Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Do Oceny


gemini23

Rekomendowane odpowiedzi

no ok tylko co to za srednica ? bo pojawia sie 22mm i 25 jesli 22 to miedz a natepnia jest 28 ,rozumiem że te dwa grzjeniki z lewej to są zasilane z pompy CO tylkoo ze linie sie nałozyły ???

a i pompe zasobnika daj na powrocie bo to ułatwi odpowietrzanie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten grzejnik łazienkowy to na grawitacji pójdzie?

Brak zabezpieczenia kotła przed niską temp powrotu.

Jak długi jest ten poziomy odcinek zaraz za kotłem?

Dodaj zawór bezpieczeństwa 1,5bar.

Nie wiem jak liczyłeś moc kotła?

Czy może grzejniki liczyłeś wg mocy kotła?, Jeżeli tak to co będzie jak wszystkie grzejniki pracują na full i trzeba podgrzać CWU?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc załączyłem porawiony schemat co do mocy kotła to max co sie z niego da wyciągnąć to 10kW grzejnik łazienkowy w układzie pompa porawiłem bez zaworów termostatycznych by był jakiś obieg jak by sie wszystkie grzejniki zamkneły ,co do zabezpieczenia kotła to pompa cwu+ sterownik bruli bedzie działał jako ochrona powrotu ,poziomy odcinek zaraz po wyjściu jeszcze nie wiem ale w przedziale 30-100cm a czy zawór bezpieczeństwa musi być ????

post-33209-0-15226200-1351796356_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką ma srednicę przyłacza taka omi 25/40 ????

Pompy charkteryzują się:

  • bardzo cichą pracą,
  • trwała i zwartą kompaktową konstrukcją,
  • niskim zużyciem energii,
  • 3 -stopniową regulacją prędkości obrotowej,
  • zasilaniem z sieci 1faz. 1x230V/50Hz
  • znormalizowanymi wymiarami montażowymi (180mm),
  • średnicą przyłączy -przepływu 1" (końcówka gwintowana GZ 1 1/2" )

Parametry pompy:

  • Max moc na 3 biegu 72 W
  • Max wydajność na 3 biegu 50 L/min
  • Max podnoszenie na 3 biegu 4,5 m.sł.w.
  • Temperatura wody max. + 110 0C
  • Max.temperatura otoczenia + 35 0C

zapewne to wystarczy abyś uzyskał info.

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc załączyłem porawiony schemat co do mocy kotła to max co sie z niego da wyciągnąć to 10kW grzejnik łazienkowy w układzie pompa porawiłem bez zaworów termostatycznych by był jakiś obieg jak by sie wszystkie grzejniki zamkneły ,co do zabezpieczenia kotła to pompa cwu+ sterownik bruli bedzie działał jako ochrona powrotu ,poziomy odcinek zaraz po wyjściu jeszcze nie wiem ale w przedziale 30-100cm a czy zawór bezpieczeństwa musi być ????

a jak już nagrzejesz zasobnik do zadanej temp. to obiegu przez zasobnik nie będzie i co wtedy będzie chroniło twój powrót ???????????

pytasz o Zawór bezpieczeństwa w zasobniku ???

do schematu brak jeszcze :

naczynia przeponowego

odpowietrznik przy naczyniu wzbiorczym

i rury przelewowej o odpowiedniej średnicy

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dogrzaniu zasobnika do zadanej sterownik właczy ta pompę od cwu jako mieszajaca w miare potrzeby oczywiście obieg pójdzie przez zasobnik ktoś tak ma i działa!!!!o zawór bezpieczeństwa (ogólnie nie przy zasobniku)pytam bo ktoś wyżej zasugerował a mi się wydaje że nie trzeba wystarczy zbiornik wyrównawczy oczywiście prawidłowo zamontowany(z tego co wiem działa też jako odpowietrzenie instalacji )a co do rury przelewowej to ta strzałka w dół a naczynie przeponowe po co ????to instalacja otwarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktos w stanie potwierdzić czy ten schemat jest prawidłowy i mogę brać się za montaż ?????i takie pytanko jak jest rura 1" a pompa ma chyba fi18 czy jest jakaś redukcja ???jak to łączyć ????

 

porażka schemat weZ lepiej fachowca to mała robota ale sam to sobie nieporadzisz , chyba że podejrzysz jakąś kotłownie prawidłowo zrobioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dogrzaniu zasobnika do zadanej sterownik właczy ta pompę od cwu jako mieszajaca w miare potrzeby oczywiście obieg pójdzie przez zasobnik ktoś tak ma i działa!!!!o zawór bezpieczeństwa (ogólnie nie przy zasobniku)pytam bo ktoś wyżej zasugerował a mi się wydaje że nie trzeba wystarczy zbiornik wyrównawczy oczywiście prawidłowo zamontowany(z tego co wiem działa też jako odpowietrzenie instalacji )a co do rury przelewowej to ta strzałka w dół a naczynie przeponowe po co ????to instalacja otwarta

Witam jeśli nie posiadasz takowej wiedzy do czego służy naczynie przeponowe przy zasobniku , i zawór bezpieczeństwa ,i jesteś przekonany że woda w zasobniku pionowym z wężownicą spiralną będzie przepływać grawitacyjnie to bez urazy , ale zastosuj się do rady kolegi aqualtech

którą ci zaproponował ;)

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rowinąć co masz na myśli porazka układ co w nim takiego nie tak a może jesteś jednym z tych co chcieli by zarobić ???

na wiele odpowiedzi które zadajesz z pewnością uzyskasz na forum , jest również dużo schematów z wyjaśnieniami ,które powstawały od początku lub zostały wykonane nieprawidłowo przez instalatorów i następnie zmieniane za pomocą życzliwych kolegów z forum i nie chcieli wcale zarobić pomagali i pomagają bez interesownie :) po mniejszych lub większych modyfikacjach zostały ukończone i spełniają swoje wymogi jak i zadowolenia użytkownika ;)

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie twierdze że zasobnik bedzie działał na grawitacji tylko w układzie pompowym i wybacz ale sądze że jestescie tu po to by doradzić i pomóc a nie spławiać ?????poczytam instrukcję od zasobnika i zobaczę co tam piszą Ty twierdzisz że powinnem jeszcze zastosować to na naczynie przeponowe do zasobnika i zawór bezpieczeństwa ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.