Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę nad przerobieniem mojej stałej pancerpol na obrotową. Aczkolwiek dzisiaj dzwoniłem do serwisanta tej firmy i powiedział mi że to nie ma znaczenia. Więc mam dylemat bo nie jestem zadowolony z obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A dlaczego nie jesteś zadowolony ze swojej...spalanie zbyt duże czy co....

 

A co powiecie o tej rynnie Witkowskiego bo wciąż myślę o niej

Palę teraz ekogroszkiem fajnie się spala. W sezonie wiosenno-letnim gdy ogrzewam CWU palę owsem i jakoś to idzie.

Chciałem kiedyś z racji braku owsa palić pelletem ale było to niemożliwe....co parę godzin alarm podajnika gdyż temperatura rury podawczej sięgała 70st.

Próbowałem najróżniejszych ustawień i nic....mimo zapewnień serwisu, że moja uniwersalna kwadratowa retorta spala wszystko co przejdzie przez ślimak.

Może wypowiedzą się osoby, które takową rynnę mają.

Jak to jest z sadzą...gdyż wiadomo, że w piecach z palnikami tłokowymi takowa powstaje, w dużo większej ilości niż w ślimaku.

Palnik rynnowy moim zdaniem działa na zasadzie podawania tłokowego i obawiam się takich skutków ubocznyc.

Kolejne pytanie odnośnie pracy....palę w jednostanie.

Czy palnik rynnowy APR 12-25kW nadaje się do takiej pracy, czy może lepiej pracuje w dwustanie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie jesteś zadowolony ze swojej...spalanie zbyt duże czy co....

 

A co powiecie o tej rynnie Witkowskiego bo wciąż myślę o niej

Palę teraz ekogroszkiem fajnie się spala. W sezonie wiosenno-letnim gdy ogrzewam CWU palę owsem i jakoś to idzie.

Chciałem kiedyś z racji braku owsa palić pelletem ale było to niemożliwe....co parę godzin alarm podajnika gdyż temperatura rury podawczej sięgała 70st.

Próbowałem najróżniejszych ustawień i nic....mimo zapewnień serwisu, że moja uniwersalna kwadratowa retorta spala wszystko co przejdzie przez ślimak.

Może wypowiedzą się osoby, które takową rynnę mają.

Jak to jest z sadzą...gdyż wiadomo, że w piecach z palnikami tłokowymi takowa powstaje, w dużo większej ilości niż w ślimaku.

Palnik rynnowy moim zdaniem działa na zasadzie podawania tłokowego i obawiam się takich skutków ubocznyc.

Kolejne pytanie odnośnie pracy....palę w jednostanie.

Czy palnik rynnowy APR 12-25kW nadaje się do takiej pracy, czy może lepiej pracuje w dwustanie.

Z moim przypadku jest to zależne od węgla. Jest tak że popiół mam jak od papierosa. Za chwilę nie dopalony węgiel albo teraz mam że od strony podajnika dziura a z drugiej strony kupka. Najtańszym rozwiązaniem z w moim przypadku jest przerobienie na obrotowy pancerpola. Aczkolwiek rozmawiałem ostatnio z serwisantem z Pleszewa który ma obrotowy pancerpola i odłączył obrót. Jego zdaniem węgiel najlepiej spala się na okrągłym palniku. Dużo pozytywnych opini słyszałem na temat Ardeo i też o nim myślę. Prawdopodobnie zmienię na obrotowy ale nie wiem jaki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem teraz te palniki które były wyżej wymieniane i ten apr bardziej mnie przekonuje. Ogólnie moim zdaniem wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest pancerpol duo. Żar obraca się dookoła i powinno wypalać się równo. Dobrze wiemy że przy wietrze różnie to bywa w piecu z dmuchaniem. Chociażby teraz u mnie z jednej strony dziura z drugiej kupka. Aczkolwiek nie jestem specem i mogę się mylić. Palę Eko 6 rok z czego 4 lata paliłem czeskim. Po zmianie sterownika pale polskim i jest lepiej bo rzadziej dokładam ale z palnikiem bywa różnie. Moja mam ma maline z prostokątnym palnikem i jest lepiej niż u mnie ale bez fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Czy to będzie retorta okrągła czy kwadratowa to wiele nie zmieni w poprawnym spalaniu jak nie ma co poruszyć złożem. Ja użytkuje drugi sezon palnik pancerpola duo i nie zamontował żadnego palnika ze stałą retortą (orginalnie taka była w moim kotle). Dużo lepiej się spala z mniejszymi problemami gorsze czy spiekając ekogroszki. Kupiłem na ten sezon jakiś Tauron po 550 zł luz, i na pewno bym go nie spalił na zwykłej fajce. W rodzinie w innym kotle i palniku ekoenergii ten sam groszek pali się z mizernym skutkiem ( myślimy też nad wymianą podajnika na ardeo lub pancerpol, zależy która ramka montażowa będzie lepiej pasowała, ale to po sezonie). Na stronie sklepu Domer można też dokupić same te części o której wyżej pisałeś o przeróbce na duo.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 14.01.2018 o 12:50, KBkalwi napisał:

Odświeżam temat. Koledzy mam kocioł Malina 25kWa mianowicie mam retortę kwadratową uniwersalną według Maliny i zastanawiam się nad zmianą głowicy na rynnę APR Witkowskiego? Co o tym sądzicie? Kieruje się spalaniem innego opału niż ekogroszek.

Jak wpłanie to na spalanie i czy istnieje techniczna możliwość takowego zabiegu.

Druga rzecz mam szamot płytki 20cmx10xlcm o gr 4. Jak je ulożyć...

Ja mam rynnę Witkowskiego apr. Przez dwa sezony palę nez najmniejszych problemów. Do tego mam sterownik skzp02 Timel. Paliłem miałem zmieszanym z trocinami, czystym miałem, ekogroszkiem brunatnym i kamiennym. Za każdym razem palenie bez kłopotu. Jedyne co robiłem to zmieniałem w sterowniku kaloryczność opału dla danego gatunku opału. Nie mam żadnego problemu z paleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświerzając temat zapytam który palnik na obecną chwilę będzie lepszy. Rynnowy czy retorta? Postęp jakiś w konstrukcji palników na pewno jest to i opłacalności zakupu może się zmienić na przestrzeni kilku lat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzając temat zapytam który palnik na obecną chwilę będzie lepszy. Rynnowy czy retorta? Postęp jakiś w konstrukcji palników na pewno jest to i opłacalności zakupu może się zmienić na przestrzeni kilku lat.
 
 
Zobacz sobie palnik rurowy SV 200 jeden z najlepszych
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.01.2018 o 21:14, konwera007 napisał:

 Więc mam dylemat bo nie jestem zadowolony z obecnej.

To zmień  na sąsiadkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@Bonia załóż własny wątek, na wzór innych temu podobnych. Skoro czytasz forum, to wiesz jakie informacje musisz podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.