Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 25Kw


snow1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem pierwszy raz na forum mój piec to defro duo 25 kw powierzchnia domu to 190 m dom ocieplony styropian od jakiegoś czasu mam problem z ustawieniami węgiel mam cały czas ten sam i jak dotąd nie było problemów od dwóch tygodni piec ma problemy z osiągnięciem zadanej temperatury węgiel spieka się regulacja nawiewu nie wiele pomaga na razie ustawiłem tak że piec nie wyłącza się w nocy ale pochłania duże ilośći węgla i bardzo długo się nagrzewa szukam kogoś kto ma taki sam piec i więcej doświadczenia w paleniu

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej234

Napisz ile cm styropianu masz na scianach i jak masz ocieplony strop pod dachem .Napisz ile sek. masz ustawione podawanie węgla i ile czas przerwy miedzy cyklami podawania ? Bo diabeł tkwi w szczegółach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego samego kotła jak Twój, ale zasady są bardzo podobne, zatem może uda się coś pomóc :-)

Przede wszystkim...

Jak długo grzejesz tym kotłem?

Czy masz zawór 4d, albo inne urządzenie zapewniające odpowiednią temp powrotu?

 

Pamiętaj, że się ochłodziło i stąd większe zapotrzebowanie na ciepło. Jak instalacja nie jest dobrze zrobiona, to i problemy z osiągnięciem temp zadanej na kotle.

 

Prawidłowo zrobiona instalacja działa tak, że na kotle stałopalnym utrzymywana jest temperatura wysoka - powyżej 60 stC - a do instalacji idzie woda o potrzebnej temperaturze - na podłogówkę ok 30, a jak potrzeba więcej mocy to max do 45 stC, na grzejniki natomiast woda powinna być o nieco wyższej temp, ale wcale nie koniecznie w temperaturze wody kotłowej. No i głowice termostatyczne na grzejnikach, co ograniczy przepływ kiedy temp w pomieszczeniach zostanie osiągnięta.

 

Tym sposobem przy wzroście zapotrzebowania na ciepło - niższe temperatury na zewnątrz - kocioł będzie pracował intensywniej zużywając więcej opału - ale z dojściem do temp zadanej nie będzie miał problemu, a w domu nie będzie zbyt wysokiej temperatury, bo instalacja zadziała prawidłowo i wyreguluje odbiór ciepła dostrajając go do odpowiedniego poziomu.

 

Niedochodzenie do temp zadanej przy prawidłowo działającej instalacji może nastąpić tylko wtedy, gdy masz za mały kocioł w stosunku do potrzeb. Jednak piszesz, że kocioł ma 25 kW, a ogrzewasz powierzchnię zaledwie 190 m2...

Kocioł jest więc mocno przewymiarowany i powinien dać radę bez najmniejszego problemu.

 

Nie podałeś żadnych szczegółów co do ustawień podawanie/przerwa/nadmuch i jaką masz temp zadaną oraz histerezę, jaką masz temp załączania pomp.

Podaj też trochę informacji jaką masz instalację i... ile to jest dla Ciebie 'dużo węgla' :-). Być może masz ustawiony palnik na zbyt małą moc...?

 

U mnie też wzrosło ostatnio zużycie węgla z 16 kg/dobę do ok 26 - 27, ale i temperatury znacząco spadły nawet poniżej 30 stC w nocy i do ok 20 poniżej zera w dzień, co nie może nie przełożyć się na wzrost zużycia. Dom potrzebuje więcej energii i trzeba mu ją dostarczyć.

 

Podaj więcej szczegółów...

 

pozdr

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ktoś się odezwał dom mam ocieplony styropian 10 cm poddasze wełna mineralna 20 cm moje parametry na piecu to

czas podawania 12s

przerwa podawania 37s

siła nadmuchu 30 % wentylator przysłonięty w 80%

praca w podtrzymaniu 10s

przerwa podtrzymania 30 min 1 s

wentylator w podtrzymaniu

-czas pracy 10 s

-czas przerwy 30 min

histereza 2s

 

temperatura zadana 62 st cwu 42 ogrzewanie podłogowe 31

nie łapie o co chodzi z pracą i przerwą w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam ten sam piec od roku.

W miare możliwości opanowałem go, ale jeszcze nie dokońca jestem zadowolony ponieważ jeszcze nie ociepliłem i nie otynkowałem domku

więc spala mi normalnie ok 25-30 kg/24h, a w tej chwili przy takich mrozach dochodzi nawet do 50kg/24h.

Moje ustawienia :

czas podawania 10

przerwa podawania 50

siła nadmuchu 30 % wentylator przysłonięty w 80%

praca w podtrzymaniu 15s

przerwa podtrzymania 15 min

wentylator w podtrzymaniu

-czas pracy 30 s

-czas przerwy 15 min

histereza 2s

 

Napisz jaki masz Węgiel

Ja mam CO 65*C, CWU 46*C, P 50*C

Edytowane przez anluk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować drugich ustawień , ale u mnie wychodzi mniej więcej to samo

