Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie system działa a tu zbiornik po ocynku W sumie jakieś 900l będzie  W zeszłym roku w 2 domku nawalił ,,junkers '' skasowałem go i instalacje CW podłączyłem pod solki . Musiałem lecieć do gazowni o zmniejszenie rachunków za gaz .Instalacja super działa i bez awarii. Bedzie teraz szła 4 sezon

post-39699-0-33178600-1424013735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po 1 jest to magazyn latem a nie zbiornik solarny 2 Jest to zbiornik z wężownicą dla zasilania z CO i jest tam wymiennik rurowy prosty więc leżący 2 wisi pod sufitem więc nie ma miejsca na stojący 3 Woda i tak się rozwarstwia mierzone termometrem  bo jest dość duża średnica 4 z tych powodów lepsza opcja stojąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie .

Solki pięknie banglały ale , po podłączeniu drugiego domu czasami braknie mi wody np jak przez 3 dni nie ma słonka ponieważ doszły 2 kuchnie i 2 łazienki. A w przyszłości chcę podłączyć jeszcze pralkę pod ciepłą wodę a prań dziennie około 5-8 więc pobór znaczny dojdzie Problem polega na tym że ,,kucharki '' pobierają dużo wody myją sobie pod bieżącą wodą  no i tej wody idzie trochę . Mam plan taki ; do istniejącej instalacji chcę podłączyć 1 orginalny panel który dostałem z firmy za fri. 

Pomysł jest taki czy go dać w szereg czy równolegle .Myślę żeby puścić zasilanie  przez niego a potem do istniejących paneli . Dlatego woda podgrzeje się wstępnie w nim i poleci na pozostałe jak było . Powód jest taki bo panele mają różne przepływy tzn opory podejrzewam że orginał będzie mały opór więc będzie słabo pchało przez pozostałe . Co do temperatury to nie obawiam się [ przegrzania] bo mam w zbiorniku karbowaną fi 22mm 20 mb.Następnie chcę zamontować zawór termostatyczny na 50C. na wylocie cwu

Jeśli było by konieczne mogł bym jeszcze zmienić  alupexy do zbiornika z fi 16 na fi 22 Ale tak myślę ze jak by tak podłączyć jak piszę to zbyteczne . Po co powiększać ilość płynu .Magazyny około 3x 300 litrów pokolei

Co wy na to ?

post-39699-0-00734900-1450094200_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tutaj opisałem jak wykonałem domowej roboty solar do CO ale można zastosować do CWU.

Na razie działa, ok.maksymalna temperatura wody to 52 st C w słoneczne dni.

opis projektu na  link ->  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19864-kolektory-s%C5%82oneczne-ze-starych-grzejnik%C3%B3w/

 

Do CWU buduje mniejsze panele dla przyjaciół.

Wrzucę zdjęcia jak mi je zgrają na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vernal dzieki za zainteresowanie . Admin zablokował pw wiec;

dzieki za zainteresowanie ale po ptokach dzis odpowietrzylem już podłączone . Ale tez tak myslałem. Ale patrzyłem jakie są przeplywy przez hawelexa i moje ; wiec moje dają bardzo duzy opór w przeplywie hawelex prawie zaden .Wiec dałem tak jak pisałem łatwo sie on odpowietrza niz moje . Moje są też dobrze odizolowane cieplnie wełna chyba 50mm + płyta osb wiec nie bedzie zle . Tak jak myślałem jakby były połaczone w szerg to by przepływ omijał te moje kolektory i by była lipa .

Wyszła niezła bateryjka ok 10m2 na 300l zbiornika :blink:post-39699-0-98880700-1452966497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Admin zablokował pw wiec...

Mogę prosić o informację o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 kociołsam jaką temperaturę osiągasz wody na wyjściu z tej konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na chyba na 2 panelach latem chyba maj na 2 biegu pompa  miałem 100C dziś na 4 panelach było 65C pompa max na 3 biegu ale chyba było coś słabo odpowietrzone pierwsze odpalenia po modyfikacji

Zagotować to nie problem jeśli chodzi o wyjście bo o to pytasz

Na obecnych hulam od wczoraj jeśli przyjdzie jutro słonko to sprawdze

Mam bardzo duze pobory w ciągu dnia i wieczora wiec taka max temp nie jest u mnie wyznacznikiem , Mi zależy na duzej ilości wody na max do 50C

Wole miec dużo wody w niskiej temp                                                                               

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem;

 

Ale coś mi nie pasuje  bo pompa na maxa na 3 biegu  zimą zawsze na 2 b miałem ok 40C  coś wysoka o tej porze roku czyżby dodanie tego panela tak wiele zmieniło? Jeśli tak zostanie to oj gorąco bedzie latem B)

A tak z komina leci u mnie na najtańszym miale  ruskim  przy minus 3C w powietrzu . Sąsiad na gazie gorzej paruje :(

Dymu zero troszkę pary

post-39699-0-83849200-1453206555_thumb.jpg

post-39699-0-58509900-1453206779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Malutkimi kroczkami do przodu . Upchnołem w 2 skrzyniach 50 m alupex jeszcze radiatory i z blachy obicie i szyba i gotowe.Mam takie pytanie ; chce zrobić zbiornik z wymiennikliem mam dostęp do rur fi 40 x130 cm sztuk do oporu Jaka wielkość tzn na ile litrów budować na wielkość 2 solary 50 m alpex 16 wym 250x 125 cm 2 sztuki. I czy silikon jest lepszym przewodnikiem ciepła jak powietrze ? bo nie wiem czy nie dawać na sucho ? Będe prubował wyginać radiatory na półokrągło ale nioe wiem czy się uda jak na fotce ale zakładane zgóry a nie z dołu.Jak wielkość naczynia wyrownawczego na płyn tak z 8-10 % wystarczy? licze że w obiegu będzie ok 10 l to naczynie z 1,5-2 litry będzie OK?Będe wdzięczny za dobre rady

Testowałeś kolektory z pexem czy wylądowały na śmietniku?

Jestem przed budową kolektora i mam ponad 100m pex w różnych odcinkach. Trafiłem na temat http://www.itawk.com/?page=solar_heating_system_shs_1

i zastanawiam się czy te testy są rzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alupex poszedł na instalację nie nadaje się bo słaba przewodność cieplna, muszą być proste odcinki aby przymocować radiatory

Jestem zadowolony z grzejników i je polecam [kupiłem nowe z licytacji z ryską albo bez kratki za pare groszy] Mam 1 hawelexa i powiem nie są tak rewelacyjne.I mamy we firmie  I powiem ci że moje grzeją lepiej Może dlatego że mam więcej m2 /100l zbiornika Jak ja budowałem to były po ponad 1500zł sztuka Teraz gdzieś widziałem po 850zł  Więc szkoda się bawić jak potrzeba 2 -3 sztuki

Powiem tak Jak bym miał robić jeszcze raz to bym kupił gotowe za takie pieniądze  i nie bawił bym się .                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przesyłką około 800 zł. Na razie nie dostałem kart technicznych ani nazw producentów kolektorów od sprzedawców.

W tej cenie wykonam cały układ z pompką, sterownikiem, zabezpieczeniami i glikolem, bo posiadam wszystkie materiały na kolektor.

Zrobię test jak osoba w linku. Jak nie wypali pozostaje zakup, bo na kolektorach z grzejników już zjadłem zęby, robiąc instalacje u rodziców  :)

U mnie kolektor będzie podłączony do zbiornika 120l dwupłaszczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.