Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no dac gazete do przeczytania to znaczy podpalić jedną stronę gazety w wyczysctce nie więcej bo jak komin zapchanay to może się sadza zapalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wkłady tez sa rózne, pytanie, czy został zainstalowany do kotła na paliwa stałe, tam zdaje sie sa rózne klasy szczelności oraz wytrzymałości temperaturowej w zalezności od przeznaczenia takiego komina.

 

Tak jak kolega radzi trzeba nieco wygrzac wkład, aby złapał ciąg. Napalić delikatnie w wyczystce.

Spróbuj do wyczystki włozyc lusterko i ewentualnie przyświeć, będziesz widział, czy jest światło......

 

Przy sterowaniu tez sie będziesz musiał troche pomęczyć, ajk wszystko ruszy... w takim sensie, aby dobrac pracę w sposób gwarantujący w miare stały ruch spalin, aby komin sie nie wychładzał.... odpowiednie pauzy i siła nadmuchu... w podtrzymaniu dmuchnąc cześciej, ale na krótko.... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie.

Wykład mam kwasoodpowny podłączony do pieca na ekogroszek skam-eko-p.

Chodzi o to że w tamtym sezonie (1 rok użytkowania) wszystko działało ok.

We wrześniu był kominiarz, który wyczyścił wyczystkę w piecu, dzisiaj chcę rozpalać, a tu mi wszytko cofa, teraz czekam na kominiarza, który to montował, ale sama też chcę wiedzieć co i jak żeby wiedzieć jak z nim rozmawiać.

Na czerwono zaznaczyłam z czego leci dym, i jeszcze jak by z tylnej ściany pieca od zewnątrz, ale nie mam takiego zdjęcia

post-44772-0-15014300-1383391015_thumb.jpg

post-44772-0-29103000-1383391115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli nie ma ci,agu to może być spowodowane wieloma czynnikami zimny mokry komin ,ciazkie powietrze ,brak przeciągu w kotłowni dlatego zaczyna się od czytania gazety jak to ruszy to później czyszczenie kotła i czopucha i palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest raczej ciepły, bo sąsiedzi palą, drzwi od piwnicy były otwarte, a ciężkie powietrze no w sumie dzisiaj w miejscowości której mieszkam jest 13 stopni i wilgotność 77.

Poczekam na kominiarza.

A jeszcze pytanie co to jest ten czopuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za wichajster na tym czopuchu?

Ktos mądry tam zrobił przymykanie czopucha?

 

Jeżeli tak, to ma to byc na maxa otwarte.....

Poza tym połaczenie czopucha z kominem powinno być szczelne.

 

 

Kominiarz odpowiednim narzędziem powinien sprawdzić ciąg kominowy a także drozność wentyalcji nawiewnej i wywiewnej. Może wymagac czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytałam się o ten wichajster i kominiarz powiedział, że jest otwarty.

Kominiarz włożył gazetę do wyczystki i do wkładu kominowego na dole i nie było ciągu.

Później wszedł na dach i chciał czyścić ten wykład kominowy wystający, ale nie miał sprzętu i teraz po niego pojechał, bo wcześniej próbował czyścić to młotkiem i kluczem francuskim... ah ci fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

Może ktoś z Was miał podobny problem mianowicie posiadam piec na ekogroszek i wkład kominowy. Problem w tym, że komin "pierwotny" nie jest prosty i wkład wychodzi z komina pod pewnym kątem i później wychodzi przez dach. Tylko po miesiącu od czyszczenia przez kominiarza dzisiaj w nocy włączył mi się alarm i jak weszłam do piwnicy to cała była zadymiona i dymiło się z tego przyłączenia pieca do komina.

 

Drodzy forumownicze co polecacie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Może ktoś z Was miał podobny problem mianowicie posiadam piec na ekogroszek i wkład kominowy. Problem w tym, że komin "pierwotny" nie jest prosty i wkład wychodzi z komina pod pewnym kątem i później wychodzi przez dach. Tylko po miesiącu od czyszczenia przez kominiarza dzisiaj w nocy włączył mi się alarm i jak weszłam do piwnicy to cała była zadymiona i dymiło się z tego przyłączenia pieca do komina.

 

Drodzy forumownicze co polecacie zrobić?

Witaj!!

Jeżeli masz prawidłowo zmontowany i ocieplony komin ,to na   nieprawidłową pracę komina  wpływ mają niekorzystne warunki atmosferyczne.Kiedy tak się dzieje?-gdy koło domu rosną wysokie drzewa ,lub gdy wylot komina jest za niski w stosunku do szczytu domu.(zawirowania powietrza)W twoim przypadku aż prosi się o zamontowanie nasady kominowej,która to w znaczący sposób przypadłości te ogranicza.

pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem ciemny ale średnica komina 120 nie nadaje się do kotła na paliwo stałe,tym bardziej że jak piszesz wcześniej nie jest to komin prosty,ale zamiast mnie słuchać możesz się umawiać z kominiarzem co miesiąc i mu płacić,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić czy drożne jest połączenie kotła z kominem czasem niedokładnie wyczyszczone jest ten odcinek i z czego jest wkład w kominie ? Jeżeli z kwasówki to mógł oderwać się fragment i zablokować komin .

Do tych znawców co uważają że średnica jest za mała to mam pytanie ; jaka była średnica komina do momentu kiedy wystąpił problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.