Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w tym wątku i w kilku jak nie kilkunastu innych na tym forum

dodatkowo w sieci jest mnóstwo opisów i zdjęć

wystarczy użyć wyszukiwarki

 

edyta:

pierwszy link po wpisaniu w wyszukiwarce na tym forum

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13995-uszczelnienie-palnika-typu-brucer-ekoenergia/

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uszczelnienie palnika od wewnątrz jest konieczne? Pytam bo u mnie w kotle nie ma dojścia aby uszczelnić go w ten sposób :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale uszczelnień palnik silikonem +1500 C (silikon nałożyła na rowek palnika) następnie nałożyłen na na swoje miejsce i odpaliłem piec. Wszystko wojnie się paliło jednak gdy doszło do temperatury 15 stopni wszystko zdechło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać bardziej zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogień w kotle zrobił się jakby to określić "mały" ogień pali się na środku palnika a nie na całym przez co kocioł nie może osiągnąć zadanej temperatury. W chwili obecnej kocioł działa na ustawieniach fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz teraz ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogień w kotle zrobił się jakby to określić "mały" ogień pali się na środku palnika a nie na całym przez co kocioł nie może osiągnąć zadanej temperatury. W chwili obecnej kocioł działa na ustawieniach fabrycznych

może trzeba dać więcej powietrza albo wydłużyc przerwę podawania bo zasypało palnik węglem a powietrza do tego nie było wystarczającej ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda popiół można zobaczyć poniżej. Dodam że dokonałem uszczelnienia palnika tylko i wyłącznie poprzez rozprowadzenie silikonu w rowku. Na chwile obecna pożera mi około 60 kg groszku na niecałą dobę :( jakiś pomysły co z tym zrobić?

post-61351-0-23854900-1422048079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo niedopału- wydłuż przerwę podawania

on nie pożera

on przerzuca przez palnik jedynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy nadmuchu z tabelki 40% to możesz śmiało wydłużyć do około 60 sek ale oczywiście nie od razu

obserwuj ilość niedopału(powinna się zmniejszać) i wykonuj korekty kolejne ale nie za często- tak 2-3 na dobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie, czy konieczne jest uszczelnienie palnika od wewnątrz? Pytam ponieważ uszczelnień tylko "górną" część. Po odpaleniu pieca ogień palił się na całym palniku. Po upływie około 30 pali się tylko na środku palnika :( jakiś cenna rada aby ogień wyglądał tak jak na tym filmiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że nie masz aż tak dużego zapotrzebowania by Twój palnik pracował jak na tym filmie. to jest podejrzewam moc maksymalna, do tego konstrukcja kotła jest taka że przy takiej pracy spaliny podejrzewam mają w okolicy 300stC czyli grzanie atmosfery.

te palniki tak maja że na niskich mocach nie pracują cała powierzchnią, wynika to z innego sposobu napowietrzania. jeśli pali się w środkowej części to jest dobrze, jesli tylko od strony kosza możesz się pobawić z zaklejeniem nacięć od strony zasobnika by żar przesunąć na środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popiół wygląda tak przy 45 przerwy w podawaniu . A skoro nie potrzebuje tyle mocy to dlaczego tak długo dochodzi do zadanej tym? No o dzisiaj wrzuciłem takie dwie kuwety :( 23 h spalił 60kg :(

post-61351-0-26532100-1422091379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej wydłużaj przerwę podawania- to wszystko co jest niedopalone można wrzucić i jeszcze raz spalić - trochę z tym zabawy ale szkoda wyrzucać takie ilości niespalonego węgla

on Ci nie spala a jedynie przepycha przez palnik

kocioł ma pracować- nawet jeśli nie osiąga zadanej przez godzinę lub dwie- jak pracuje z w miarę poprawnymi ustawieniami to sprawność jest wyższa niż gdy się opał w podtrzymaniu kisi na palniku.

poza tym ogrzewasz nowo budowany dom który musisz wysuszyć i wygrzać a na to idzie sporo energii. jak ogarniesz ustawienia i zaczniesz spalać a nie jedynie transportować opał z kosza do popielnika to zużycie spadnie

 

wypełnij wszystko pod avatarem to będzie wiadomo ile czego ogrzewasz, jaka instalacja i łatwiej będzie bez szukania ocenić czy te ilości to dużo czy mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uszczelnisz to będzie lepszy rozkład powietrza, szczególnie od strony podajnika potrafi stamtąd mocno dmuchać.

Ja biorę w jedną rękę lusterko, latarką oświetlam od góry z rusztów, na palec drugiej ręki trochę uszczelniacza i nakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te palniki to odlewy. a jak to z odlewami bywa raz lepiej raz gorzej. ja zawsze uszczelniam cały czyli środek i rowek. a Ty zrobisz jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej można zobaczyć płomień mojego kotła. Jeśli jest to możliwe proszę o opinię czy jest on prawidłowy czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jakie masz parametry ale jak dla mnie za ostro dmucha i pewnie spaliny gorące czyli grzanie atmosfery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.