 

czas podawania 13

przerwa podawania 55

siła nadmuchu 45 % wentylator całkowicie odsłonięty

praca w podtrzymaniu 10s

przerwa podtrzymania 8 min

wentylator w podtrzymaniu

-czas pracy 10 s

-czas przerwy 4 min

histereza 2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Równiez posiadam Defro duo 25kw tyle ze mam sterownik st-57 z PID. JEli chodzi o te prace w podtrzymaniu to jest to czas podawania groszku a to drugie to przerwa podawania w podtrzymniu. Polecam CI ten filmik facet fachowo tlumaczy co i jak http://www.youtube.com/watch?v=4khgdMS82CA Odnosnie tego sterownika ma ktos z panstwa taki. Poniewaz zauwazylem ze u mnie wentylator max obroty ma na 60% jak daje powyzej tej wartosci to tak jakby zaczynal slabiej dmuchac. Mysle ze moze blokuje go czujnik spalin ktory jest zalozony przy czopuchu, bynajmniej wydaje mi sie to dziwne i ciekawi mnie czy u wa je$t tak samo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za film obejrzałem ja mam chyba mniejszą retorte wydaje mi się że płomień mam podobny ale nie wiem czy uda mi się utworzyć taki kopczyk u mnie bardziej jest spłaszczony ale węgiel zlepia mi się teraz ustawiłem czas podawania 13s przerwa 48s wentylator ustawiony na 50 % przesłona odsłonięta dopiero teraz to ustawiłem zobaczę rano jak będzie wyglądał popiół i ile go będzie ale wydaje mi się że piec pobiera i tak dużo węgla piec czyściłem jakieś dwa tygodnie temu zasobnik groszku zasypuje 150 kg i starcza mi na 4dni (jak dobrze pójdzie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten kocioł m3 sezony ustaw

10 podawanie

50 przerwa

nadmuch 10 %

przysłoń wentylator żeby zostało ok 1 cm szpary

moc ok 17 kw

i nie rub z tego palnika .Kocioł u mnie chodzi ponad 10 minut odpoczywa 3 minuty zużycie ok 50 kg na dobę -15 na zewnątrz a ogrzewam ok 490 m2 z tego 250 23st,reszta 16 temp 52 st na kotle ale mam wymiennik

Sprubuj. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Abaco nie rob palnika szkoda ciepla ktore pojdzie w komin. jeli nie dopala i $pieka to daj mu mniej wegla no i najwazniejsze ustaw dobrze podtrzymanie.

ja ustawione mam tak;

podawnie-12s

przerwa-50s

nadmuch-30% przy czym klapka przyslonieta na 70% i komin na 50%

praca podtrzymania-20s

przerwa podtrzymania-10min

wentylator w podtrz. cza pracy-45s przerwa-5min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie użytkonicy Defro Duo.

 

Ja jeszcze uczę się palić w tym kotle i interesują mnie bardzo Wasze opinie. Jak u Was ze zarastaniem sadzą kotła? Bo u mnie to wygląda nie wesoło. Po około 2 dniach palenia kocioł nadaje się czyszczenia około 1 cm sadzy na ścianach i szczerze powiedzawszy jestem nim troche rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Hej

Napisz cos wiecej ile Ci spala i w czym problem;)

Przywróciłem dzisiaj ustawienia fabryczne ponieważ piec spalił mi 2 worki ekogroszku na dobę i chciałem ustawić go na nowo. Teraz po włączeniu Pid nie mogę podnieść temperatury gdy przejdę na ręczne temperatura elegancko rośnie na kotle jak ustawione 50 stopni a woda na grzejniki dalej 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Witam, posiadam piec Defro duo uni 25 kw i mam bardzo dużo niedopalonego eko groszku w popielniku.
Aktualne ustawienia
Czas podawania 8s
Przerwa podawania 80s
Siła nadmuchu 30 bieg
Histereza CO 3 
Histereza CWU 3
Praca podtrzymania 15s
Przerwa podtrzymania 15 minut
Czas pracy wentylatora 20s
Czas przerwy wentylatora 15 minut
Przesłona wentylatora otwarta na maksa.
Temperatura zadana to 52 stopnie.
Powierzchnia grzewcza to jakieś 200m2
W popielniku jest bardzo dużo niewypalonych węgielków również dosyć szybko spada temperatura do 49 stopni i później kocioł długo naciąga z powrotem do 52 stopni. Możecie pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to 8 do 80 to za dużo raczej stosuje się zasadę 1 do 3 czyli w twoim przypadku powinno być 8 do 24 jak to zrobisz sprawdz sobie czas jaki jest między cyklami załączania się pieca i do tego dostosuj czas i przerwę pracy w podtrzymaniu napisz  czy pomogło jak nie będziemy  dalej kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tak mam ustawione i daje rade jest troche niedopalonego węgla (lecz u mnie to jego wina) ja mam zwykły podajnik slimakowy może warto próbować tak czas podawania zmniejszyć a zacząć wydłużać przerwe podawania trzeba tylko poswięcić troche czasu a jakiego koloru masz płomień ijak jest mocny a węgiel może to być też wina węgla( trzeba znaleść ustawienie żeby nie zrzucał całego węgla żeby było widać efekt nowych ustawień piec musi pochodzić troche czau na nowych nastawach) jak zaczniesz ustawiać to najlepiej jest regulować tylko jednym parametrm apżniej do niego zmienić następne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem kotła. Do ogrzania mam duży, piętrowy i słabo ocieplony dom. Ciężko mi dojść do zadanej temperatury CO a jak już osiągnę to trwa to strasznie długo i zużywam bardzo dużo pelletu.
Moje ustawienia to:
Zadana temp. CO 65*

Zadana temp. CWU 60*

Praca podajnika 13/30 (13 sekund na max.30 sekund, które można ustawić)

Przerwa podajnika 23/18

Histeryza CO 5/20

Histeryza CWU 10/30

Obroty wentylatora 10/20

Podtrzymanie:

Praca podajnika 15/200

Przerwa podajnika 35/200

Wentylator 7/20 

Proszę o zweryfikowanie moich ustawień. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.