Skocz do zawartości

grafipl

Forumowicz
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grafipl

  1. Za duzo ustawiłeś jeśli wstepne ustawiłeś na 0,6... ustaw na 1 i wtedy ok 1,5 oczywiście zawór pewnie masz 2 bary bo nie piszesz nic że leci z zaworu bezpieczeństwa. Wrzuc zdjęcie. Pewnei ktoś Ci pomoże :)
  2. zawór bezpieczeństwa zaraz za kotłem ma być na zasilaniu
  3. Kolego 0,1 MPa to jest 1 bar! nie 10.... Tak więc jak kocioł może wytrzymać 1 bar to sobie sam odpowiedz... :) Jakbyś miał kocioł z podajnikiem z ciśnieniem max 10 bar to chętnie bym go kupił :)
  4. kolego sprawdz to naczynie ile dobiłeś powietrza, musisz wypuśćić tak jak napisałem. Jeśli jest to dom parterowy to spokojnie na 0,6 bara żeby było i nalej do instalacji 0,8 około poodpowietrzaj wszystko i po wygaszeniu pieca jak bedzie chłodny już dolej do 1 bara.
  5. brak zaworu zwrotnego za pompa cwu o ile ją masz
  6. Jeśli układ zamknięty to oprócz naczynia na powrocie instalacji powinny być zawory bezpieczeństwa. Widzę że on ma maks ciśnienie 2 bary, a więc zawory takie powinny być kupione. Oczywiście jak chcesz możesz założyć 1,5 bara (zobacz lub zapytaj czy już ich nie ma). To jakie są założone zawory warunkują jakie ciśnienie powinieneś mieć w instalacji. Jeśli zawory masz 2 bary to w naczyniu ciśnienie wstępne (samego gazu) powinno być 1 bar, kiedy dopuszczasz wodę to ją dopuść do 1,3 bara (wszystko odpowietrz) i odpal piec. Jak wygasisz piec i wystygnie wszystko do dolej wody do 1,5 bara i tak już niech zostanie. Oczywiście wszystko ma być odpowietrzone. Jeśli założone masz zawory 1,5 bara to ciśnienie wstępne ustaw 0,6bara, ciśnienie początkowe 0,8 bara a na koniec 1 bar. Ciśnienie wstępne możesz sprawdzić w naczyniu np. jak masz do sprawdzania kół manometr to nim. Jaka jest wysokość instalacji tj najwyżej położony grzejnik, bo to od tego też zalezy ciśnienie wstępne w naczyniu. Dlatego najpierw to podaj. Do tego powinna być zamontowana wężownicaa schładzająca odrazu za wyjściem z pieca (gdzie powinien być zawór bezpieczenstwa jeszcze) np. http://www.domer.pl/...-wzs-2-kpl.html
  7. ok :) tylko w tej flamco jest napisane że przy 50 stopniach :P Ale to chyba właśnie chodzi o to, że w instalacji jest nowa woda i to napełnianie a potem podgrzanie ma na celu odgazowanie jej.. i dlatego trzeba potem odpowietrzać drugi raz.. ale tego tez nie wiem :)dobra nieważne:) sorry za Offtop. Kolego sprawdź jakie masz te zawory
  8. http://www.reflex.pl/zalaczniki/reflex%202008%20v2.pdf strona 17 na dole są etapy zobacz etap 3... Właśnie o to chodzi żeby naczynie pracowało od ciśnienia wstępnego(brak wody) poprzez ciśnienie napełnienia aż do ciśnienia końcowego kiedy układ pracuje, tak mi się wydaje przynajmniej.. A z tego co czytam wszyscy leją do tego które jest w instalacji a nie dopełniają...
  9. własnie też mnie to dziwi ale tak jest w instrukcjach tutaj od pkt 9 do 11 zobacz http://www.flamco.pl/flamco_pl/pl/manuals.ContentPar.51321.File.tmp/Flexcon_C_i_K_-_instrukcja_obs_ugi.pdf
  10. Tak tylko jak spojrzysz w instrukcje naczyń od reflexa czy flamco zalecają niższe ciśnienia statyczne zaokrąglać do 1 bara. Instalację napełnić do 1,3 bara a w czasie pracy(jednak przy wyłączonych pompach itp) dolać do 1,5 bara które jest ciśnieniem końcowym pracy. Tylko tak się nie da jeśli masz zawór 1,5 bara... Gdyż ciśnienie końcowe ma być 0,5 bara mniejsze od ciśnienia na jakie dobrane masz zawór. Dlatego napisałem wczoraj żeby kolega zapytał hydraulika jakie zawory założył... i dopiero zaczynaj działać... Ktoś pisał tu że defro ma 1,5.... Czyli pewnie tak jak Odegree napisał będziesz musiał się bujać poniżej 1 bara w instalacji ( wstęępne ustawiasz na 0,5 bara, lejesz do 0,7 wody i koncowo napełniasz do 1bara:)
  11. Sambor tylko o 0,2? A po co jest ciśnienie końcowe? http://www.flamco.pl/flamco_pl/pl/manuals.ContentPar.51321.File.tmp/Flexcon_C_i_K_-_instrukcja_obs_ugi.pdf przecież musi nabić gdy jest ciepła woda o kolejne 0,3 bara...
  12. a jeśli by zakręcił na rozdzielaczu podłogówkę całą i napuścił wodę w instalację? Tak by się dowiedział czy to przez podłogówkę :) pozatym jak jest tam dziura to pewnie dlatego wody ubywa i może już na początku w grzejnikach nie ma co odpowietrzac..
  13. jesli masz ten zawór do dopuszczania wody to tak jak mówił hydraulik dopuść do 1,3 bara... tylko zapytaj go jakie jest cisnienie wstepne w naczyniu... Jeśli 1 bar to zgodnie z instrukcją reflexa (masz naczynie reflex?) to napuszczasz do 1,3 odpowietrzasz wszystko po odpowietrzeniu jeśli ubyło to nabijasz do 1,3 znowu i teraz w czasie pracy pieca powinno się dopuścić do 1,5 (w czasie pracy pieca tzn. wyłączyć piec i przy temp ok 50C dolać do 1,5 bara) no ale to też zależy od tego jaki masz zawór bezpieczeństwa to też musisz wiedzieć, jeśli nie wiesz to zrób tak jak mówił hydraulik do 1,3 nalej wody... Swoją drogą po co to naczynie? Masz układ zamknięty? Jak jest plama to pewnei wyciek niestety:)
  14. grafipl

