Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Defro Akm 22Kw (Palę Miałem)


marcin28

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też są drzwiczki ,które otwierają się razem z dmuchawą przez tą komorę czyszczę otwory nadmuchowe które się zpychają pyłem lub drobnym popiołem i jest wtedy ograniczony nadmuch oraz nierówno się pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym te dziurki przepychsz zeby sie nie popazyc?czesto to sie wam zapycha?ustawienia nad.25 poda.4.10 zadana 52 st.wzrasta do 55 podtrz.35 min went w podt 29 min.praca 30 sek.jest wiecej zaru napewno pali sie z przodu zobacze ile bedzie w podtrzymaniu i napisze czy cos daly te zmiany. W którym miejscu jest u was na palenisku świeży opał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurki przepycham elektrodą spawalniczą która jest na końcu lekko zakrzywiona,gdy kocioł wchodzi w stan praca opał jest prawie na samym początku palnika od strony popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nadmuchu 25 raczej nie pojdzie bo tak samo robia sie skwary,pozatym za drobny mial raczej bo kiedy pracuje to ciezkó to nazwac plomieniem bo jest maly i nie obejmuje ruszta wodnego tylko pali sie jakby pod nim.zwiekszylem nad na 30 ale zamknalem klapke calkiem-zobaczymy rano czy bedzie plomien wiekszy w czasie pracy.zew skwarami nie ma sensu kombinowac na tym dziadostwie,dobrze ze zostalo mi tylko 250kg.tyle moich spostrzezen.kolejny weekend zmarnowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie śrubki chodzi może o 2 nakrętki m10?jeżeli tak to są one od przepustnicy która ma być zamknięta jak kocioł stoi to są takie obciążniki które trzeba wyregulować żeby ta przepustnica była zamknięta podczas postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nadmuchu 25 raczej nie pojdzie bo tak samo robia sie skwary,pozatym za drobny mial raczej bo kiedy pracuje to ciezkó to nazwac plomieniem bo jest maly i nie obejmuje ruszta wodnego tylko pali sie jakby pod nim....

 

Zapytam z ciekawości: to płomień musi obejmować ruszta wodne?

U mnie pali się pod rusztami i jest OK za wyjątkiem sporej ilości sadzy (jednak jest sypka i szybko ją można z wymiennika usunąc.

Czy trzeba dążyć do wydłużenia płomienia ponad ruszta wodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie wiedziałem, myślałem że tak. Dziś kupiłem 2 worki grubego miału, pali się jakby lepiej, na całym palenisku tylko jakby w połowie, bo tam lepiej dmucha, nadmuch 30, pod. 5.30 bo za dużo opału w miejscu gdzie nie ma dziurę od nadmuch. Efekty zobaczymy rano. Dzięki za info o tych nakrętkach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kupilem jednak tego groszku z praktiera.pali sie ok na calym palenisku tyłko mam takie pytanko-otoz jak piec jest w podtrz.to groszek palí sie jakby na wólnym ógniu i podtrzymanie musze ustawic dosyc czesto 15min.zeby síe wsźystko nie wypalíło czy u was na groszku tez tak bylo albo jest?podaw.1.50 nadmuch 15 procent klapka 2cm nadmuch w podtrz 35min na 10sek.spalanie 20 kg na dobe przy tych temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zakończyłem 10 dniowy pobyt w kotłowni. Gdyby nie żona to dalej bym tam siedział i patrzył się w palenisko mojego AKM-a 2. Wrażenia, jestem średnio zadowolony z tego pieca i drugi raz bym go nie kupił. Przez pierwsze 5 dni paliłem ekogroszkiem i efekt był taki, że spaliłem dwa czujniki temperatury w kanale podajnika. Próbowałem wszelkich ustawień włącznie z wydłużeniem cyklu podawania do 32 sec, zmieniałem ekogroszek i zawsze po 2-3 godzinach, temperatura podajnika rosła do 70 i wyżej. Zadzwoniłem do DEFRO i powiedzieli mi, że w tym piecu pali się miałem. Ciekawe bo na stronie internetowej i w każdym sklepie napisane jest co innego. Ale nie będę się kłócił bo zimno się robi. Kupiłem trochę miału, oczywiście lekko wilgotnego, bo o tej porze roku innego nie znalazłem. EFEKT, miał się zawieszał i piec pomimo pełnego podajnika wygaszał się - ALARM temperatura nie wzrasta. Na szczęście jestem cierpliwym i spokojnym człowiekiem. Kupiłem więcej miału, wysuszyłem i ogień. Piec się nie wygasza i temperatura podajnika nie rośnie. Sukces, ale nie do końca. SPIEKI. Wentylator na 20% i z podajnika wychodzi coś w rodzaju żużlowej pizzy. Nawet pogrzebaczem tego nie rozbiję. Jestem już wkur....y! Zmniejszam nadmuch na 15% spieki ustały, prawie całkowicie. Nastał umiarkowany optymizm, że to to. Po dwóch dniach zauważyłem, że z wyczystki komina sypie się mnóstwo sadzy, zaglądam do pieca ( wyczystka oraz środkowe drzwi) Piec cały zalepiony sadzą jak po sezonie grzania bez czyszczenia. Co jest kur....a !!! Dzwonie do DEFRO. Rada, której się spodziewałem, zwiększyć nadmuch, ale wtedy robi się żużlowa pizza !!! Tak więc do wyboru mam albo sadze, albo żużel. Jutro spróbuję na innym miale. Mam kilka pytań, może ktoś mi pomoże.

