Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam pytanie.

 

Jesli na kotle ustawimy temperaturę CO np. 57 stopni, to jaka jest zasada ustawiania temperaturu CWU ? Czy temp. CWU powinna być niższa, wyższa czy równa temperaturze CO ??Ciekaw jestem Waszych opinii.

 

Pozdrawiam

Marusz

Opublikowano

Wyższa raczej średnio może być. Generalnie te 2 wartości w moim przypadku nie mają związku - mam chyba 50 stopni - a kocioł ustawiam sobie swobodnie (60-70 stopni zwykle).

Opublikowano

CWU im wyższa tym lepiej.. tzn. równa temperaturze kotła - zawsze potem przemieszasz z zimną i masz więcej wody. No ze zbiornika 200l o temp 80 stopni masz ponad 400l CWU. Naturalnie jeżeli nie potrzebujesz tyle CWU, bez sensu jest ogrzewać ją do takiej temperatury.

 

Reasumując ilość CWU powinna być taka, żeby sprostać zapotrzebowaniu. (czyli finalnej ilości wody o temp. ok. 40 stopni)

Opublikowano

ja mam na kotle ustawione 57 stopni a CWU 53, ale to chyba zbyt mała różnica. W instrukcji pieca, który posiadam ( DEFRO EKO 19KW) jest napisane aby temperatura ustawić przy 0 stopni na zewnątrz na 57 stopni. przy takim ustawieniu grzejniki mam letnie i temp. reguluję zaworem 4-drogowym ( ustawienie na 5 i zmieniam na 7 ). Obawiam się zwiększenie temperaturu spowoduje zwiększenie zużycia i tak już olbrzymiego spalania węgla :)

 

Marusz

Opublikowano
jaka jest zasada ustawiania temperaturu CWU ? Czy temp. CWU powinna być niższa, wyższa czy równa temperaturze CO ??

W moim sterowniku w normalnym trybie temperatura CWU jest taka sama, jak wyliczona temperatura CO, czyli po prostu załącza się pompa, w trybie letnim można temperaturę kotła podwyższyć o wybraną przez siebie wartość (5-35), natomiast w trybie "priorytet CWU" temperatura kotła jest podnoszona automatycznie do 70C. Czyli że ogóla zasada byłaby taka: nie mniejsza lub wyższa.

 

PS Marcin już odpowiedział (inni też), ale szkoda mi było tej pisaniny :)

Opublikowano
Wyższa raczej średnio może być. Generalnie te 2 wartości w moim przypadku nie mają związku - mam chyba 50 stopni - a kocioł ustawiam sobie swobodnie (60-70 stopni zwykle).

 

Myśle, że te wartości są ze sobą bardzo powiązane, ponieważ gdy temp. w bojlerze spadnie do pompa cwu tłoczy wodę z kotła, więc wydaje mi się, że im wyższa temp na kotle w stosunku do temp. cwu w bojlerze tym lepiej. Mniej gorącej wody z kotła potrzeba do zagrzania wody w bojlerze.

 

czy myślę prawidłowo ??

Opublikowano

Witam,.Ciekaw jestem Waszych opinii.

 

Hallo . Mam cwu ustawione ok.55 stopni. Ponieważ na piecu mam 80 , przy takiej wysokiej temperaturze z pieca przez pompę cwu i tak przedostawała się woda 80 , wiec założyłem sobie elektroazwór odcinający, króry reguluje cwu. również stwierdzam,że w moim przypadku pompa dla obiegu grzania cwu jest niepotrzebna - woda użytkowa bardzo szybko sie nagrzewa. i znów mała oszczędność...........Jest podobno jakaś norma że w blokach ma być woda 60 stopni /chodzi o legionelle/

Pozdro

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.