    Zawor 4D

    :) mowiac o pompie kotlowej macie na mysli pompe wrzucona rownolegle do zaworu ale zaraz z wyjscia zasilania(jeszcze przed wyjsciem na zasobnik?) wchodzaca w powrot? Tez o tym myslalem tylko zastanawia mnie po co wtedy zawor 4d? W ecoalu jest funkcja ustawienia pompy cwu jako mieszajacej tez czy to nie zda egzaminu?(zasobnik stalby ok 3m od pieca, pewnie to za duzo)
  15. grafipl

    Zawor 4D

    Czyli co 5/4 oki będzie? czy może 1 cal? Już głupi jestem.... jedni mówią że lepiej większy inni nie :) Dzieki za odp. :)
  16. Kolego zamontuj pompę do Co osobną i cwu też osoba żeby była wtedy podłącz 2 do sterownika i myślę że będzie dobrze :) czyli te pompę którą teraz masz przerzuć na pierwszą nitkę równoległa do kotła, a drugą zamotuj na drugiej nitce. Jeśli cwu ma być priorytetem to lepiej aby z głównej rury zasilającej był pierwszy a nie drugi. Jeśli to układ otwarty to gdzie Ty masz to naczynie wzbiorcze bo tu nie widać.. :)
  17. grafipl

    Zawor 4D

    Kolego ale fizyka płynów to np. równanie ciągłości strugi tzn, przy zwężeniach i tak jest takie samo natężenie przepływu cieczy ale przy zmianie pola pow przekroju zmienia się tylko prędkość :) nie pamiętam ze studiów za dużo a szkoda i wstyd bo przedmioty takie jak mechanika płynów, zajęcia z pompami itp miałem... :)
  18. grafipl