 

1. Gdzieś wyczytałem, że w tym piecu jest jakiś system dopalania sadzy. Należy odkręcić dwie boczne śruby, przez co do kanału dostaje się powietrze i sadza się lepiej spala. Które to śruby? Czy chodzi o te na końcu kanału gdzie podejrzeć można halluxa?

 

2. Czy wasz sterownik też tak ma, że przy ustawieniu np: przerwy podawania na 1 min, czas odliczany jest od 1 minuty do zera po czym wskakuje dodatkowe 30 sec i dopiero po tym rusza podawanie. Jeżeli ustawię na 2 minuty to po 2 minutach wskakuje kolejne 55 sec i dopiero po tym rusza podajnik.

 

3. Czy istnieje możliwość wymiany podajnika na ten ukośny w ramach gwarancji?

 

4. Moim zdaniem palenisko jest zbyt mało wysunięte z kanału podajnika, przez co ruszt wodny nie jest w całości ogrzewany. Ostatnia rura przy zewnętrznej ścianie pieca jest zawsze "zimna", nawet jak ogień mam na środku paleniska nad blachą z nawiewu to większość płomieni jest nad pierwszymi trzema rurami i dodatkowo otula wewnętrzną ścianę pieca. Bez sensu. Czy też tak macie ?

 

AKM II 22KW , Przerwa podawania 1min 10sec + 40sec , Cykl 32sec , Zadana CO 61 , Zadana CWU 50 , Powrót 45 , Wentylator 15% , Przesłona 3 cm otwarta, DOM 170m, podłogówka, 3 grzejniki, CWU 200L. dzien 23C, noc 21C SPALANIE 25 kg miału na dobę przy -2 na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak zacząłem czytać Tw. wypowiedz to aż mi sie smiać zachciało, ale to może dlatego że mam ten sam piec (17Kw) i tak jak ty siedziałem w kotlowni.

 

A odpowiedz na Twoje pytanie " Co jest *** !!! " jest prosta " DEFRO *** DEFRO !!! "

 

Ja mam coś takiego u mnie pomoglo tak wygląda piec po ok chyba tygodniu palenia na miale, zdjecie stare teraz ciut czyściej ale pomogło jak chcesz i masz czas i chęci spr. Jakaś ruska plytka szamotowa z marketu po 2 zł za szt.

 

Palę też groszkiem w sumie jak by nie ta buda na palniku to juz bym dawno podajnik zjarał. Ta szamota co stoi z tyłu ładnie odbiera ciepło od palnika a jeszcze dodatkowo pow. wt. ją studzi. wiem że troche tu brudno ale po tygodniu na miale i jeszcze starych ustawieniach i tak jest majątek do tego co było dawniej. W sumie to tak jak na zdjeciu mój piec w tej chwili wygląda po ok 2 tyg palenia 24h na dobe.

 

Odrazu powiem nie czyszczę za często bo nie mam czasu tylko popiół wynoszę.

post-26178-0-48291200-1354657856_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam piec akmII 22kw tłokowy , palę miałem z eko zmieszanym , miał wylądował u mnie w kotłowni w maju , 4 razy na dzień mam konunikat temperatura nie rośnie , podajnik nie podaje miału bo /defro twierdzi ze wilgotny , więc jakie parametry musi on mieć / ja sądzę że się klinuje bo tak się ustawią w zasypie że się sklinują wtedy muszę dobić , szczelina tłoka otwiera się max na 5cm to jak on ma się tam wsypać przecież to nie piach , to jest porażka tych kotłow , szczerze nie polecam żadnych zasypowych . mam nastawy czas pracy podajnika 1m5sek , wiatrak 25% przesłona otwarta na 3cm , tem p. zadana co 55 st,co dzień czyszczę komorę pod kanałem wentylacyjnym , dochodzi mi do temperatury zadanej przez 4 godz ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą budę jakoś pokleiłeś czymś do szamotu czy stoi sama z siebie?

