Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam ponownie wszystkich!

Temat mój byl juz poruszany, nowy schemat instalacji został mi przedstawiony - teraz gdy przystępuje do przeróbki owej instalacji nasuwa mi się nowa myśl po konsultacjach z hydraulikami czy zamiast przenoszenia pompki z zasilania na powrót można zamontowac na powrocie naczynie przeponowe by spokojnie zamknąc zawór na grzejniki a póścić tylko na bojler CO?

post-15970-0-23899400-1340871734_thumb.jpg

Edytowane przez TulipanKarol
Opublikowano

tzn zły pomysł ??

Opublikowano

kocioł Zębiec KW 21 dołączony do tego sterownik + dmuchawa. Sterowanie pompa obiegową CO przez sterownik. Jakie inne rozwązanie proponujecie oprócz przeniesienia pompy na powrót do pieca.

Opublikowano

Zrobiłem wczoraj eksperyment delikatnie napaliłem w piecu, zakręciłem zawór nad piecem (luzując go delikatnie jakieś pół obrotu) temp. na piecu osiągnęła 60 C, natomiast temp. wody w bojlerze 55 C paląc ok godzinę. Grzejnik w łazience i małym pokoju był ciepły więc woda szła na grzejniki te które znajdują się nad kotłownią.

Dobrze poprowadzę rurę calową do naczynia ale co w zimie będa dwie rury doprowadzone do naczynia czy ta drugą od ostatniego grzejnika jako pion do naczynia zlikwidować mam?? Czy zamontować zawór którym w okresie zimowym bede zamykał, a na lato otwierał? To mi nie daje spokoju.

Opublikowano

Obecną rurę idącą do naczynia zakończ 50 cm nad najwyżej zainstalowaną gałązką do grzejnika i zainstaluj tam odpowietrznik automatyczny. Nową rurę bezpośrednio od kotła podłącz do naczynia.

Opublikowano

Czy tą nową rurę poprowadzić od pieca do naczynia mogę przewodem typu pex? Do jakich temp. on wytrzymuje, podobno do 99 C? Pytam ponieważ najszybciej bez konfliktowo dałbym tą rurę filarem wentylacyjnym do naczynia bez rozkuwania ścian.

Opublikowano

PEX nie może być, ale tym kanałem (nieużywanym!) można też poprowadzić miedź czy nawet stal przy odrobinie gimnastyki.

Wkłada się do góry.

Jak zauważył kol Sambor - przewód musi być porządnie zaizolowany a kanał trzeba zamurować na głucho, choćby styropianem i klejem.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.