Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Defro Akm 22Kw (Palę Miałem)


marcin28

Rekomendowane odpowiedzi

mój spala 35kg do 40 kg ekogroszku o wartości cieplnej 29kJ na 24 godz ,popiołu mam gdzieś 2 szufelki dom 220 m2 , dom prawie pasywny ,max zailzolowany, temp w środku 23 stopnie , ale jeśli palę miałem i to ruskim to spala 50-60 kg i popiołu pełne wiadro 15 litrowe a może i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec patrzenia się w palenisko. Wyprowadziłem się z kotłowni z powrotem do domu. Piec działa bez notorycznych alarmów typu "temperatura nie rośnie", "za wysoka temp. podajnika itp". Wnioski dla tych co zaczynają walkę.

 

1. Jest to piec typowy na miał i tylko miałem powinno się w nim palić. Palenie ekogroszkiem jest nawet niebezpieczne, ze względu na cofający się żar.

2. Miał musi być w 100% SUCHY. Nie może być mokry, wilgotny, lekko wilgotny itp.

3. Miał musi być dobrej jakości. Na tym nie zaoszczędzimy. Naszą oszczędnością jest to, że nie palimy ekogroszkiem za 850 zł/tona tylko miałem 600zł/tona. To jest nasza oszczędność, nie próbujcie oszczędzić drugi raz na tańszym miale. Powoduje to spieki, dużo sadzy i większy pobór paliwa. Jestem zadowolony z pieca dopiero po zasypaniu go miałem z dodatkiem ekogroszku (takie cudo sprzedają u mnie w mieście) cena 630zł/tona - naprawdę warto. Popiół jak piasek z małymi spiekami ( powstają po trybie podtrzymania ) rozpadającymi się w palcach.

4. Nie wygaszać pieca. To jest pozorna oszczędność. Ponowne nagrzanie całej instalacji zeżre nam sporo opału.

5. Koniecznie trzeba podłączyć sterownik pokojowy, który będzie sterował pompą CO. Sterownie tylko sterownikiem pieca, nawet używając trybu kalendarza zwiększy nam spalanie średnio o 30%.

6. Warto raz na miesiąc przepalić węglem, albo drzewem na ruszcie stałym w celu wypalenie całej sadzy z pieca. Piec się bardzo ładnie czyści bez konieczności skrobania sadzy. Jedyne co trzeba później zrobić to wybrać piasek. Nie ma tego dużo.

7. Raz na 2 tyg. trzeba wybrać miał z kanału wentylatora. Na szczęście jest łatwy dostęp.

8. Ustawienia - każdy musi sam sobie dobrać optymalne parametry. Ja zmieniając miał na inny gatunek musiałem wszystko zmieniać.

Moje obecne ustawienia:

Podawanie - 1:56 ( czyli około 3:30)

Helatron - 32 sec

Nadmuch - 26 %

Klapka - 1/4

Podawanie podtrzymanie - 50 min

Nadmuch podtrzymanie - co 15 min - 25 sec

Zadana CO - 61C

Zadana CWU - 55C

 

Przy temperaturze -2 do +4 na dworze 30 kg/doba

Powierzchnia grzania - 200m. Prawie sama podłogówka, nawet w garażu. Tylko 3 grzejniki w całym domu. Temperatura w domu, dzień 22C Noc 20C. Czyszczenie raz na 3 tyg. Wiaderko sadzy i 1/4 wiaderka piasku.

 

Jak już się ten piec dobrze ustawi to tragedii nie ma. Nawet bym powiedział, że jestem zadowolony smile-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda palimy cały czas najwyzej na nizszych temperaturach, ja też używam miału z ekogroszkiem ruskiego skąd mam dużo popiołu , helatron ustawiony fabrycznie co 26s, u mnie tem tłoka na miale 28 st a na ekogr 38 przy ustawieniach posuw tłoka co 2.10min, nadmuch 18% , przerwa w podawaniu 15 minut ale trzyma tylko 12 min , histereza co 2 st, paliwo musi być suche to podstawa inaczej mieszkasz w kotłowni , ja wyłanczam boiler na dzień chodzi tylko co jest różnica w spalaniu ilości , też się wkurzałem na defro ale człowiek niecierpliwy ja miałem tak od pazdziernika gdzieś miesiąc kłopotów a teraz dla przyjemności zaliczam kotłownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Może ktos mial problem z nierownym paleniem na ruszcie?mial mam dosc gruby z domieszka groszku ale pali mi sie jakby 3.4 paleniska a 1.4 nie,jakby sie zapychalo ciagle .grzebie pogrzebaczem i jakas godz.jest ok a pozniej znow to samo.moze ktos wie czym to jest spowodowane?nad.30 podaw 3.50 podtrz.35 przesłona na 1.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.