Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

................ :D ......................Ale my POLSKA! Dzisiaj pierwszy dzień bangla solar . Wprawdzie jest 1 sztuka [ docelowo będzie 3 trzeba je zmontować i dostawić ]. Temp wody na wejściu 15C przez cały dzień podgrzało do 50C u góry na dole zbiornika 45C cały dzień słonko 300l zbiornik . Jest super W sumie jak będą 3 solary to w ciągu 4 h zagrzeje tak licze. SUPER sprawa aż nie dowiary jak to działa i za darmo!!!!!!!!!!!!!!Podłączyłem tak jak vernal radził i jest OK!!!!!!!! Jak będą 3 solary to pewnie będzie trzeba jeszcze 1 zbiornik zapodać 300 l w sumie mam teraz 550 l jak będzie 800l to możliwe że jak kilka dni nie będzie słonka wody wystarczy!!!! :D

post-39699-0-36360800-1341072604_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo problemów lepiej 1 solar więcej zapodać albo 1 na zachod ustawić i sterowanie zaworem i termostatem 3d ale wole w sumie pierwsza opcja mniej problemów mam kąt ustawiany lato jesien zima to wystarczy w sumie zimą tej wody idzie malo najwięcej lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol vernal twierdziłeś że 300l za dużo będzie a ja mam 550l i zastanawiam się jeszcze nad 300l dodatkowo bo jak będzie 3 solar to będzie gotować !!!!!! a zobacz co się dzisiaj stało co ty na to? musiałem pompe dać na 3 bieg

I co się stało na 3 biegu? Spadła temperatura? Do ilu?

Generalnie się cieszę, że Ci dużo wody nagrzewa - po to jest solar, brawo.

 

Jednak nie ma co demonizować - teraz dni są wyjątkowe i każdy kto ma solary nie narzeka na brak ciepłej wody a wręcz odwrotnie.

Technicznie to pod znakiem zapytania stoją jeszcze te otuliny, które masz na przewodach - one są chyba do 80C?

 

Jak chodzi o ilość podgrzewanej wody to trzeba poczekać do normalnych dni - wtedy będzie można podyskutować, siła spokoju...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w zbiorniku miała 62C a w solarze gotowało 100C po włączeniu na 3 bieg pompe wszystko się uspokoiło Myśle nad zapodaniem 500l zbiornika zamiast tej 300l Dobrze jest mieć dużo ciepłej wody jak mało gorącej. W każdym razie dzisiaj jest pochmurno i pada deszcz a solar pompuje ciepło do zbiornika :) Dziwne to troche jest bo słonka nima W dni słoneczne codziennie 10 osób brało prysznic za darmo! :rolleyes:

post-39699-0-40110100-1342266074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby tylko jakiś KRETYN nie wpadł na pomysł,tak jak w kilku miastach wprowadzono podatek deszczowy+vat; to tu jak już ludziska zabudują dachy solarami wtedy łup ,a co niech bulą.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje obserwacje morze się komuś przydadzą 1. nie warto ustawiać kąta letniego tylko jesienny . Ja przestawiłem na 55 powód; nadmiar ciepła w upały a kąt jesienny bardziej potrzebny bo mało słonka Przyszedł rachunek za prąd iiiiiiiiiiiiiiiiiii jest jakieś 300 zł mniej ale solary były odpalone najpierw 1 jakiś tydzień potem 2 w sumioe jakieś 4czy 5 tygodni Więc OK :) Ostatnio przez 2 dni było pochmurno i wykorzystano cały zbiornik na 3 dzionek zagrzało do 52C a na stepny już było 62C super! Niedługo montuje 3 solarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późna pora roku, ale może komuś zostały stare grzejniki płytowe - poniżej jak można szybko i tanio wyprodukować solary - zdjęcia nie mojego autorstwa, były w necie.

Jak widać nawet rur pex nie zastosowali tyko węże ogrodowe, ale podobno hula.

Ja dodam dodatkowy pomysł : na zimę te panele montujemy do CO a na lato ściągamy na solary :D :D :D - to jet oszczędność, tego nawet kolega @kociołsam nie wymyślił

post-18578-0-52550400-1346086204_thumb.jpg

post-18578-0-41508200-1346086238_thumb.jpg

post-18578-0-47353500-1346086254_thumb.jpg

post-18578-0-11892300-1346086266_thumb.jpg

post-18578-0-11562700-1346086288_thumb.jpg

post-18578-0-67473800-1346086304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy zimą to się je wiesza w instalacji CO to takie panele uniwersalne :solarno - grzejnikowe :P

Co do połączeń masz rację lepszy jest pex, ale to nie moja robota, więc nie wiem co i jak dalej.

Zauważ że te panele są połączone jakby na próbę, może docelowo doprowadzenia wody są zmienione na coś trwalszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.