 

Też bym coś takiego zmajstrował bo chciałbym ograniczyć ilość sadzy na wymienniku. Pytanie, jak wychodzi płomień z tej budy? Czy energia spalania nie "cofa" się niepotrzebnie w kierunku palnika zamiast ogrzewać ruszt i wymiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Walki ciąg dalszy. Kupiłem lepszy miał. Cena 590 zł/tona. Nie wiem skąd bierzecie miał po 400-500 zł/tona. U mnie takiego nie znalazłem. Ten co kupiłem podobno jest dobry. Oczywiście najpierw musiałem go podsuszyć bo jest wilgotny. Efekty! Nie ma żużlowej pizzy, przy obrotach nawet 25%. Płomień mocny, wysoki jak z palnika, może to zmniejszy ilość sadzy. Niestety ruszt wciąż ogrzewa się do 3/4. Po co te patałachy zamontowały tę ostatnią rurę !? Mam tam sobie coś powiesić ?!. Oczywiście rano w kotłowni powitał mnie znajomy pisk "Temperatura nie rośnie" no, ale moja wina. Miał nie był całkowicie suchy. Ten pisk słyszę już nawet w pracy. Próbowałem wrócić do ustawień 26 sekundowego cyklu podawania bo łudziłem się, że po coś to jest. Ktoś mądry nad tym myślał i może tak ma być. Myślałem, że miał będzie podawany częściej, ale w mniejszych dawkach przez co lepiej się spali. Błąd, mądrzy ludzie podczas projektowania tego kotła byli na urlopie. Piec zgasł, potem się zasypał, wróciłem do 32 sec. Oni chyba po zakończeniu projektowania w tym piecu nie palili, tylko od razu rozpoczęli produkcję ... Puki co kocioł jako-tako pali. Zobaczymy za parę dni. Wnioski na tą chwilę. Koniecznie dobry i suchy miał. Bez tego nawet nie ma co rozpalać w tym piecu.

 

Orzeszko, ciekawa ta Twoja buda. Jak dalej mój piec będzie niesforny, to mu taką postawie. Swoją drogą to jest już druga generacja tego pieca z kilkoma poprawkami. Co musiało się dziać w AKM-ie 1 z początku serii !!! Fuck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chata niczym nie poklejona - nie odbije płomienia w stronę podajnika bo tam z tyłu też jest szamota, na zdjęciu widać. O to wlaśnie chodzi żeby płomień nie walił prosto po rusztach wodnych bo te ruszta tak wychładzają spaliny że twoży się ogromna ilość sadzy. Jakoś nie widać na forum zbyt dużo ludzi użytkujących piec bez rusztów wodnych i mających aż taki wielki problem jak w AKM.

 

Pomiędzy szamotem a rusztem jast odstęp ok 1mm - spr go dotknąć po 10 min pracy u mnie jest tak gorący że cokolwiek na tym siądzie już tego niema idzie z dymem. Ogień wychodzi do przodu jak z palnika gazowego udeża o boczną ścianę pieca i potem do góry. Na górze na rusztach mam drugi domek z szamotu tylko że w drugą stronę :) dwa boki i sufit - więc znowu odbija płomień w drugą stronę ale już po rusztach wodnych, zresztą tam już to nie ma znaczenia.

 

Piec dochodzi do zadanej ( piec !!!! nie cala inst mam 4-ro drog.) ok 15min do 65* - no wiadomo pow 40* załączają się 2 pompy CO i CWU - 15 min nie od włożenia zapalonej zapałki tylko po rozdyndaniu palnika w ok 1/3.

 

A ta rura od wtórnego to specjalnie tam jak palę groszkiem :) a niech sobie wieje akurat tam to przy paleniu groszkiem jak nabardziej wskazana.

 

Czy ktoś zbuduje w swoim piecu taką chate jak ja czy powiesi szamot pod rusztami to już jego prywatna sprawa, zamieściłem zdjęcie nie po to żeby powiedzieć czy pokazać jak jest *******( już nie używam wulgaryzmów :) ) ale tylko po to że u mnie to pomogło po pierwsze w wyeliminowaniu sadzy do wartości zadowalających oraz brak przegrzewania podajnika na groszku kop. Marcel 29 000 typ 33.