    Zawor 4D

    :) ten schemat plus zawory dodatkowe za i przed pompami(przed z filtrami) i za pompami zwrotne. Reszta instalacja zostaje, tzn. zasilanie powrót 28, w pionach redukowane coraz wyżej do 18 czy 15, podejścia pod grzejnik 10. Instalacja będzie przerabiana z olejowego ogrzewania :)
  19. grafipl

    Zawor 4D

    Mam rowniez pytanie mam zamiar kupic zawor 4d. Instalacja z kotla z 6/4 zredukowana na 28mm miedz i teraz pytanie jaki... myslalem o dn40 ale przeciez z z kazdej strony zawor bedzie odrazu redukowany z 6/4 (srubunek, nypel, mufa red 6/4 na 1'' i dalej miedz) takze jest sens kupowania 40? Uklad zamkniety piec ogniwo 16kw.
  20. Tam gdzie masz pomiar temperatury nie możesz podłączyć naczynia, zamiast czujnika na kotle? Do tego średnica minimalna rury z tego co pamietam powinna być coś ok. 25mm u Ciebie cchyba coś mało. Niech inni się wypowiedzą ale chyba można tak jak mówię pociągnąc z tego króćca bezpośrednio do naczynia.
  21. Zgodnie z naszym obecnym prawem każdy kocioł do 30kW na paliwo stałe można montować w układzie zamkniętym, co do ogniwa to z działu technicznego tej firmy otrzymałem informację o tym iż kocioł można użytkować w układzie zamkniętym co nie powoduje utraty gwarancji! (parodią jest że na stronie w DTR tego nie ma! Dlatego trzymam email na zaś) Oczywiście zabezpieczenia zgodnie z normami, czyli zawór bezpieczeństwa, naczynie przeponowe i wężownica z zaworem jednofunkcyjnym lub zawór dwufunkcyjny.
  22. heh będę rónież robił podobna instlację do oep 16kw, tylko bez podłogówki, także w tej kwestii się nie wypowiem. Dlaczego chcesz zastosować zawór bezpieczenstwa 1,5 bara jeśli max jest 2 dla tego pieca? To że chcesz 15 bara oznaczałoby że w instalacji ciśnienie powinno być ok 1 bara a najwyższe coś koło 1,2 co oznacza że nastawa naczynia przeponowego powinna być ok 0,7 bara... a producent zaleca ustawiać 1 bar. Przy ciśnieniu wstepnym 1 bar, ciśnienie robocze ustawiasz 1,3 a końcowe 1,5 bara co oznacza iż zawór bezpieczeństwa będzie musiał byc 2 bary. Naczynie zamierzam kupić ok 35litrów ( w instalacji nie licząc cwu jest pewnie poniżej 200l wody, reflex przy zaworze 2 bary dobiera 50litrow ale to chyba za dużo...) Jeśli zaś zastosujesz zawór 2 bary to niesie za soba inne konsekwencje, tzn nie można stosować wymienników dwupłaszczowych, gdzie ciśnienie w płaszczu stalowym max wynosi ok 1,6 bara z tego co czytałem (wczoraj na to wpadłem, dobrze bo miałem go kupić :) ) Pozatym ja przy naczyniu zamierzam też dać zawór bezpieczeństwa :) Co do pomp, niektórzy zalecają instalację filtrów przed każda z pomp bezpośrednio. Zastanawialeś się nad zakupem wężownicy z zaworem jvb a nie dvb-1? wiem że drożej ale chyba zdrowsze dla pieca.. Bo wlewanie wody ok 10C w powrót to chyba dla pieca nie za zdrowe... Tyle moich sugestiii będę zaglądał bo temat mnie interesujący :)
  23. zobacz może tak jak tutaj kondensator, ślimak, smarowanie, i czy nie ma wokół obracającego się ślimaka przeszkód http://forum.budujemydom.pl/za-czesto-wysiada-kondensator-w-kotle-t19619.html
  24. Bo za pompami masz juz zawory i tak Ci nie dziala? Jesli nie masz to pewnie tego problem..
  25. A jesli bys wstawil zawor przed zaworem 4d? Probowales moze tak? Pompy na zasilaniu.?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.