Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak To Zrobić?- Pomóżcie.


Rekomendowane odpowiedzi

A, czy ktoś może mi polecić jakiś kocioł na te fi komina 160? Jaka powinna być moc, tak żebym go nie przewymiarował. Czy te 22 kw na około 200 m powierzchni grzania+ cwu byłoby ok? Palić chce głównie drzewem, holzgas raczej nie wchodzi w gre ( koszty). Kwota do 3500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli drzewo to kociołek 22kW na drzewie będzie miał mniej i to zależeć będzie także od drzewa ile mniej, jeśli drzewo liche i do tego mokre będzie, to nawet blisko połowę mniej!!!

 

Ps Najważniejsze to to , iż jeśli mały komin to wzięcie dolniaka pogłębi problem gdyż wymagają one lepszego ciągu niż górniaki, natomiast jeśli zostaje dolniak to polecam właśnie roziązanie jak w KWKd z poziomym wymiennikiem, lepiej jeszcze może się z pisywać w takiej sytuacji osłabionego ciągu Żywiec KDO-U ze względu na umiejscowienie klapki skróconego obiegu.

 

Ps 2 Ja jeszcze zamiast frezowania wziąłbym poważnie pod uwagę jednak wbudowanie komina typu domus jest to ceramika bez ocieplenia do wmurowania w istniejący komin po małym wyburzeniu lub na dostawkę, do napraw też lepszy bo później trzyma się muru jak dobrze zrobiony więc naprawa tańsza!!! W ogóle jest to najlepsze rozwiązanie bo można go wkomponowaćw ścianę i tylę:-)

Kominy ocieplane są kominami zewnętrznymi i stawianie ich wewnątrz jest jak dla mnie stratą kasy i miejsca. Poza tym lubią pękać przy przegrzaniu miejscowym , a wtedy praktycznie całe do rozbiórki więc kilka tysi w plecy!!!

Ps 3 Im coś bardziej skomplikowane tym bardziej narażone na usterki i droższe w naprawie. Proste jest piękne i praktyczne. A palić dobrze trzeba się nauczyć kociołek za nas tego nie zrobi. Człowiek od dawna udowadnia , iż wszystko potrafi zwalić :-) A, do drewna prosty kociołek i miarka bo wentyl szybciutko wszystko w komin puści i tyle .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. W kotłach jestem zupełnym laikiem, ale wertując forum widzę, że kotły Zębca i Żywca cieszą sie raczej dobrymi opiniami i na nich napewno się skupie. Zawieruchy ze stawianiem komina nie chce robić, a przy frezowaniu na sucho w domu będzie raczej czysto i bez ingerencji w pomieszczenia poza tym jednym zaadoptowanym na kotłownie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, uważaj z tym frezowaniem. Też się w to chciałem bawić i odpuściłem sobie. Przyjechał fachura, powiedział że na nowy dach znajdzie jakieś dywany, a jeżeli dojdzie do zbrojenia większgo niż fi 8mm, to odpuszcza. Jakieś drabiny mi chciał dawać, no cuda na kiju. Podziękowałem. Teraz każdy specjalista od frezowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. W kotłach jestem zupełnym laikiem, ale wertując forum widzę, że kotły Zębca i Żywca cieszą sie raczej dobrymi opiniami i na nich napewno się skupie. Zawieruchy ze stawianiem komina nie chce robić, a przy frezowaniu na sucho w domu będzie raczej czysto i bez ingerencji w pomieszczenia poza tym jednym zaadoptowanym na kotłownie.

 

Pozdrawiam

Frezowanie przeważnie jest na mokro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym też się tak nie palił do tego frezowania - kup kocioł i pal - życie pokaże samo czy się będzie palić czy też nie - jak nie to wtedy kombinuj z kominem

....u mnie też jest za mały komin i każdy mówił, ze nie ma szans na palenie - póki co palę dobrych kilka lat i jest ok - jedyna niedogodność to częstsze czyszczenie komina

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.