Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Paleniem Od Góry


limas

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej, patrz stopka :)

 

a jak na razie, musisz pokombinować. Spróbuj zamurować taki słupek wewnątrz komory i zobacz jak będzie się w nim palić. Dobrze by było palić intensywniej na zasadzie przepalania. Przykładowo, rozpalasz dwa razy na dobę rano i wieczorem, grzejniki całkowicie pootwierane i pomieszczenia są okresowo przegrzewane. Lub pokombinować z buforem, ale tu już znaczne koszty i nie sprawdzi się po zwiększeniu powierzchni grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasypuję miałem piec do drzwi zasypowych na to drewno papier i do dzieła. kiedy piec dochodzi do temperatury zadanej miejscowo gotuje wodę

 

Miejscowe podgotowywanie wody może świadczyć o wadzie konstrukcyjnej kotła, możliwe, że masz tanią wersję allegrową z półką wodną jeszcze w połowie drzwiczek zasypowych (cieńcie kosztów, takie praktyki stosuje także m.in. zębiec)

 

Robisz dobrze, w./g zasad spalania cyklicznego (bo to nie jest typowy górniak, ten cykl spalania zawiera w sobie oba sposoby palenia)

 

ale na wysokości ok połowy zasypu czyli pali się już wszystko. sprawdzałem tak jest. gdy wyłączy się dmuchawa jest po jakimś czasie wystrzał i opróżniam kocioł bo nie chcę mieć bomby w domu i pale jak w dolniaku małymi porcjami. co może być przyczyną?

 

Odbicia zależne sa od opału. Spróbuj kupic inny. Nie mocz zbyt mocno węgla, VLD źle tutaj radzi albo niezbyt precyzyjnie.

Węgiel nie ma byc mokry, woda się nie pali, musi odparować, stosując błoto załatwisz kocioł oraz komin.

Miał ze składnicy jest już wystarczająco wilgotny. On ma być lekko wilgotny, nie mokry. Zbyt suchy może powodowac częstsze wybuchy.

Kwestia wprawy.

 

Odbicia masz w momencie przejścia kotła w przedmuch, wówczas nad opałem zbierają się gazy, których komin nie zbiera (pewnie brak ciągu), jak rozeta na drzwiczkach zasypowych jest regulowana, to odpowiednia szczelinka służy właśnie do tego, aby komin samoczynnie bez pracy dmuchawy zbierał gazy w moemncie postoju nadmuchu, oczywiście w przypadku właściwego napowietrzenia kotłowni.

 

Odbić byś nie miał, jakbyś miał sterownik z pid, co najwyżej byłyby to bardzo rzadkie okresowe drobne fuknięcia, ale już bez wybuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawiam się nad tym sterownikiem pid. tak szczerze to myślę że jak będę ogrzewał kiedyś całość to problem ustąpi. ale narazie musi tak być. nie kupujcię kotła na allegro. lepiej dołożyć kilka stów i mieć spokój. renomowany producent=lepsza jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.