Skocz do zawartości

buderus

Forumowicz
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    MAŁOPOLSKA

Ostatnie wizyty

3 192 wyświetleń profilu

Osiągnięcia buderus

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Witam ponownie, z powodu szybkiego przeczytania Pana postu zapomniałem, że posiada Pan zbiornik dwupłaszczowy ( mój błąd - uprzejmie przepraszam ) W tym wypadku włożenie czujnka pod pianke odpada, ponieważ wsazywał by on temperaturę płaszcza a nie ciepłej wody. Jak Pan zapewne wie zasobniki te zamiast wężownicy są otoczone płaszczem wodym. W Pana przypadku rozwiązanie przedstawione na rysunku będzie lepsze. Może Pan również skontaktować się z producętem czy płaszcz wodny jest na całej objętości zbiornika. Z tego co mi wiadomo płasz idzie środkiem zbiornika, po prawej i lewej jego stronie, tam powinien być dostęp do samego zbiornika. Jeśli nie jest na całej to w tym miejsu gdzie go nie ma ( mniej więcej pośrodku zbiornika ) można włożyć czujnik pod piankę. Chciałbym zapytać czy posiada pan grzałkę, bo jeżeli tak to można spróbować włożyć czujnik obok tego od grzałki. Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.
  2. Witam, dobrym rozwiązaniem jest włożenie go pod pianke w połowie zbiornika. Jest to rozwiązanie które można szybko i łatwo wykonać. Pozdrawiam
  3. Witam, Na powierzchnię 117 m2 15kw spokojnie wystarczy. Ja też nie polecam przewymiarowywania. Z kotłów polecam: KLIMOSZ ling duo 15kw KOSTRZEWA Pellets? Fuzzy Logic 15kw _ ( kocioł dużo tańszy bo jest w ekodotacji, ma bogate wyposarzenie ) DEFRO duo 15kw POZDRAWIAM
  4. Ale jak Pan uzupełniał wodę to tylko do przelewu z naczynia? Bo inaczej się nie da. Przez naczynie raczej nie pomoże. Niech Pan spóści wode, naleje jeszcze raz przez przewód spóstowy ( tylko bardzo powoli aby układ się nie zapowietrzył ) aż do przelewu z zbiornika wyrównawczego. Później niech Pan poobserwuje kocioł, czy dalej tak się dzieje. Ewentualnie może Pan spowolnić trochę proces spalania aby kocioł trochę wolniej się nagrzewał, wtedy instalacja zdąży odebrać nadmiar ciepła. W moim kotle takie rozwiązanie pomaga. Pompy niech oczywiście chodzą na max.
  5. Ma Pan zainstalowane jakieś automatyczne odpowietrzniki w tym układzie. Być może dostało się powietrze? Pierwsze myślałem że może zbyt mały ma Pan wymiennik ale gdy się to dzieje od wczoraj to jest to wykluczone.
  6. To dziwne, że od wczoraj. Może w układzie za mało wody jest - w tym po stronie kotła?
  7. Mi osobiście też tak się dzieje, przy intensywnym spalaniu. Ja mam instalację grawitacyjną więc ruch wody jest powolny ale gdy przydłusze piec to przestaje.
  8. Za wymiennikiem niech Pan przestawi na 3 bieg. Instalacja powinna szybciej odbierać ciepła. A na obiegu kotłowym tak jak Pan pisał niech będzie na 3
  9. A jak długo ma Pan tą instalację, czy wcześniej występowały takie problemy?
  10. A ta pompa za wymiennikiem na jkiej prędkości pracuje?
  11. Mam jeszcze takie pytanie. Jaki ma Pan dokładnie piec - podajnik, zasypowy ?? Oraz jaką instalację bo wspamniał Pan coś o wymienniku.
  12. To raczej występują miejscowe przegrzewy wody. W kotle powstaje dużo ciepło a instalacja nie zdaży go odebrać. Ma Pan zainstalowaną pompę?
  13. Witam Jaka była temperatura kiedy kocioł zaczą bulgoczeć itp. ?? Być może występują miejscowe przegrzewy wody.
  14. Witam, Musi tak być ponieważ jest to korzystne z punktu ekonomicznego, ponieważ solary podłączone do dolnej wężownicy w zbiorniku grzeją całą jego pojemność. A chodzi o to aby solary zmagaznyzowały jak najwięcej ciepłej wody przez dzień. Dlatego w instalacjach solarnych montuje się duże zbiorniki aby ciepłej wody był duży zapas gdy słońce nie świeci Np. wieczór, następnego dnia rano. Gdyby zbiornik był małej pojemności to solary szybko nagrzały by zbiornik i później promienie słonecznie nie były by wykorzystywane. Natomiast kocioł podłącza się do górnej wężownicy, aby nie musiał grzać aż tak dużo wody np. 200 , 300 , litrów. ( kocioł grzeje tylko pół zbiornika ) Pozdrawiam
  15. Witam wszystkich Mam pytanie odnośnie sterownika R-501 firmy ELEKTROMET oraz ich produkcji kota EKO-KWP 15 Jaka jest histeryza c.w.u - o tym nie pisze w instrukcji chyba, że się przewidziałem :D Jak wygląda praca tego kotła z termostatem pokojowym. Jak styki są zwarte (potrzeba grzania) to kocioł rozgrzewa się i nagrzewa aż do temperatury zadanej na sterowniku ( chyba, że wcześniej zatrzyma kocioł termostat pokojowy) Natomiast jeśli styki są rozwarte (nie ma potrzeby grzania) to kocioł działa tylko w podtrzymaniu (pali się aby utrzymać żar) nie utrzymuje temperatury zadanej oraz pompa c.o jest wyłączona. Proszę o napisanie czy tak to wygląda czy może inaczej. Kolejne i już ostatnie pytanie mam odnośnie tego iż w instrukcji napisano, że za dodatkową opłatą kocioł może być wyposarzony w ruszt (kocioł 15kw posiada 12 elementowy) Moje pytanie: gdzie montuje się ten ruszt (zaraz nad retortą)? oraz jak wygląda na nim palenie, gdzie można wyłączyć podajnik tak aby móc sterować temperaturą zadaną przez wentelator. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.