Skocz do zawartości

Szary

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Szary

  • Urodziny 02.03.1980

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Żywiec

Osiągnięcia Szary

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, Dziękuję za zainteresowanie tematem. Rozważmy sytuację, że zamontuję na zaworze mieszającym podłogówki siłownik i sterownie będzie odbywało się przez moduł ST-61, który jest podłączony do AG, według temperatury pomieszczenia(z regulatora pokojowego). Z tego co wiem to ST-61 uwzględnia temperaturę na zewnątrz, tylko nie wiem jak to się przekłada na sterowanie zaworem. Natomiast zawór 4D ustawiam na stałą pozycję tak aby zabezpieczyć powrót do kotła, a grzejniki sterowne są poprzez głowice na nich zamontowane. Sterownie PLC to chyba tylko jak będzie niezbędne, nie chce tutaj się ładować w jakieś ogromne koszty. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
  2. To wydatek około 1200 zł więc nie kupiłem póki nie upewnie się że to się sprawdzi jak należy. Na razie posiadam tylko sterownik dostarczony razem z kotłem (Defro-AG czyli Sterownik ST-47).
  3. Witaj, Co zatem proponujesz jako zestaw sterowniczy do opisanego układu. Jestem laikiem w tej dziedzinie i każda opinie jest dla mnie bardzo ważna Jarek.
  4. Witajcie użytkonicy Defro Duo. Ja jeszcze uczę się palić w tym kotle i interesują mnie bardzo Wasze opinie. Jak u Was ze zarastaniem sadzą kotła? Bo u mnie to wygląda nie wesoło. Po około 2 dniach palenia kocioł nadaje się czyszczenia około 1 cm sadzy na ścianach i szczerze powiedzawszy jestem nim troche rozczarowany.
  5. Masz rację jeśli chodzi o pompę podłogówki, rzeczywiście jest za zaworem 3D - moja mała pomyłka. Co do pompy CO to jest zamontowana na powrocie. Proszę o dalsze opinie.
  6. Witam wszystkich Forumowiczów. Chciałbym moją obecną instalację rozbudować o automatyczne sterownie temperaturą. Obecnie w domu nikt nie mieszka, a ogrzewnaie utrzymuje tylko w celu nie zamarznięcia inslacji. Obecnie instalacja składa się z pieca Defro Duo 25 i sterownika ST-47, za nim jest zawór 4-drogowy, ale wcześniej jest odejście na CWU (pompa CWU, cyrkulacyjna i zbiornik 250 l). Za zaworem 4d jest rozejście na CO i mieszacz podłogowy(z pompą i zaworem 3d). Na parterze i w łazience grzeje tylko podłogówka, natomiast na górze w sypialniach i garderobie zainsalowane są grzejniki + termostaty. Do regulacji temperatury w pomieszczeniach gdzie działa podłogówka chciałbym zastsować regulator pokojowy (SP-LUX), który zamierzam umieścić w salonie. Do sterownika ST-47 chciałbym podłączyć sterownik siłownika zaworu ST-61 i głowice z silłownikiem do zaworu 4D (Honywell). Chiałbym upewnić się moje rozumowanie jest poprawne - mieszacz od podłogówki (zawór 3d) ustawię na pozycję pozwalającą na osiągnęcie na zasilaniu podłogówki maksymalnie 45 st.c. Dodatkowym zabezpieczeniem przed przegrzaniem podłogówki jest ustawienie maksymalniej temperatury przy której zostaje wyłączona pompa ogrzewania podłogowego. Nawet w przypadku awaryjengo przegrania pieca sterownik nie uruchamia tej pompy. Natiomiast resztą sterowałby zawór 4d z głowicą siłowniczą, która będzie regulowana automatycznie przez regulator pokojowy. Grzejnikami sterowałyby zawory termostatyczne. Proszę wyraźcie swoją opinię czy takie rozwiązanie zadziała i będzie odpowiednio regulowało temp. Dodam jeszcze, iż powierzchnia grzewcza to około 200m kw. dom ocieplony 15cm styropianu. W złączniku dodałem bardzo lakoniczny schemat mojej instlacji, ale myśle, że oddaje sens tego co chciałem przekazać. Dziękuję i pozdrawiam Jarek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.