 

Jak ktoś znajdzie coś lepszego proszę o zdjęcie lub opis chętnie wypr. ale jak narazie zostaje przy swojej budzie na palniku i chacie na rusztach. Szukam jeszcze zawirowywaczy spalin od jakiegoś starego Zębca bo jak się otwiera najwyższe drzwiczki a tam taka jama że echo odbija to aż się żal robi, ale narazie musze sie jarać samym domkiem na palniku z powodu braku czasu.

 

No nie użytkownik RYSZARD edytuje moje posty z powodu używania wulgaryzmow a post powyżej mojego to samo co ja pisalem ale tam cisza noż ***** chyba się ropłacze. :)

Edytowane przez orzeszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ustawiłem pali dużo miału ale sądzę ze jest słabej jakości , przerwa podawania co 55sek, nadmuch 25 stopni, klapka otwarta na 25% , a przerwa mak 10 min z przedmuchem co 3 min po 17 sek, opał się przesypuje bo go trochę przegrabiłem i ładuję od razu 4 wiaderka . Mam piec 22 kw defroakmII , chałupa 160m2 podłogówki i 8 grzejników 160cm długie wys 60 cm purmo , ciekawe czy nie za mały ten piec ?Wpieprzył mi przez 24 godz 50 kg miału teraz mam 26 stopni pomieszczeń więc ustawiłem kocioł co na 45 st bo za gorąco ,rekuperator mam włączony na 20% mocy tracę nawiewa 20st a pobiera 24 st,Dziś odpaliłem swojeGWC glikol zobaczymy jak będzie dawało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 80m podłogówki i pewien problem z instalacją. Nie mam zaworu mieszającego na podł. , na grzejnikach są. Niedawno odpaliłem podł. i nie jest dobrze. Piec bardzo powoli dochodzi do zadanej CO. Np. ust podł. min 30 max 35 jak dojdzie do 35 pompa podł. się wyłącza. Kiedy temp. spadnie do min wtedy pompa się załącza i pochłania olbrzymią ilość paliwa tak jakby podł. blokowała dojście do zadanej CO. Wprowadziłem pewne zmiany, odłaczyłem pompę od pieca i włączyłem do kontaktu żeby się nie wyłączała. Czujka podł. wpięta w powrót. Ust temp min 30 max 35 a CO 57. Czy w takim wypadku temp podłogi się utrzyma w zadanej 30-35? Czy po moich zmianach nie będzie sterowania i będzie dążyć do zadanej CO? Bardzo proszę o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chcę osiągnąć w całymdomu +20 stopni to dużych mrozach spala prawie cały podajnik około 90kg na dobę. Temperature zadaną mam 65 stopni. Przy aktualnej temperaturze żeby osiągnąć założoną temperatu podajnik wystarcza na ponad 2 doby - temperatura zadana 55 stopni. Korzystam z trybu tygodniowego. Mam zapisany wykres z historią temperatur od października w moim piecu, jeżeli przydadzą Ci sie takie dane to prześle dostęp do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam piec Defro AKM II typ 22, ogrzewa on dom z lat 70 nieocieplony, instalacja ogrzewania domu(oprócz samego pieca) też z lat 70 - kaloryfery żeliwne.

Powierzchnia domu do ogrzania to około 180 m2, dodatkowo rury z ciepłą wodą w piwnicy przechodzą przez pomieszczenia które w sumie mają powierzchnię około 65 m2 (pewnie jakaś część cipła jest tam tracona).

Do instalacji pieca podłączony jest bojler 140l, jedna pompa CO (ustawionana max mocy) i zawór trójdrożny (ustawiony pomiędzy 2 a 3).

 

Też mam ten piec pierwszy sezon, próbuje różnego opału miałem już Retopal teraz testuje Groszek 5-25. Wydaje mi się że groszek lepiej się spala. NIe testowałem jeszcze miału i Pieklaza. Na dzień dzisiejszy palenie w tym piecu wychodzi mnie drożej niż w starym piecu, ale palenie w nim jest za to wygodniejsze bo wymaga obsługi co 2 dni.

 

Pod adresem: http://zdalnie.techsterowniki.pl/index.php zobaczysz aktualny stan mojego pieca a pod zakłądką 'Wykresy' historię temperatur.

Login to: palacz Hasło: poka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.