Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła


digit

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Przemku, ja nie chciałem w zaden sposób Cię urazić, chodzi mi o to że jakbym miał do ciebie niedaleko to pewnie bym bral pod uwagę od Ciebie kocioł. Każdy obiecuje przed sprzedażą że pojedzie na drugi koniec kraju a jak sprzeda to województwa nie przekroczy:) Życze sukcesów i pomyślnego rozwoju swojej działalności. Ja tym czasem poszukam coś co kupię w lokolnych sklepach.

Co w kotle może nawalić? A no sam kocioł, np rozszczelni się itp. NIe mowie że robisz zle kotła ale nie stwierdzę też że super, jak czegoś nie widzę to nie oceniam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego akmaly wiem że przesadziłem z mocą ale poprzednik miał 2,2 m wymiennika (używka za grosze, ale lepszy niż camino w którym ogień właził do komina) a w tym wymiennik można skrócić o połowę (klapa), zawsze mogę zrobić następny prototyp, a tego mam gdzie postawić (warsztat 100m i 3,8 wysoki), a poza tym dom nieocieplony i okna takie se, na razie znalazłem dwa problemy tego kotła: 1 moje wymagania co do jakości spalania, 2 na pokrywie zasypu skrapla się woda z opału nawet tego "suchego" (pokrywę można zrobić inaczej)

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wybrałem piec Ogniwo S7WC-8. Jest zamontowany i drugi dzień przepalam drewnem. Pierwsze wrażenia jak najgorsze. Dymienie przy rozpalaniu i dokładaniu chociaż komin czyszczony przez kominiarza, wszystko nowe. Wczoraj paląc drewnem i trocinami z pieca dosłownie lała się smoła. Może za niska temperatura spalania drewna bo tylko 40C a może to wina trocin. Dzisiaj czeka mnie czyszczenie całego pieca ze smoły i szukanie przyczyn dymienia. Miałem już do czynienia z kilkoma piecami ale ten jak narazie wypada najgorzej. Najlepszy był żeliwny którego niestety zmiotła powódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocenie nowego kotła to normalne zjawisko . Nawet stary kocioł po ponownym napełnieniu instalacji sie poci . Utrzymując 40 C na piecu długo nie pozbędziesz się tego objawu . Przepal kilka razy suchym opałem utrzymując 70 C na kotle i będzie po kłopocie . Winny nie kocioł tylko palacz niestety . <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by rzec "a nie mówiłem" Widzisz do spalania drewna i trocin wybrałeś chyba najgorzej jak to tylko możliwe.

Ogniwo to dobre kociołki ale do węgla spalanego od góry (choć z ekonomią są raczej na bakier)

40*C przy opalaniu trocinami- czyś ty chłopie oszalał? ;)

Trociny to bardzo wymagające paliwo i bardzo uciążliwe dla kotła bo: po pierwsze absorbują w sobie dużo wilgoci która skrapla się na ściankach zaklejając kocioł oraz powodując jego korozję, a po drugie popiół z trocin jest dośc lekki i przy paleniu na dmuchawie wyciera ścianki kotła.

 

Niestety ty dokonałeś wyboru i ty będziesz się teraz męczył ... a szkoda

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł był przepalany już w dniu montarzu 2 razy. Raz na 80C wystudzenie kotła i drugi raz 100C. Dzisiaj przepalam na 60C i nie widać wycieków smoły. Pozostaje dymienie pieca. Przez górne drzwiczki wali non stop przez szczeliny rozetki od powietrza wtórnego. Przy otwieraniu drzwiczek popielnika wali dymem niemiłosiernie.

Pozostaje chyba wezwanie kominiarza i sprawdzenie komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł był przepalany już w dniu montarzu 2 razy. Raz na 80C wystudzenie kotła i drugi raz 100C. Dzisiaj przepalam na 60C i nie widać wycieków smoły. Pozostaje dymienie pieca. Przez górne drzwiczki wali non stop przez szczeliny rozetki od powietrza wtórnego. Przy otwieraniu drzwiczek popielnika wali dymem niemiłosiernie.

Pozostaje chyba wezwanie kominiarza i sprawdzenie komina.

Nie tyle sprawdzenie komina,a poprawnosci montazu kotla.

Obstaje - zle zamontowana rura pozioma od czopucha, za gleboko wsadzona w komin.lub zle oblepiona.

To nie wina komina, pieca a montera.

gtoni

Edytowane przez gtoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.