Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Do Oceny


gemini23

Rekomendowane odpowiedzi

ale ja nie twierdze że zasobnik bedzie działał na grawitacji tylko w układzie pompowym i wybacz ale sądze że jestescie tu po to by doradzić i pomóc a nie spławiać ?????poczytam instrukcję od zasobnika i zobaczę co tam piszą Ty twierdzisz że powinnem jeszcze zastosować to na naczynie przeponowe do zasobnika i zawór bezpieczeństwa ????

Witaj

nie zauważyłem aby ktoś cię spławiał uzyskałeś info od kolegów nawet zapytali o pewne rzeczy na które nie odpowiedziałeś ?? post 4

 

do każdego zasobnika jest obowiązek podłączenia grupy bezpieczeństwa w skład którego wchodzi :

zawór bezpieczeństwa , naczynie przeponowe spełniające wymogi sanitarne , manometr , ;)

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spławienia to odoszę się do kolegi aqua a Ty i reszta słuzycie należycie pomocą za co dzieki !!!!widzisz dzięki zwróceniu Twojej uwagi już wiem to czego nie wiedziałem :) a o tym zaworze zwrotnym to mówicie by był na tej nitce z naczyniem przeponowym i zaworem bezpieczeństwa ?????a co do reszty instalacji jakieś uwagi ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dogrzaniu zasobnika do zadanej sterownik właczy ta pompę od cwu jako mieszajaca w miare potrzeby oczywiście obieg pójdzie przez zasobnik ktoś tak ma i działa!!!!

a czy w ten sposób nie będziesz go ponownie schładzał chłodniejszą wodą z instalacji c.o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-18l wystarczy ale musi być przeznaczone do wody pitnej i do cisnienie 10bar np Reflex ma koloru zielonego, niebieskiego i białego- http://www.reflex.pl/

Flamco ma srebrne i białe http://stentor.flamco.nl/pl/cat/systemy-wzbiorcze-i-akcesoria-flamco/naczynia-wzbiorcze-airfix

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam poprawiony schemat czy macie jakieś uwagi jeszcze czy przy kotle też ma byc jakiś zawór bezpieczeństwa czy wystarczy nzaczynie wzbiorcze ????

 

bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u-001.jpg?gl=PL

ja osobiście wstawił bym jeszcze zaznaczone na schemacie termometry , aby mieć aktualny podgląd temper. zawór odcinający na powrocie od zasobnika i zawór spustowy umożliwiający opróżnienie zasobnika , i jakimś ciekawym rozwiązaniu w razie potrzeby wymontowania czy nabijania powietrzem naczynia przeponowego . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ten zawór przy kotle musi być czy to jest tak że może być z nie musi ???co do termometrów to nie zaznaczałem tego ale sterownik bruli podłącza się własnie czujniki temp powrót zasilanie czopuch podajniki itd więc to będzie wystarczajace chyba ????faktycznie nie uwzględniłem tego zaworu odcinającego od zasobnika a ten zawór spóstowy to nie zauważyłem że jest ok więc znowu do przodu a z tym naczyniem to jak zrobić??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym naczyniem to jak zrobić??????

Szybkozłacze z zaworem rewizyjnym służy do szybkiego montażu, a także

konserwacji i kontroli przeponowych naczyń wzbiorczych używanych w systemach grzewczych.

może być to http://www.hydraulik...owar/p/id/43549

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak długo wytrzyma ?????? posiadałem taki kiedyś i jakoś coś z nim cały czas było nie tak lub zapchany lub sprężynka w nim siadała .

osobiście zastosował bym osobno Z.B. i Z.Z.

 

 

zawor-bezpieczenstwa-3-4-6-bar-prescor-b-flamco-27110.jpg?gl=PL

 

bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg?gl=PL

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.