Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie niedługo przechodzimy na ten rodzaj ogrzewania. Osiągnęli już COP 11,7 http://www.greenstyle.it/e-cat-il-report-sullhot-cat-mostra-un-cop-di-117-12278.html

Tutaj E-cat o mocy 45 MW który pracuje już ponoć w Boloni http://www.greenstyle.it/e-cat-da-45-mw-andrea-rossi-al-lavoro-a-bologna-8753.html

A tutaj domowy reaktor o mocy 10 kW, ma pobierać średnio 1,2 kW http://www.greenstyle.it/e-cat-domestico-consumera-12-kwh-e-potra-funzionare-24-ore-al-giorno-7980.html

Opublikowano

raczej nie kupisz bo u nas jak zwykle będzie tak drogo że ......, a do tego pewnie pozwolenia, świadectwa i inne (kasa)

 

pozdrawiam RedEd

Opublikowano

Witam

 

Osobiście uważam, że to jedynie kwestia czasu jak tego typu urządzenia będą dostępne dla szerszego grona klientów. Nie zapomnę jak swego czasu ok 10, no może 12 lat temu w sklepie rtv "nie dla idiotów" była plazma za ok 80 tysi, a teraz ? A z bliższego dla Nas podwórka kiedyś mała pompa ciepła to była kwota równa domu którego miała ogrzać, a teraz ?

Tak więc technika idzie do przodu, a Nasze kociołki za parę lat będą w mniejszości, bo będą za drogie w zakupie i użytkowaniu.

 

Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

My sobie z teściem taki już postawili...

Po 1h produkt finalny mnie podniósł COP i temp. ciała o 10C już po jednej szklanicy a teść tylko leżał i wypromieniowywał ciepło tak go rozłożyło- będziemy tak się grzać do póki cena tego wynalazku nie spadnie...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Opublikowano

W wywiadzie dla PESN. Rossi mówi że kosz domowego reaktora ma wynosić ok. 400-500$,a cena modułu paliwowego to około 10$ za 180 dni pracy z mocą 10kW. Oby okazało się to prawdą.

Opublikowano

Oczywiście to kwestia czasu,ale nawet jeżeli wejdzie to u nas szybciej to popatrzmy na koszty: będą bardzo wysokie,kogo będzie stać na takie rozwiazanie? Dotrze tylko do niewielkiej grupy odbiorców.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Na stronach ekologiki http://www.forum.ekologika.pl/energia-atomu/2443-zimna-fuzja-jdrowa-20-lat-ogrzewania-za-5400usd.html wskazano, że cena jednej jednostki 10 kw będzie się kształtować w granicach 5400 USD.

 

Czyli za 16 tyś. zł - można się nad tym juz zastanowić bo mój żeliwny kocioł kosztował 11 tyś.zł a nie jest to żadne cudo a wręcz przeżytek :)

Opublikowano

Poczytałem parametry techniczne na ECAT-POLSKA http://www.ecat-polska.pl/parametry-techniczne i wychodzi na to, że średni pobór prądu jednostki przy pełnej mocy w pracy ciągłej to 1,2 kw. Czyli na dobę urządzenie w pracy ciągłej przy pełnej mocy pobierze 28,8 kw - czy ja to poprawnie interpretuje ?

Opublikowano

Zgadza się. Do tego tarfa G12W (np w PGE) gdzie poza szczytem +sobota/niedziela są tańsze i ceny za prąd nie będą jakies duże.

Ciekawe czasy się zbliżają, jeśli to nie jest jakiś blef i ceny tych urządzeń będą <15k PLN + sensowne ceny tych kartridży to może być kolejna rewolucja. Jeśli jeszcze uda się wyprodukować tanie panele fotovoltaiczne + wydajne i tanie akumulatory/super kondensatory to kolejne 15lat zapowiadają się ciekawie.

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 lata później...
Opublikowano

Szkoda, że nie napisano na ile wystarcza wsad niklu, litu i wodoru. Wiem, wiem na razie jest podnieta bo reakcja (proces ) nie ma podstaw fizycznych. W każdym razie będę czekał na dalsze informacje.

 

Karol

  • 1 rok później...
Opublikowano

Odświeżam temat. Czy coś wiadomo? Jednak ściema, czy coś jest na rzeczy?

Kilka lat temu interesowałem się tym mocno, nawet rozmawiałem z Panem który prowadził polską stronę   ECAT-POLSKA (przywołaną wyżej). Niestety zniknęła... 

Opublikowano

Strona Rossiego jeszcze działa https://ecat.com/ ale też brak nowych informacji :(

 

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

tylko o rok przeterminowany.. :)

na przydomowe reaktorki marne szanse,  jak czytam o Polsce i atomie to dziwnie mi się rok 1986 kojarzy..

a Niemcy? Niemcy lubią gaz...

tyle że en NS2 też komuś przeszkadza

Gość berthold61
Opublikowano

100 lat temu Nicola Tesla powiedział że tania i wolna energia nigdy nie zostanie dopuszczona do zastosowania i nie mylił się , było juz wszystko i znikało jak kamfora po chwili czasu .

Opublikowano

W kierunkach niezbyt sprzyjających zwykłym ludziom.

Swoją drogą Rossi mógłby plany prototypu urządzonka opublikować, jakby się za to wariaty z youtube wzięły to by się potwierdziło czy działa.

Małe reaktory są możliwe do zbudowania, atom pod strzechą może budzić jednak pewne obawy :)

Opublikowano (edytowane)

Apropos domowego generatora fuzji, to tyle zostało z niego :

https://ecat.com/ecat-products/ecat-home

Edytowane przez jurkus7

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.