palnika w SAS NWT. Mam nadzieję że pomogą.

attachicon.gif2013-11-23 11.25.39.jpg

 

Góra pierwszego wymiennika zatkana szamotem

attachicon.gif2013-11-23 11.25.44.jpg

 

A to już z dyszami 

attachicon.gif2013-11-23 11.31.34.jpg

 

miejsce w dyszy wycięte na powietrze wtórne

attachicon.gif2013-11-23 11.25.33.jpg

 

widok z góry za pierwszym wymiennikiem

attachicon.gif2013-11-23 11.36.07.jpg

 

dystanse do blokowania prostki szamotowej na tylnej ściance palnika

attachicon.gif2013-11-23 11.42.10.jpg

 

no i oczywiście filmik

witam, posiadam taki sam piec SAS NWT,tylko już zaślepiłem górę i otwory nadmuchowe w ściankach,bo palę na miarkowniku ciągu , chciałem się dowiedzieć czy  u ciebie ten piec też chodzi na miarkowniku czy na wentylatorzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

resq pomocy?

 

Zrobiłem palnik według twojego pomysłu, z rozpaleniem nie było problemu,ale już z paleniem tak,drzwi popielnika musiały być otwarte na pełną szerokość to wtedy jakoś się paliło,jak zamknąłem i była otwarta tylko klapka od miarkownika (ta w drzwiczkach popielnika) to ogień przygasał.U ciebie paliło się chyba na wentylatorze.

 

Po oględzinach twoich zdjęć wywnioskowałem że masz wiekszy piec bo u mnie jest 5 ruszt wodnych a u ciebie 6,ale jakoś to ogarnąłem ,palniki wyszły mi po11,5cm,otwór nad wiszącą przegrodą ok 5cm,jaka może być przyczyna(dodam że próbę robiłem paląc drewnem)za mały otwór w palniku czy za dużo PW.

Gdy wygasło wyciągłem te płytki szamotowe o gr.3cm zza pierwszego wymiennika, sytuacja trochę się poprawiła ale dalej to nie było to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam . Pan  Marian Strzelczyk w filmie na you Tube https://www.youtube.com/watch?v=YZLjS_bdg9M w 12 min 20m sekundzie mówi że palnik jest pochylony. Ile cm. pochylony i w którą stronę ? W kierunku tylnej ścianki czy przodu kotła.Ktoś zna odpowiedź?

mi sie wydaje ze powinna ta plyta byc pochylona w strone tylnej sciany, bo pan marian chwile pozniej powiedzial ze im dluzej podtrzymujemy palne gazy w tym palniku tym lepiej sie dopalaja.

 

 

a teraz moje pytanie od tygodnia mam taki palnik w swoim piecu GS, dymek jest ładny biały ale nie do konca (a sytuacja ze wcale nie byloby go widac nie miala miejsca) i tak sie zastanawiam czy spowodowane to jest zbyt grubym wkladem szamotowym 8cm i nie daje rady wystapic tam porzadana temp. czy moze spowodowane jest to nieprzekrytym rusztem i brakiem PW. dodam ze miarkownik powietrza mam w drzwiczkach zasypowych.

prosze o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś foto wstaw. Biały dym ? to przy ujemnych temp może być para wodna. Przy dodatnich nic nie powinno widać . Jakie wymiary ma ten palnik - kanał wewnątrz i na jakiej długości ?

Nie powstrzymałem się i obejrzałem jeszcze raz ten filmik, ogladałem go ok 1.5 roku temu, i poprostu boki można zrywać jakie banialuki ten facet opowiada. Ta płyta to ordynarna przeóbka kotła gs na ds. Jak rozumiem ,palnik to kanał z jednej strony z płyty betonowej a zdrugiej płaszcz wodny kotła . Jak spaliny z jednej strony sie rogrzewają to z drugiej chłodzą. To byle jaki dolniak z palnikiem szamotowym z obu stron jest lepszy. W mojej przeróbce gaz spala się prawie na 50 cm długości w całkowitej osłonie szamotowej z dodatkiem pw. Opowiada , że kamienie w węglu spalają się na biały proszek, to co Wy na to z mpm ds jak macie problemy z zakamienionym węglem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A mnie to bardzo zainteresowało , mam GS defro optima komfort 20 kw , teraz pytanie z czego zrobić te płyty betonowe i czy dla lepszego efektu trzeba też dać z tyłu kotła taką płytę ? możecie rozwinąć ten temat bo z tego filmu za bardzo tego nie wiem , on tylko zarys opowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobć typowego ds gdzie komora załadowcza jest szczelnie oddzielona od komory spalania -palnika. Płyta z tyłu myslę, że poprawiła by efekt dopalania. No i jeszcze ewentualnie pw. Drzwiczki załadowcze muszą być szerkości komory załadowczej bo jak to włożyć.Ta płyta to jakiś odlew betonowy. Można z szamotu połączonego zblachą ale to nie jest takie proste. Jeszcze trzeba sklepienie jakieś zrobić.Jak palisz w defro weglem od góry to myślę , że gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Palę od góry , komora załadowcza (drzwiczki) jest takiej samej szerokości jak cała komora oraz mam już rozetkę , więc wystarczało by zrobić tylko klapkę na miarkownik no to by było z górki trochę ale najważniejsze osiągnąłbym w ten sposób stałopalność , tylko jak to wszystko mocować ? spawać ? czy to nie zaszkodzi kotłowi ?

ważne to chyba wiedzieć jaki skład tego betonu bo pewnie trzeba dodać jakichś włókien czy coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć " stałopalność" to w twoim gs na węglu chyba kilkanaście godzin stałopalnosci jest, to za mało ? Czy wlot spalin do wymiennika jest z tyłu kotła, cz z przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.